Jít na oslavu?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní  18.03.18 09:52
Jít na oslavu?

Ahoj,
mám dilema a potřebuji poradit, jak byste se zachovaly. Švagrová bude slavit kulaté narozeniny. Naše vztahy jsou víceméně nijaké, vídáme se jen na rodinných oslavách. Nemám ji moc v lásce kvůli její sobecké povaze, já taky nejsem zcela určitě šálek jejího čaje. Chováme se k sobě s respektem, když se vidíme, usmějeme se na sebe, konverzujeme o běžných věcech. Prostě se ve společnosti tolerujeme. Jenže na poslední oslavě našeho syna se mě velmi dotklo, že ač věděla termín 3 týdny dopředu, prostě se sbalila a se svou rodinou odjela na chatu. Na chatu, která je jejich a jistě tam bude stát i další víkendy.
No a teď se stalo tohle - předevčírem zemřel můj otec. Naše vztahy byly na bodu mrazu (byl to těžký alkoholik), ale stejně mě to vzalo a já prostě nemám náladu juchat.
V hlavě mi vůči švagrové lítá - buď ta lepší a prostě jdi, na druhou stranu si říkám - a proč bych měla? Ani náš malý syn jí nestál za to přijít. Kdyby se jednalo o kohokoliv jiného z rodiny, tak se i ve svém momentálním rozpoložení přemůžu a půjdu. Kdokoliv jiný by mi za to stál, ona bohužel ne. Zas na druhou stranu tam budou lidé, které mám strašně ráda a manžela mrzí, že bych tam měla chybět.
Co dělat???

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

vokishka
Extra třída :D 11088 příspěvků 18.03.18 10:01

Asi bych se kousla a šla, když tam budou i lidé, které ráda uvidíte.

karkarka
Ukecaná baba ;) 2006 příspěvků 18.03.18 10:02

Jestli se ti nechce, nechod. vztahy mate nijake, neni co resit.

dana.dv
Zasloužilá kecalka 655 příspěvků 18.03.18 10:03

Sla bych hlavne kvuli rozptyleni - prijit na jine myslenky.

silvie1978
Kecalka 289 příspěvků 18.03.18 10:04

Nešla bych na oslavu někoho, s kým se tolerujeme, ale ve skutečnosti si lezeme na nervy. Na druhou stranu by se mě nedotklo, že nepřišli na oslavu narozenin syna. Když slaví synové narozeniny, tak všechny pozvu, ale pokud mají svůj program, tak to chápu a nějak se mě to nedotýká a to máme vztahy super. Třeba bylo zrovna hezky, tak se chtěli zajet podivat na chatu. Nic víc bych v tom nehledala.

anjeliik
Povídálka 32 příspěvků 1 inzerát 18.03.18 10:11

Pokud je to tak, ze bys nesla jenom ty a manzel se synem ano, tak bych sla s nimi. Se svagrovou tam travit cas nemusis, uvidis ty, ktere mas rada, manzel bude rad a za me si myslim, ze ji i ostatnim ukazes, ze je pro tebe rodina a jeji schazeni se na prvnim miste.

lamicina
Ukecaná baba ;) 1756 příspěvků 18.03.18 10:17

Prostě bych to vzala, jak to je. umřel mi táta a nemám náladu juchat, ať jede manžel se synem sám. Kdyby se mi chtělo tak bych jela. prostě ne jako revanš švagrové, ale podle toho jak to cítím sama za sebe.

Aries6
Generální žvanilka 21659 příspěvků 2 inzeráty 18.03.18 10:18

To je hned příští týden? To je dost času na to, nechat si to uležet. Radit ti nikdo nemůžeme, musíš vědět sama, jestli se na to cítíš.
Mě se občas na podobou akci tak nechce a pak jsem ráda, že jsem tam, většinou se to dobře vyvine a popovídám si s tím, koho mám ráda. Navíc sbalit se a jet můžete kdykoliv, ne?
To, že nepřišly synovi, bych neřešila. Možná měla podobné pocity, jako ty teď, a rozhodla se tak, jak se rozhodla.

xstrasilka
Ukecaná baba ;) 1587 příspěvků 28 inzerátů 18.03.18 10:21
@lamicina píše:
Prostě bych to vzala, jak to je. umřel mi táta a nemám náladu juchat, ať jede manžel se synem sám. Kdyby se mi chtělo tak bych jela. prostě ne jako revanš švagrové, ale podle toho jak to cítím sama za sebe.

Přesně tak jsem to chtěla taky napsat, naprostý souhlas. Pokud se nechceš jet odreagovat, každý to pochopí.

sakota
Kelišová 5179 příspěvků 18.03.18 10:24

Ja bych jela, ale ne kvuli svagrove, ale kvuli sobe a tem ostatnim lidem, ktere mas rada. Svagrove muzes poprat a moc si ji nevsimat a venovat se tem, se kterymi si rozumis. Ale to jsem ja, ja jsem dost spolecenska a rodinna povaha a radsi bych byla s blizkymi (byt na svagrove oslave), nez sama. Zalezi, jak to citis, pokud mas pocit, ze by ses tam trapila, urcite se omluv a kazdy to musi pochopit (a kdo ne, tak to je jeho problem). Uprimnou soustrast a hodne sil, at se rozhodnes jakkoliv.

terinka4444
Hvězda diskuse 64279 příspěvků 18.03.18 10:27

Tak já bych moc nebrala ohledy na ostatní ve chvíli, kdy je to tři dny po úmrtí rodiče, byť nedobrého rodič-upřímnou soustrast. Takže pokud se ti nechce, prostě nechoď a zůstaň si v klidu doma. Udělej to podle toho, co cítíš a chceš ty.

Anonymní  18.03.18 10:28

No, tak vidím, že i rady zde se dělí na dva tábory :think: Já si právě říkám, není mi fajn, proč bych zrovna kvůli ní se měla hecnout?
Kdo tu psal, že by se ho nedotklo to, že nepřišla na oslavu. U nás jsou oslavy brány ve velkém, schází se nás dost a vždy děláme max pro to, abychom se zúčastnili v plném počtu. Je to rodinný standard. Synova oslava byla až v pozdní odpoledne, dojezd z chaty je jen hodinka. Pochybuju, že ve tmě chodili túry. Syn byl velmi zklamaný a já jsem v podstatě naštvěná kvůli němu.
Jen dodám, že tohle samozřejmě není první neshoda, kterou jsem s ní měla. Jinak bych nad tím asi mávla rukou, ať si trhne protézou.

Anonymní  18.03.18 10:29

@Aries6 je to za hodinu, takže času na rozmyšlení opravdu moc nemám…

Ijen
Kecalka 349 příspěvků 18.03.18 10:33

Jestli budou na oslave i jini lide, ktere rada uvidis, tak jdi. To ze svagrova neprisla na narozeniny tveho syna bych uplne pustila z hlavy, pozvalas ji, neprisla, hotovo. Nema vyznam v sobe zivit negativni myslenky, pitvat ve starych krivdach a pseudokrivdach, skodis tim jen sama sobe.
A jestli citis, ze ti bude lip samotne, tak nikam nechod.

Petruna21
Echt Kelišová 9244 příspěvků 18.03.18 10:33

Chtěla bych mít tvé problémy ;). Normálně bych šla a nedělala naschvaly že ona nebyla na narozeninach syna :)

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Dětské hrnečky pro 1 000 maminek. Získejte ten svůj!

Máme pro vás unikátní akci. Philips Avent rozdává maminkám na eMiminu 1 000... číst dále >

Poradna: Život v manželově domě je peklo

Vy podáte dotaz, my vám na e-mail pošleme odpověď s praktickými tipy. Rady... číst dále >

Články z Expres.cz

Rozhovor s Františkem Strakou: Nemít rodinu, dopadl jsem jako Pergl

František Straka (59) je bezpochyby jednou z nejzajímavějších postav českého... číst dále >

Čeho se pašeračka Tereza bojí? Vyhýbá se odpovědi na bývalého právníka

Pašeračka Tereza změnila před více než měsícem advokáta a s pomocí nového... číst dále >

Články z Ona Dnes

Šaty Meghan Markle vznikaly stovky hodin. Víc než Kate za ně neutratila

Odkaz na éru Audrey Hepburnové, přísný dress code i jednotlivé země... číst dále >

Pacientka z Aktipu: Děti jsem měla fiktivně balit do zlaté karimatky

Za třináct návštěv v pražském psychosomatickém institutu Aktip zaplatila... číst dále >

Reklama