Šílená matka

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní  19.03.18 12:01
Šílená matka brr

Zdravím, taky máte někdo šílenou matku. V 19 mě vyhodila z domu. Ještě jsem studovala a studuji. Dokonce ani nebyl pořádný důvod, jen že jsem nechodila do půlnoci domů. :zed: Jinak nepiji na zábavě jsem byla jednou v 15 nekouřím, do škloly chodím slušně a bez vysoké absence. Teď jsem 8mý tyden z domu a když jsem se nedávno stavovala pro pár věcí zvala mě na kafe :D. Trochu ujetý ne?
Bydlím tedy s kamarádkou ale peněz moc není. Alimenty taky mohu žádat ne? Ale rodiče nepracují. Mají důchod. Nějaký rady? Názory?

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 Další »

Reklama

Reakce:

martina.se
Hvězda diskuse 56773 příspěvků 2 inzeráty 19.03.18 12:03

Urovnat vztah s mámou.. asi nějaký důvod mít musela :nevim:

vertunka
Závislačka 3811 příspěvků 19.03.18 12:05

A proc te vyhodila??

Ale jinak na alimenty mas narok, pokud studujes.

Keyllah
Echt Kelišová 7941 příspěvků 19.03.18 12:05
@Anonymní píše:
Zdravím, taky máte někdo šílenou matku. V 19 mě vyhodila z domu. Ještě jsem studovala a studuji. Dokonce ani nebyl pořádný důvod, jen že jsem nechodila do půlnoci domů. :zed: Jinak nepiji na zábavě jsem byla jednou v 15 nekouřím, do škloly chodím slušně a bez vysoké absence. Teď jsem 8mý tyden z domu a když jsem se nedávno stavovala pro pár věcí zvala mě na kafe :D. Trochu ujetý ne?
Bydlím tedy s kamarádkou ale peněz moc není. Alimenty taky mohu žádat ne? Ale rodiče nepracují. Mají důchod. Nějaký rady? Názory?

Zvolila jsi si -) nehodlala jsi akceptovat večerku, tak teď můžeš chodit až ráno ;) dokud studuješ, máš nárok na výživné od obou rodičů, ale pokud mají jen důchod, s velkými částkami bych nepočítala. Takže brigáda a popř. se pozeptat, jestli nemáš nárok na nějaký příspěvek…

žampion
Závislačka 3702 příspěvků 19.03.18 12:10
:)

Příspěvek upraven 05.04.18 v 10:56

Terezxx
Ukecaná baba ;) 1303 příspěvků 19.03.18 12:14

Já bydlela doma do 20 let a taky jsem musela být doma do půlnoci. WiFi mi mamka vypínala ve 22 hodin (neměla jsem žádná data) a nesměla jsem ponocovat. Její dům, její pravidla, taky jsem je musela respektovat. :nevim: Že jsem nekouřila a nechodila domu opilá jsem brala za samozřejmost. Zažádej si o ty alimenty. Ale že tě mamka vyhodila si mohla čekat. Dospělá si.

Amys
Generální žvanilka 20620 příspěvků 19.03.18 12:21

Koho chleba jíš, toho píseň zpívej :mrgreen:

Tiger-lily
Vesmírná mluvilka 32371 příspěvků 10 inzerátů 19.03.18 12:22

No tedy nevím, sice je jasné, že v domě rodičů je nutné dodržovat určitá pravidla provozu, ale aby měl plnoletý člověk určeno, v kolik hodin musí přijít domů, tak to mi zase přijde jako omezování. Neřeknu, kdybys opravdu přicházela opilá s partou hlučných kamarádů, ale v normálních vztazích to funguje tak, že řeknu mámě, že někam jdu, přijdu později, aby neměla strach. Jako nezaopatřenému zletilému dítěti ti samozřejmě náleží výživné.

Celeste97
Kecalka 295 příspěvků 19.03.18 12:26

Moje pribuzna bydli u rodicu stale a to ji je 26 8o uz rok pracuje ale proc by se stehovala kdyz ma hotel ze :nevim: a teda v 19ti pokud studujes by te vyhodit nemela kdyz nemas sanci se uzivit :nevim: mozna te chtela mit brzy doma protoze je starsi(duchodce jak pises) a ma jine predstavy o tom v kolik ma chodit mlada holka domu :mavam:

Z.jev
Závislačka 3086 příspěvků 19.03.18 12:27

Třeba jednou taky budeš mít dceru, která nebude o půlnoci doma, pak ti to asi dojde. Dokud bydlíš u rodičů, dodržuj jejich pravidla - je to jejich dům a věř mi, studující dítě je stojí dost peněz.

smurfka
Nadpozemská drbna 28432 příspěvků 19.03.18 12:28

Jako studující dítě máš nárok na výživné - které by se případně strhávalo z jejich důchodu - takže záleží na jejich výši - tzn neočekávat mnoho - což samozřejmě v krajním extrému může vést až k tomu že pošleš své rodiče do exekuce.
Jinak já taky bydlela u rodičů ve 20ti ale stále mi bylo říkáno že dokud bydlím u nich - mám dodržovat jejich pravidla, pokud nechci, můžu jít.. je to samozřejmě o domluvě..asi už jim došla trpělivost tak si šla..

to že tě pozvala na kafe? vidím jako naprosto normální..vyhodila tě, ale snad tě nepřestala mít ráda ne :roll:

Bábrdl
Neúnavná pisatelka 19846 příspěvků 19.03.18 12:30
@Celeste97 píše:
Moje pribuzna bydli u rodicu stale a to ji je 26 8o uz rok pracuje ale proc by se stehovala kdyz ma hotel ze :nevim:

To je v Praze dost běžné. :nevim: A abych řekla pravdu, i logické. Proč platit měsíčně čtrnáctku za nájem kamrlíku, když si ty prachy může dítě šetřit a pak si vzít hypo.

Keyllah
Echt Kelišová 7941 příspěvků 19.03.18 12:30
@Tiger-lily píše:
No tedy nevím, sice je jasné, že v domě rodičů je nutné dodržovat určitá pravidla provozu, ale aby měl plnoletý člověk určeno, v kolik hodin musí přijít domů, tak to mi zase přijde jako omezování. Neřeknu, kdybys opravdu přicházela opilá s partou hlučných kamarádů, ale v normálních vztazích to funguje tak, že řeknu mámě, že někam jdu, přijdu později, aby neměla strach. Jako nezaopatřenému zletilému dítěti ti samozřejmě náleží výživné.

tak ona slečna ještě studuje a jak to chápu z jejího úvodního příspěvku, maminka chtěla, aby bývala do půlnoci doma a ona to vícekrát porušila. Jako rodiči by se mi taky nelíbilo, kdybych měla doma dítko, které ještě chodí do školy, já vše financovala a dcera se mi někde toulala po nocích :think:

smurfka
Nadpozemská drbna 28432 příspěvků 19.03.18 12:33
@Celeste97 píše:
Moje pribuzna bydli u rodicu stale a to ji je 26 8o uz rok pracuje ale proc by se stehovala kdyz ma hotel ze :nevim: a teda v 19ti pokud studujes by te vyhodit nemela kdyz nemas sanci se uzivit :nevim: mozna te chtela mit brzy doma protoze je starsi(duchodce jak pises) a ma jine predstavy o tom v kolik ma chodit mlada holka domu :mavam:

hele znám osobně člověk který bydlel s maminkou i ve 40ti ( ano po rozvodu, se vrátil bydlet k rodičům )..ale tak on je mamánek celý život..

Tiger-lily
Vesmírná mluvilka 32371 příspěvků 10 inzerátů 19.03.18 12:34
@Keyllah píše:
tak ona slečna ještě studuje a jak to chápu z jejího úvodního příspěvku, maminka chtěla, aby bývala do půlnoci doma a ona to vícekrát porušila. Jako rodiči by se mi taky nelíbilo, kdybych měla doma dítko, které ještě chodí do školy, já vše financovala a dcera se mi někde toulala po nocích :think:
:nevim: Já jim tam nesvítím, takže nemůžu nějak posoudit situaci. Asi bych to vnímala jinak, kdyby se děcko flákalo po nocích, kašlalo na pomoc v domácnosti a na školu - tj. neváhala bych s vyhazovem, ať se stará samo o sebe. A na druhé straně, když jde občas někde s kamarády, tak aby mazala domů ještě dřív, než se všichni sejdou, tak mi to zase přijde přestřelené ze strany matky.
Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Dětské hrnečky pro 1 000 maminek. Získejte ten svůj!

Máme pro vás unikátní akci. Philips Avent rozdává maminkám na eMiminu 1 000... číst dále >

Poradna: Život v manželově domě je peklo

Vy podáte dotaz, my vám na e-mail pošleme odpověď s praktickými tipy. Rady... číst dále >

Články z Expres.cz

Velká očekávaní ohledně filmu Dukla 61: Něco tak dobrého ČT neudělala!

Je 7. července 1961 a v havířovském dole začne hořet. Nejdřív je cítit pach... číst dále >

Rozhovor s Františkem Strakou: Nemít rodinu, dopadl jsem jako Pergl

František Straka (59) je bezpochyby jednou z nejzajímavějších postav českého... číst dále >

Články z Ona Dnes

Tajemství účesu vévodkyně Meghan. Rovná si vlasy speciálním keratinem

Její vlasy vypadají vždycky perfektně. Hladké a lehce vlnité ji poletují... číst dále >

Rakovina číhá i tam, kde ji nečekáte. V kávě, podprsence nebo na grilu

Ročně v Česku zemře na rakovinu více než 27 tisíc lidí. Drží se tak na druhém... číst dále >

Reklama