Teambuilding a kolegyně s covidem

Anonymní
30.8.20 22:15

Teambuilding a kolegyne s covidem

Dobrý večer, spíš se jdu vypsat, ale i rada by se mi hodila.
Dneska jsem se dozvěděla, že kolegyně chytla nedávno covid, nahlásila ho cca před měsícem šéfovi. Ve firmě se to neví, pač od března máme všichni práci z domu. Oficiálně to ví jen šéf a já se to dnes dozvěděla náhodou. Potíž je ale, že za pár dnů máme mít teambuilding kde se zejdeme z celého oddělení a z komunikace vím, že přijde i ona. Jenže taky vím, že doposud jí vedou jako zamestnance co covid stále má, negativní test nedodala. Příznaky neměla žádné. Tak a teď co s tím? Čekat, že si šéf ohlídá, že dodá test? Nebo rovnou tuhle info říct zbylím kolegům? Mají taky děti, staré rodiče,..prostě se hrozím, že kolegyně co se cítí v pohodě si prostě na teambuilding přijde jako by se nechumelilo. Když už v klidu potvrzovala svou účast v době, kdy vím že měla stále covid a přece jen se z toho lidi léčí delší dobu než z chřipky.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
30.8.20 22:20

Tak já bych kontaktovala kolegyni a zeptala se jí, kdy mela naposledy pozitivní test a jestli tam opravdu jde…než něco šířit po firmě. A osobně vzhledem ke své imunitě bych nešla na teambuilding, pokud nemá negativní test nebo je měsíc od pozitivniho testu. Uvádí se, že človek tak dlouho infekcni neni, ale pro jistotu… Navic znam pani, co byla covid pozitivní 2 mesice. Ale ta lezela na JIP a pak ji jeste pozitivní poslali do domaciho léčení.

• Citovat
  • Nahlásit
1534
30.8.20 22:27

Teď už na negativní test nečeká ani hygiena. Pokud je paní několik dnů bez příznaků, tak se považuje za zdravou. (myslím 4 dny, ale nevím, jak dlouho to musí být od pozitivního testu). Jako reálně, fakt si myslíš, že šéf chce mít celý tým v karanténě? :nevim: :think: Určitě ro mají podchycené.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
30.8.20 22:32

@Sue2008 No práve, že vím že to šéf pochycené nemá a jaksi tohle vůbec nebere v potaz. A ani se neobtežuje na tuhle věc upozornit zbylé kolegy. Já se to dozvěděla náhodou, oni ani netuší že jdou trávit den s někým kdo před pár týdny (ani ne měsícem) chytil covid a doteď nedodal firmě ani jeden negativní test.

• Citovat
  • Nahlásit
30.8.20 22:32

Myslím, že aktuálně platí, že člověk s pozitivním testem, který nemá a neměl příznaky, se už znova netestuje a po čtrnácti dnech mu karanténa končí i bez negativního testu. Možná mě někdo opraví. Musela by si test asi zaplatit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4425
30.8.20 22:34

Presne tak, opakovane testy se jiz temer nedelaji. Kolegyne jiz neni v karantene, zadny negativni test dodavat nemusi.

Konkretne takto:

Nově lze tuto izolaci ukončit po uplynutí min. 14 dnů, z toho musí být minimálně 4 dny bez klinických příznaků onemocnění covid-19. Za těchto podmínek se karanténa ukončuje bez PCR testu.

Zdroj: https://koronavirus.mzcr.cz/…i-karanteny/#….

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
30.8.20 22:34

@lichokopytník Není to o ceně testu. Naše firma testy proplácí, takže důvod aby nešla na opakovaný test kvuli ceně a že to musí platit sama není.

• Citovat
  • Nahlásit
4425
30.8.20 22:35

A zakladatelko, tato jedna konkretni kolegyne je jedina z tvych kolegu, ktera uz pro tebe nepredstavuje riziko.

Bala bych se vsech tech ostatnich :mrgreen: (beze srandy, fakt).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
851
30.8.20 22:40

Ja spis nechápu,.proč pořádají teambulding, když kvůli covidu pracují z domu…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4425
30.8.20 22:42
@Zuzanec píše:
Ja spis nechápu,.proč pořádají teambulding, když kvůli covidu pracují z domu…

Presne…

Ale zase pokud jde o ten mezilidsky kontakt, asi je lepsi jeden teambuilding, nez pravidelne chozeni do prace.

Ja se spis zakladatelce divim, kdyz ma strach z Covidu, ze vubec zvazuje, ze na ten teambuilding jde.

Ta kolegyne uz infekcni neni, ale vsichni ti ostatni byt muzou.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
30.8.20 22:42

@Limi123 Spíš mi vadí, že se s touto „maličkostí“ ani neobtěžovala zmínit. Popravdě vědět to, tak tam nejdu nebo alespoň bych lobovala za pozdější termín akce. A myslím, že by měli mít možnost se takhle rozmyslet i zbylí kolegové. Každý dle svého.

• Citovat
  • Nahlásit
4425
30.8.20 22:45
@Anonymní píše:
@Limi123 Spíš mi vadí, že se s touto „maličkostí“ ani neobtěžovala zmínit. Popravdě vědět to, tak tam nejdu nebo alespoň bych lobovala za pozdější termín akce. A myslím, že by měli mít možnost se takhle rozmyslet i zbylí kolegové. Každý dle svého.

Jako zminit se, ze pred mesicem mela pozitivni test na Covid? To je preci uplne jedno, infekcni uz neni a vam do toho nic neni. Sef to navic ani rict nesmi, je to osobni informace, kterou nesmi sirit dal.

Ja jsem v tomhle EXTREMNE opatrna, ale mesic po pozitivnim testu s bezpriznakovym prubehem bych uz klidne jela navstivit i rodice, to je prakticky prokazane, ze infekcni neni…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8459
30.8.20 22:45
@Anonymní píše:
@Limi123 Spíš mi vadí, že se s touto „maličkostí“ ani neobtěžovala zmínit. Popravdě vědět to, tak tam nejdu nebo alespoň bych lobovala za pozdější termín akce. A myslím, že by měli mít možnost se takhle rozmyslet i zbylí kolegové. Každý dle svého.

A proc by mela? Podle pokynu hygieny je neinfekcni a v poradku. Nejaky stigmatizivani lidi, co prodelali covid, aby se jich mohli ostatni stitit, mi neprijde nijak v poradku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
30.8.20 22:49

@sakota Pokud vím, tak ho nepřekovala. Respektívně negativní test nemá, a jen se jakože odhaduje dle doporučení hygieny že je už jakože ok..

• Citovat
  • Nahlásit
Ou
14432
30.8.20 22:49

Samozřejmě že šéf se snaží předejít podobnému slepičímímu šikanování, tedy panice z toho že všichni umřete. Navíc není oprávněn sdělovat cizím lidem nic o zdravotním stavu ostatních podřízených. Chceš aby vykládal kolegyním o tvých zdravotních problémech? A ne, není to něco jiného.

Šíříš pomluvy a paniku, která té kolegyni navíc může dost ublížit, zejména pokud ji plošně ve firmě drbtete jak malomocnou. Je to hodně nepřijatelné a může to hodně ublížit.

Pokud se něčeho bojíš, jdi se zeptat šéfa. A doufám že tě sjede za to, že máš pocit že je idiot a všechny vás ohrožuje - protože to tak fakt není.

Příspěvek upraven 30.08.20 v 22:52

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama