Technika kojení u osmiměsíční

18.9.20 06:20

Technika kojení u osmiměsíční

Ahoj,
potřebovala bych poradit jak na kojení naší osmiměsíční holčičky. Témata správného kojení a tipů jak na to jsou hlavně pro malá miminka. Malá má 6 zubů, a velmi často je nepříjemně cítím. Vím, že kdyby byla technika správně, tak by mě to nebolelo. Hodně dlouho jsem kojila s kloboučky (to už teď nemá cenu řešit), chtěla jsem je znovu nasadit a malá ho ihned vyplivne. Problém tedy je v technice přisátí. Malá se prostě hned chňapne bradavky a na nějaké pořádné otevírání pusy mi zvysoka kašle. Když se povede jí pořádně napojit na prso (po velkém úsilí) tak si ho chytne ručičkama a vysouká si ho ven, aby držela jen ten kousek a pokračuje v kojení. Mám velká (a ne zrovna pevná) prsa, takže nevím, jak jí tam to prso správně “udržet”.
Nějaké tipy, fígle či rady jak “napravit techniku” u takto velkého miminka?
Děkuju moc!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1413
18.9.20 07:40

Ja nevim ale takhle velke dite se uz koji samo. Taky me deti zkusily kousnout, tak jsem zajecela a sebrala prso a priste uz to nezkusily.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
12651
18.9.20 08:26

Tak ja je trochu citila taky a nejak jsem neresila, pokud kousli tak jsem sebrala :think: Podle me tak velke dite uz nejak nepreucis…pokud to neni k nevydrzeni a nemelo to vliv na tvorbu mleka, tak saje efektivne :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18.9.20 19:11

No… tak ono se to samo deje, ale proste blbe. Taha jen za bradavku, prso vytahuje a je to fakt neprijemny. Ale dela to porad, neni to o tom, ze by kousnula a to bolelo… tim, ze ma v puse jen bradavku a budi se na kojeni fakt casto, tak se bojim, jestli diky tomu neni malo mleka. Nebo jestli se tolik nenapije? Tezko rict, ale dost mi to drasa nervy a nevim co s tim.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1413
18.9.20 19:27

@ConsuelaBananahamock
Tak jsou lide, kteri skoncili s kojenim, protoze je to se zuby bolelo. Ja bych takto velkemu diteti to prso sebrala, kdyby me to bolelo a treba i vicekrat, dokud by nepilo bezbolestne. Mimca jsou vetsinou dost chytra a dokazi uz ledaco pochopit. Jestli vam to drasa nervy, tak je taky moznost krmit odsatym mlekem pres lahev a nebo UM(tech nejdulezitejsich 6 mesicu uz mate za sebou).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
19.9.20 08:52

@Oriseka no, to jsem prave pochopila ze jakykoliv problem s kojenim po sesti mesicich veku = dat UM v lahvi. Takhle jsem to resit nechtela (ne z nejakeho kojiciho fanatismu, ale uprimne spise z pohodlnosti), proto jsem se ptala, jestli se nekdo jiny s takovym resenim taky nechtel jen tak spokojit a treba to nejak resil.
Dite mleko chce, dite prso chce, mleko je… ale je tam nejaky drobny zadrhel.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama