Těhotenská cukrovka - důsledky

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.03.19 19:18
Těhotenská cukrovka důsledky

Ahoj jsem tu nová a chci se zeptát… Mám těhotenskou cukrovku… léčím se ale naštěstí inzulín nemám mám jen hodnoty hraniční ráno jinak v pořádku…
A někdy v potravinách ten cukr neovlivním… Když tam je :/
A moje kamarádka mě začíná strašit… Že moje dítě může být postiženy… Že může umřít… Atd…
Je mi jasné že tohle kamarádka není
Jinak jsem v 20 TT…(19+2)
A screening mě teprve čekat
Je pravda že mi tohle hrozí nebo… Je to spíše u těch kdo má inzulín??

Přečtěte si článek: Těhotenská cukrovka

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
Janli
Echt Kelišová 8192 příspěvků 21.03.19 19:29

U nekompenzované cukrovky hrozí hypoglykemie plodu po porodu a následky nemusí být pěkné. Dietu je opravdu třeba dodržovat.

Zireael
Ukecaná baba ;) 1791 příspěvků 21.03.19 19:30

Neboj, rizika jsou u těch, které cukrovku neléčí. Pokud dodržuješ dietu a cukr se drží v mezích, tak je to v pohodě. Koukni na www.tehotenskacukrovka.cz, tam najdeš veškeré info.

Uživatel je onlinelachtanice86
Echt Kelišová 7641 příspěvků 21.03.19 19:36

Při cukrovce si dostala doporučené a zakázané potraviny a pokud se podle toho držíš tak je ti jedno co je v jiným potravinách obsazeno. Taky jsem ji měla a dávala si na složení potravin pozor už při nákupu

TRG
Ukecaná baba ;) 1405 příspěvků 21.03.19 19:38

Jestli chceš být co nejsvědomitější, vynech vše, kde je přidaný cukr nebo jeho varianty (např. karamel v octu), jez jen potraviny, kde je max 5g cukru na 100g výrobku, jez max 200 g sacharidů za den, celkově dobře nastuduj ten doporučený web, jez pravidelně, pravidelně spi. Měla jsem to samé, co ty. Po jídle hodnoty OK, lačná na hraně, od začátku 2. trimestru jsem na dietě a zvládla jsem to až do dnešního porodu (v 41+2). Miminko je naprosto OK, včetně hladiny glykémie. Kompenzovaná GDM = minimální riziko. Pro tebe i miminko. Jen nekompenzovaná = možnost dost vážných problémů.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.03.19 19:38

To ano dodržují jí .. jen mě zajímá když ji mám hraniční ráno jinak hodnoty úplně ukázkové… Zda hrozí tyhle rizika

TRG
Ukecaná baba ;) 1405 příspěvků 21.03.19 19:40

Co myslíš hraniční? Třeba 5,2?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 21.03.19 19:41

5,3.
5,4
5,7 maximální

monzaj
Ukecaná baba ;) 2102 příspěvků 21.03.19 19:46

Můžu se zeptat - bylo mi z krve naměřeno na lačno 5,6 . Dr nechala s další kontrolou zopakovat krev na lačno a výsledek 5,10.. Dr mi řekla,že je to na hraně ,ale nikam mě s tím posílat zatím nebude (prý byla hranice dost snížená)- s tím,že vyloženě přísnou dietu držet nemusím,ale mám omezit sacharidy a cukry. Nechali by jste se nějak "překontrolovat "jeste po nějaké době nebo čekali až na ten test jak se pije ta glukóza ?

barabrambora
Zasloužilá kecalka 578 příspěvků 21.03.19 19:55

@monzaj no tak s těmahle hodnotama cukrovku máš. Já bych se odbýt nenechala a šla na diabetologii. Dostaneš glukometr a instrukce co jíst a co ne.

barabrambora
Zasloužilá kecalka 578 příspěvků 21.03.19 19:57

@monzaj ve kterém jsi týdnu? Já jsem měla cukrovku zjištěnou na začátku těhotenství a byla jsem od 17. týdne na inzulínu.

monzaj
Ukecaná baba ;) 2102 příspěvků 21.03.19 19:58

@barabrambora 13tt . A musim si vyžádat zadanku nebo můžu jít do poradny sama od sebe ?

barabrambora
Zasloužilá kecalka 578 příspěvků 21.03.19 20:04

@monzaj Já jsem žádanku myslím měla. Jsi teprve ve 13. týdnu, tak je pravděpodobné, že se to bude zhoršovat. Já jsem pak dostala ještě jeden inzulín, protože jsem měla vysoký cukr i po snídani.

Ou
Kelišová 6987 příspěvků 21.03.19 20:06

Jak neovlivníš kolik máš denní příjem sacharidů? On tě někdo s nabitou pistolí nutí jíst sladké a nebo výrobky z bílé mouky a zakazuje ti pod trestem bití dodržovat dietu?

Pokud to nezvládáš hlidat jen tak od oka, tak prostě plánuj a počítej - třeba přes kalorické tabulky.

Ano - tím, že nedodržuješ dietu, tím můžeš poškodit jak sebe, tak dítě.

monzaj
Ukecaná baba ;) 2102 příspěvků 21.03.19 20:08

@barabrambora moc děkuji - za týden jdu na kontrolu tak si zadanku vyzadam. Lepší být pod kontrolou než to zanedbat .

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama