Těhotenské neduhy ve 30tt

Magdička1980
14.2.10 10:26

Těhotenské neduhy ve 30tt

Holky, poreďte mě, nebo alespoň řekněte, že nejsem sama, kdo, ač nemá žádné závažné potíže si těhotenství moc neužívá. Jsem ve 30tt těhotenstvní a mám stavy, někdy to trvá i celé dny, kdy mi buší srdce, mám pocit slabých rukou a nohou a je mi na omdlení. Přitom srdce mám v pořádku, tlak 120/60, takže zas tak nízký není. Je to normální? Dá se s tím něco dělat? Je to dost nepříjemné, zvlášť, když mám dvouletého rošťáka, který mě někdy pěkně prohání…
Navečer mě zas šíleně bolí žebra a záda. Připadám si jak těsně před porodem a to ještě musím tolik týdnů vydržet…Asi si začnu stříhat metr :-D

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

15471
14.2.10 11:07

Já byla jak nemocná. Možná už od 25. týdne jsem „vydržela“ jen pár hodin, pak jsem byla zralá na postel. Lehnout jsem si musela tak 2× - 3× denně, ke konci už jsem odpočívala většinu dne. Boleli mě nohy, byla jsem ráda, že jsem někam došla, a na omdlení mi bylo každou chvilku ač jsem měla tlak taky ukázkový. Ale já na toto jsem zvyklá, protože mimo těhotenství mám tlak vždy nízký. Rada asi není, jen tě opravdu lituji, protože já si mohla lehnout kdykoliv, ale když máš mimčo, tak to není možné. Já už se těším a zároveň děsím dalšího těhotenství. Těhu jsem si jinak užila, až na ledvinovou koliku jsem problémy neměla, ale ta únava byla fakt příšerná. Jo a žebra..to znám taky. Ty spodní to bylo fakt peklo. Ale řekla bych, že až déle :dance:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1837
14.2.10 12:37

Neboj, nejsi sama. Na konci druhého těhu jsem měla problémy se žlučníkem, žebra jsem měla otlačená ještě týden po porodu a taky jsem lítala okolo dvouleté cácory, takže tě chápu, ale rada asi není a bude hůř :-)
Ke konci jsem měla takový tlak na spodek, že jsem měla pocit, že když zatlačím, tak porodím.
Ale neboj, rychle to uteče a ještě se ti bude stýskat po pupíku.
R.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15178
14.2.10 14:33

Neboj, to je normální, asi s tím bohužel nic moc nenaděláš - odpočívej, když odpočívá starší a užívej si to - až se mimi narodí, bude hůř… vlastní zkušenost :-D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1431
14.2.10 16:01

Vydrž, už to máš za pár.:-)) Když si vzpomenu na svoje těhotenství, byl to opravdu děs - nohy nateklé od prstů po třísla, neustále mě pálila žáha, na malou jsem lítala co půl hodinu, měla jsem vysoký tlak, mimčo mi tlačilo na dno pánevní, takže jsem měla pořád pocit, že ho určitě brzo vytrousím, tvrdlo mi břicho, měla jsem migrény, na které normálně netrpím…:-) Ale až porodíš, ani si na to nevzpomeneš!

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Magdička1980
14.2.10 19:06

Holky díky za útěchy a taky potěší že nejsem sama, kdo takhle trpí :-) Na mimi se moc těším, čekáme holčičku. Ale už mi to těhotenství přijde nekonečný. Vždyť už jsem těhotná od srpna!
Vím že to pak bude s čerstvým dvouleťákem a miminem záhul. I když malej je rozumnej, krásně mluví a taky si sám pohraje, na sestřičku se moc těší, tak snad to nebude taková hrůza.
Ale hlavně se těším, na to že zas budu mít plno energie, nebudu se muset hlídat, dávat na sebe pozor. A taky se těším, že se naložím do horké vany…

• Nahlásit
  • Citovat
381
14.2.10 22:04

Naprosto soucítím, podívej na mé metříky…a co mi strašně pomohlo jsou stahovací punčochy na křečové žíly(netrpíš na ně?), přešly mě ty omdlívací stavy a dýchavičnost, protože pomáhaj hnát krev nahoru,už se taky těším až ty poslední 3 týdny utečou a nevím nevím jestli se mi bude po pupíku stýskat :think: :think: :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3538
2.3.10 15:30

ahoj,já jsem teda momentálně v 16tt,ale můžu Ti říct,že ráno jsem byla na krvi a mám podobnej stav..klepe se mi břicho..tluče mi rychle srdce,přitom tlak mám 130/80,což by neměl být problém..ospalá jsem..no,stav fakt na prd,jen doufám,že to brzo přejde..asi se musíme víc šetřit.A Ty to máš už za pár,já to holt budu muset ještě nějakej ten čásek vydržet.Takže Ti držím palec :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
CokeLady
19.4.12 12:28

Ahoj :mavam:

sice se trochu odkláním od tématu, ale je to dost podobné. Jsem 34. tt a od 24. tt jsem na neschopence s bolestí pánevních svalů a stydké kosti - zezačátku to bylo jen při námaze, nyní už je to mi přijde víc. V noci mě bolestivě vzbudí každé otočení, když ležím, tak pak tak trvá cca půl hodiny po vstanutí, než mě to přestane bolet.

Mám miminko narvané v pánvi už od 20. tt tam je prostě natočený dolů, mám dost malé břicho, protože on mi tam tak lebedí v pánvi :andel:

Chci se jen zeptat, zda máte zkušenosti s tím, že tyto bolesti hned po porodu zmizí? Nedokážu si představit v noci s tímhle vstát k mláděti, hrozně mě bolí celej spodek i jen při pohnutí nohou. Byla jsem s tím i v nemocnici 2 dny, ale jsou to jen svaly a vazy…

• Citovat
  • Upravit
23031
19.4.12 12:37
@Magdička1980 píše:
Holky, poreďte mě, nebo alespoň řekněte, že nejsem sama, kdo, ač nemá žádné závažné potíže si těhotenství moc neužívá. Jsem ve 30tt těhotenstvní a mám stavy, někdy to trvá i celé dny, kdy mi buší srdce, mám pocit slabých rukou a nohou a je mi na omdlení. Přitom srdce mám v pořádku, tlak 120/60, takže zas tak nízký není. Je to normální? Dá se s tím něco dělat? Je to dost nepříjemné, zvlášť, když mám dvouletého rošťáka, který mě někdy pěkně prohání…
Navečer mě zas šíleně bolí žebra a záda. Připadám si jak těsně před porodem a to ještě musím tolik týdnů vydržet…Asi si začnu stříhat metr :-D

NOJONOOO :D A bude hůůůůůůůůůůůůř

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
219
20.4.12 22:54
ahoj zacinam 34 tt a mam to same , ziju v anglii a zde nejak neprohlizej ze spoda. Ko jednou za 6 nedel u sestry ale proste neprohlizi posledni utz naposled ve 28 tt a vse OK ale posledni tyden se citim jak kdybych rodila
@CokeLady píše:
Ahoj :mavam:

sice se trochu odkláním od tématu, ale je to dost podobné. Jsem 34. tt a od 24. tt jsem na neschopence s bolestí pánevních svalů a stydké kosti - zezačátku to bylo jen při námaze, nyní už je to mi přijde víc. V noci mě bolestivě vzbudí každé otočení, když ležím, tak pak tak trvá cca půl hodiny po vstanutí, než mě to přestane bolet.

Mám miminko narvané v pánvi už od 20. tt tam je prostě natočený dolů, mám dost malé břicho, protože on mi tam tak lebedí v pánvi :andel:

Chci se jen zeptat, zda máte zkušenosti s tím, že tyto bolesti hned po porodu zmizí? Nedokážu si představit v noci s tímhle vstát k mláděti, hrozně mě bolí celej spodek i jen při pohnutí nohou. Byla jsem s tím i v nemocnici 2 dny, ale jsou to jen svaly a vazy…
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama