Co na rýmu v 10. týdnu těhotenství?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.04.19 22:24
Těhotenství 10 tyden

Ahoj můžete mi prosím poradit? Jsem těhotná 10tydnu jsem začátečník a mám ucpaný nos nemůžu ani dýchat rýmu mám trošku takovou hustou a zapáchající nevíte čím to může být nebo co by to mohlo znamenat? Používám sprej do nosu sinex vicks a nevím jestli to vadí miminku a používám i cucave bombony na bolesti krku jestli to nevadí ???? Děkuji. :roll:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
lachtanice86
Echt Kelišová 7603 příspěvků 15.04.19 22:30

Přečetla sis pribalovy leták u toho spreje?

chaela
Ukecaná baba ;) 2000 příspěvků 1 inzerát 15.04.19 22:32

U obojího si přečti pribalovy leták, tam se dozvíš, jestli je to pro těhotné vhodné nebo ne. V těhotenství se doporučuje hlavně mořská voda nebo vincentka, ale ani jedno ten nos pořádně neuvolní. Pořídila jsem si konvicku na vyplach nosu, to je nejlepší.

Shari81
Kelišová 6096 příspěvků 15.04.19 22:34

U každého, i volně prodejného léku, je příbalový leták, kde je na 1000% uvedeno, zda-li je vhodný pro těhotné nebo kojící matky (je to i u cucavých bonbonů). Takže vem leták a přečti si ho. A nějak nechápu tvůj dotaz, co by jako mělo znamenat, že máš rýmu? Asi to znamená, že máš rýmu :think:

Veverko
Kecalka 284 příspěvků 15.04.19 22:58

U obou těhotenství jsem trpěla na ucpaný nos - rýmu. Já si teda ten Nasivin či Olynth stříkala, když jsem nemohla dýchat, minimálně na noc. Maminka lapající po dechu kyslík, si myslím že je také zlé pro dítě v bříšku. A cucavé tablety co těhotné smí jsou Septilen.

fly.zuzka
Kecalka 123 příspěvků 15.04.19 22:59

No nosu bych dala max morskou vodu a na krk pasteylky septilen se můžou v tehu (nevím jestli i v 1.trimestru)

Any111
Kecalka 102 příspěvků 16.04.19 00:24

Doporučuju koupit si jemné dětské kapky do nosu. Sinex Vicks je svinstvo, stačí mi ho stříknout dvakrát a uz mam vyschlý nos, plný bordelu a hnusné nudle. Jinak závislost na kapkách není ok a vytváří se rychle (u mě za pár dní), takže ten ucpaný nos máš z toho. Čím vic si budeš stříkat, tím víc a rychleji ti bude otékat sliznice. Zkus přejít na dětské kapky a stříkat si je pokud možno jen na noc a pomalu se zbav té závislosti. Nebo si strikej jen jednu dírku, ať můžeš dýchat a druhá si odvykne a přestane otékat.

Čičorečka
Ukecaná baba ;) 1875 příspěvků 16.04.19 06:15

Já bych řekla, že ani jedno se nesmí. Běž do lékárny a řekni, že jsi těhotná. Tam ti dají odpovídající léky. Jako sinex bych si nestříkala ani netěhotná a jestli cucáš Strepsils, nebo něco podobnýho, tak to se nesmí jistě. Jak už tu holky psaly, může se Septilen, mořská voda, v případě velké rýmy mi lékárníci dali nějaký lehčí Nasivin.

lll14
Kecalka 179 příspěvků 16.04.19 06:22

Jak už bylo řečeno, do krku kup septilen. U té rými? Je zelená? Jak dlouho používáš ten sprej? Zelená rýma je už na doktora, tam bývají bakterie. Co se týče sprejů, vždycky je základ mořská voda, na ucpaný nos hypertonická, prostříknou dle potřeby (i před aplikací jiných kapek, pomáhá vyčistit nos a účinná látka pak lépe funguje). Jediné přímo schválené kapky / sprej s účinnou látkou v těhotenství je Afrin (ale stejnou účinnou látku má nasivin či sinex vicks). Pokud nelze jinak, používat maximálně pár dní až 3 × denně. Doporučovala bych zkusit přírodní kapky pinio nasal a čistit nos Rhino Horn konvičkou.

prceek55
Kecalka 435 příspěvků 1 inzerát 16.04.19 07:13

Je to normálně rýma, taky jsem ji měla cca v tom 10.týdnu.. snažila jsem se používat léky co mi dali v lékárně pro těhotné, mořská voda atd.. a normální sprej jsem si šplíchla opravdu jen na noc abych mohla vůbec dýchat protože mořská voda ti ten nos neuvolní, ale urcitě bych ty normální spreje nepoužívala furt :think:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.04.19 14:05

Takže mám zánět dutin a beru duomox 1000 doufám že to v tehu nevadí :think:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.04.19 19:27
@Anonymní píše:
Ahoj můžete mi prosím poradit? Jsem těhotná 10tydnu jsem začátečník a mám ucpaný nos nemůžu ani dýchat rýmu mám trošku takovou hustou a zapáchající nevíte čím to může být nebo co by to mohlo znamenat? Používám sprej do nosu sinex vicks a nevím jestli to vadí miminku a používám i cucave bombony na bolesti krku jestli to nevadí ???? Děkuji. :roll:

ahoj, mne v lekarni doporucili septilen and morsku vodu. morska voda celkom pomohla :)

lucynka25
Echt Kelišová 9217 příspěvků 1 inzerát 16.04.19 19:32

Presne septilen a do nosu morska voda nebo pynosol (nevim jak se to pise), haslerky..

Michaela02993
Ukecaná baba ;) 1900 příspěvků 16.04.19 19:39
@Anonymní píše:
Takže mám zánět dutin a beru duomox 1000 doufám že to v tehu nevadí :think:

Tak když víš že máš zánět dutin a dostala jsi lék na předpis, tak ti ho asi napsal doktor který ví co se v těhotenství užívat může a co ne ;)

lll14
Kecalka 179 příspěvků 17.04.19 12:19
@Anonymní píše:
Takže mám zánět dutin a beru duomox 1000 doufám že to v tehu nevadí :think:

Je to penicilinové ATB a ten se může. Pro miminko lepší, než bakteriální zánět. Nezapomeň užívat probiotika, ať k tomu nemáš ještě průjem (2 hod v odstupu od ATB).

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama