Těhotenství a ustrogestan

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.02.18 14:27
Těhotenství a ustrogestan

Holky byla jsem u doktora a mám potvrzené těhotenství. Už bylo vidět i srdíčko. Jen doktorka řekla, že tam není něco úplně dovrene nebo co a napsala mi utrogestan. Je i ó něco menší. Chci se zeptat tento lék se předepisuje když není něco úplně v pořádku? Jaké s ním máte zkušenosti? Anonym z důvodu, že ó těhotenství ještě někdo neví a mám tu spoustu kamarádek.

Reakce:

Petra 1027
Kecalka 128 příspěvků 15.02.18 14:32

Užívá se na udržení těhotenství velice často :palec:

Denina01
Kecalka 446 příspěvků 15.02.18 14:39

Měla jsem ho taky předepsaný, i když je těhotenství v pořádku. Kvůli předchozímu zamlklému těhotenství. Každopádně může mít a často mívá vedlejší účinky (bolesti hlavy,…), ale tomu se třeba vyhneš. Mně pak vyměnili za duphaston.

Kajka9
Závislačka 3454 příspěvků 15.02.18 14:42

V tehotenstvi na začátku se predepisuje skoro každé ženě i já ho měla a problém a nic jsem neměla

Russet
Extra třída :D 12105 příspěvků 15.02.18 14:45

Měla jsem ho taky na začátek, nic to neznamená.

Kukacka123
Ukecaná baba ;) 2420 příspěvků 15.02.18 14:48

Ja ho nemela a to jsem prodelala ZT v 17tt v predchozim tehotenstvi…co jsem tak cetla, tak stejne pokud je to proste spatne, nepomuze to, jen se to treba protahne…ale verim, ze uz to budes mit v pohode ;) urcite pokud ti ho dr napsal, brala bych ho…pokud by ti nejak nesedl, hned bych to resila ;) drzim palce :hug:

Bubllina
Povídálka 47 příspěvků 15.02.18 14:49

Utrogestan jsem dostala poté, co jsem začala krvácet a našli mi sraženinku vedle prcka. Prý to mělo pomoci udržení. Sraženinka zmizela, plod se udržel a za týden mu stejně přestalo bít srdíčko. Doktorka mi také řekla, že by mi ho příště pro jistotu napsala hned. Takže vlastně odpověď na to, jestli se dává jen když je problém.. Dostala jsem ho až když se problém vyskytl, ale příště mi ho chtějí dát od začátku. Což jsem třeba upřímně proti. Když bude vše OK tak nevidím důvod. Myslím, že to, že přestalo tlouct srdíčko moc nesouvisí s tím, jestli se udrží- u děložní stěny byl stále i přesto, že byl konec. :nevim: :nevim: Ale těžko říct.

Příspěvek upraven 15.02.18 v 15:12

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.02.18 15:02

Holky děkuji, já ho u prvního neměla a teď mě právě vystrašila tím, že tam není něco dovreneho ( teď vůbec nevím jak to přesně říkala ) a že mi napíše utrogestan. Tak mě to trochu vyděsilo. Prý si myslí že to bude dobré.

Kikulele
Zasloužilá kecalka 915 příspěvků 15.02.18 15:06

Ja ho brala do 12tt.Jsem po IVF, mam spatny hormonalni profil(moje telo si netvori progesteron)proto jsem si musela pichat injekce agolutinu(obsahuje progesteron)po potvrzeni tehotenstvi jsem brala utrogestan a i duphaston.Jsou to zenske hormony a miminku neublizi, naopak pomohou kdyz jich tvoje telo produkuje malo, ale pokud by byla nejaka geneticka vada embrya tak tehotenstvi nejspis zkonci i kdyby jsi ho brala. Preji hodne stesti :kytka:

ugluk
Hvězda diskuse 43455 příspěvků 15.02.18 17:22

Je to progesteron. Tak v 90 % případů ho doktoři píšou jako placebo, aby se něco dělo, i když reálný podklad to nemá (zamlklé těhotenství spasit nedokáže, je-li něco špatně geneticky, tak nepomůže ani tuna progesteronu), ale v některých případech to význam má a pomoct může. Jestli u tebe něco je nebo není špatně, se zeptej lékaře, ale jen z předepsání progesteronu bych nestresovala (někdo stresuje, když mu ho nepředepíšou :-) )

Lalitaluky
Kecalka 299 příspěvků 15.02.18 20:29
@Anonymní píše:
Holky byla jsem u doktora a mám potvrzené těhotenství. Už bylo vidět i srdíčko. Jen doktorka řekla, že tam není něco úplně dovrene nebo co a napsala mi utrogestan. Je i ó něco menší. Chci se zeptat tento lék se předepisuje když není něco úplně v pořádku? Jaké s ním máte zkušenosti? Anonym z důvodu, že ó těhotenství ještě někdo neví a mám tu spoustu kamarádek.

Utrogestan pomaha skor pri funkcnom udrzani tehotenstva (cipek, plodove obaly.atd).v tomto svoju opodstatnenost ma. Na vyvoj miminka samotneho ale vplyv nema. Takze by som sa teraz hlavne nijak nestresovala, dr urcite vie, co robi. A verila by som sebe a miminku, ze to obaja zvladnete az dokonca. Hlavu hore a drzime vsetko co sa da, aby ti to dobre dopadlo. :kytka: :hug: :hug: :hug:

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Konec ftalátům i salmonele. Co přináší Evropa vašemu miminku?

Slýcháte kolem sebe občas lamentování, že přivést děti do dnešního světa je... číst dále >

5 receptů na rychlé vánoční cukroví

Taky se vám nechce zbytečně stát za plotnou ještě před Vánoci? Nebo nestíháte... číst dále >

Články z Expres.cz

Co ty dva svedlo dohromady? Tomáše Řepku přišel podpořit i Lukáš Rosol!

Kapitán. Tak se jmenuje čtvrtá autobiografie, kterou ve středu večer pokřtil... číst dále >

Její dceři hrozí děcák, narkomanka Katka ale zůstává věrná drogám

Je smutnou pravdou, že si za 26 let aktivní feťácké kariéry Katka Bradáčová... číst dále >

Články z Ona Dnes

O 10 let mladší: Tragédie v dospívání Petru zničila, chce nový restart

Petra je matkou dvou dětí, které vychovává sama. Hodně pracuje a ještě k tomu... číst dále >

Pomozte nadšené sportovkyni Natálce k bezbolestnému pohybu a nové protéze

Jednou by chtěla být veterinářkou, ze všeho nejvíc však čtrnáctiletá Natálie... číst dále >