Reklama

Těhotná a vitamíny - jaké?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.12.16 11:19
Těhotná a vitamíny-jaké?

Dobrý den, jsem tu nová a hned si jdu pro radu. Před pár dny jsem se dozvěděla, že čekám dvojčátka, proto ten anonym, bude to dárek pro mou rodinu, chodí sem někteří, tak aby se to neprovalilo dříve.
Chtěla bych brát nějaké vitamíny pro maminky na začátku těhotenství, ale je toho tolik, vubec nevim, jaké si vybrat, tak bych ráda znala vaše zkušenosti, popřípadě mi prosim napiště, kolik stojí, jak dlouho vydrží balení…děkuji moc :hug:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

kanka80
Kelišová 6422 příspěvků 14 inzerátů 22.12.16 11:24

Ahoj a moc gratuluji :kytka: taky čekám dvojčátka, teď 29.týden :hug:
Já brala ze začátku jen kyselinu listovou a normální multivitamíny a vše je v pořádku. Teď ještě beru železo, vápník a hořčík. Jinak není potřeba utrácet za ty drahé přípravky pro těhotné :nevim:

Jančakecalka
Generální žvanilka 21921 příspěvků 22.12.16 11:24

Ahoj, moc gratuluju ke zjištění k takové zprávě ted před svátky :hug:
No, pokud mohu napsat o svém užívání vitamínů, tak ráda poradím ;)
Já brala Ogestan, tehdy mi ho dporučila moje lékařka přímo z gyndy.
Ptáš se, kolik stojí a jak dlouho vydrží…no, Ogestan přijde na cca 400,., ale balení Ti vystačí na měsíc, protože užíváš pouze jednou denně, nejlíp ráno, mě to vyhovovalo při jídle. Polyká se celkem dobř a chutově to jde.
Já ho teda většinou objednávala přes net, protože tam je o něco levnější, ale mívají často i slevy, tak to hlídat.
Těhulky by měly brát hlavně listovku, ta tam je, pak ivitamíny a Omega 3 a Jod, jinak myslim nic.
Kdybys ještě chtěla něco vědět, tak se klidně ptej ;)

fragola
Generální žvanilka 24766 příspěvků 22.12.16 11:26

Stačí kyselina listová. Pokud máš rozumnou a pestrou stravu, nic chemického bych do sebe necpala. Já i v těhotenství s dvojčaty užívala pouze listovku (později se přidávalo železo), jenom teda o trochu delší dobu než při jednočetném těhotenství.

Lucajz
Zasloužilá kecalka 946 příspěvků 22.12.16 11:28

Já používám GS mamavit - dnes jsem zrovna kupovala balení, stálo 499,– poprvé jsem kupovala levněji. V balení je 100 tablet, vydrží tedy 100 dní. Je v něm i kys. listová + od druhého trimestu beru i rybí olej 1000mg a hořčík 375mg navíc.

Moc gratuluji :)

Pajka89
Ukecaná baba ;) 1855 příspěvků 2 inzeráty 22.12.16 11:36

Ja jsem prvni tri mesice brala listovku od elasti q. Jedno baleni na mesic asi za stovku. A od tretiho mesice beru vitaminy & mineraly taky od elasti q. Tam je 90 tablet na tri mesice kolem 350,– korun, jak kde. Vyhovuje mi, ze staci brat pouze jednu tabletu denne. Nejake vitaminy urcite neuskodi, ale neprehanela bych to, ani bych za ne neutracela majlant :nevim:

mesicek.na.hnoji
Povídálka 19 příspěvků 22.12.16 11:43

V prvním trimestru doporučuji femibion, kyselina listová je v něm už nastepena. Pak jsem přešla na bioaktivní Marin plus- což jsem vlastně rybí tuk v kapslích, obsahové látky jsou důležité pro vývoj mozku plodů a navíc snižují riziko předčasného porodu a poporodní depresí. Nějaké multivitaminy mi připadalo zbytečně brát.

Tynkycat2
Extra třída :D 11460 příspěvků 22.12.16 12:25

V prvním trimestru jsem brala Superfolin, složení stejné jako Femibion, cena úplně jinde. Také je v něm naštěpená listovka. Pak už jsem nebrala nic, jen jsem si koupila omega 3 v tabletách, protože do sebe nedostanu ani sousto ryby, tak jen pro svůj pocit každý den jednu tabletu zobnu.

Lambisko
Zasloužilá kecalka 529 příspěvků 22.12.16 12:30

V prvnim trimestru jaem brala jen kyselinu listovou, ted sem tam vemu femibion. Ale to je jen kvuli tomu, ze mi pomaha na krece a dostala jsem ho :)

Lendeš
Kelišová 5129 příspěvků 22.12.16 12:49

Pokud netrpíš nevolnostma, nezvracíš a můžeš jíst pestrou stravu, tak stačí kyselina listová. Pokud nemáš pestrou stravu nebo třeba zvracíš, tak bych si vybrala vitaminy určené pro první trimestr těhotenství. Běžné multivitaminy bych neužívala, protože neobsahují tolik kyseliny listové a naopak obsahují některé složky, které se v těhotenství příliš užívat nemají - např. vitamin A.

dvojitka
Nováček 4 příspěvky 22.12.16 13:22

Femibion jsem brala také u dvojčat (r.2009)a nyní ho beru u malé znovu.

JayLee 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.12.16 13:33
@Anonymní píše:
Dobrý den, jsem tu nová a hned si jdu pro radu. Před pár dny jsem se dozvěděla, že čekám dvojčátka, proto ten anonym, bude to dárek pro mou rodinu, chodí sem někteří, tak aby se to neprovalilo dříve.
Chtěla bych brát nějaké vitamíny pro maminky na začátku těhotenství, ale je toho tolik, vubec nevim, jaké si vybrat, tak bych ráda znala vaše zkušenosti, popřípadě mi prosim napiště, kolik stojí, jak dlouho vydrží balení…děkuji moc :hug:

zadne bych nebrla jsou po nich pak zbytecne velke deti - nc si udelat mineralogii kmpletn ia tim dr zjisti zda ti nechybi nejaky mineral ale ladovat do sebe nejaky tablety cehosi a zbytene mi prijde o nicem i mi to tak rekla gyndarka a v nemonici takze jem brala jen listovku ;) a hlidali mi mneraly a když se hodnoty zmenli tak mi to doplnily formou vitaminu ;)

Pajka89
Ukecaná baba ;) 1855 příspěvků 2 inzeráty 22.12.16 13:43
@JayLee píše:
zadne bych nebrla jsou po nich pak zbytecne velke deti - nc si udelat mineralogii kmpletn ia tim dr zjisti zda ti nechybi nejaky mineral ale ladovat do sebe nejaky tablety cehosi a zbytene mi prijde o nicem i mi to tak rekla gyndarka a v nemonici takze jem brala jen listovku ;) a hlidali mi mneraly a když se hodnoty zmenli tak mi to doplnily formou vitaminu ;)

Ze jsou po tehotenskych vitaminech zbytecne velke deti je rozsireny blud, ktery nebyl nikdy vedecky dokazan.

JayLee 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.12.16 13:46
@Pajka89 píše:
Ze jsou po tehotenskych vitaminech zbytecne velke deti je rozsireny blud, ktery nebyl nikdy vedecky dokazan.

když jsem brala v tehu vitaminy tak moje dite mělo 5 kg a 56 cm když jsm je nebrala a jen si mi hlidali mineralogii tak 49 cm a 3,4 kg :-) i nevim no co dr tak názor na věc :-)

Jančakecalka
Generální žvanilka 21921 příspěvků 22.12.16 13:50
@JayLee píše:
když jsem brala v tehu vitaminy tak moje dite mělo 5 kg a 56 cm když jsm je nebrala a jen si mi hlidali mineralogii tak 49 cm a 3,4 kg :-) i nevim no co dr tak názor na věc :-)

Já měla po Ogestanu dítě v termínu 2600gr a kamarádka, co nebrala nic, tak měla holku okolo 4 apůl kil, tak at si každý vybere podle sebe, ale myslim, že to takový vliv nemá, pokud se berou vitamíny, ale asi taky záleží jaké… :nevim:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Zemřel zpěvák Vláďa Štěpánek: Proslavily ho kapely Harlej a Walda Gang

V úterý 18. září zemřel zpěvák Vláďa Šafránek (†46). Fanoušci ho poznali... číst dále >

Eva Decastelo: Komentují moje tlusté ruce? Musí mít chudý vlastní život!

Patří mezi nejkrásnější české moderátorky. I když před několika dny oslavila... číst dále >

Články z Ona Dnes

Co s vámi udělala? řvala po Výměně Kristýna na své děti a opustila je

O své minulosti Kristýna (23) z Výměny manželek mluvila málo. A když už, tak... číst dále >

Žena věří, že je opravdovou elfkou a pochází z jiného světa

Šestatřicetiletá Kimberel Eventide z Illinois věří, že je elfkou a má na... číst dále >

Reklama