Těhotná v Plzni :o)

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Josefka
Kecalka 205 příspěvků 12.12.05 10:28
Těhotná v Plzni :o)

Ahoj holky. Přestěhovali jsme se z Prahy kousek za Plzeň a snad první noc :lol: v novém domově jsme si splnili sen. Těhotenství probíhá v pohodě, našla jsem vyhovujícího gynekologa (Dr. Svoboda z Americké třídy) ale už od 10 tt mi doporučil vybrat si porodnici. Jsem ve 12 tt a ještě se mi ani nepodařilo zjistit, kolik jich vlastně v Plzni je a jaký je mezi nima rozdíl. Sestra v ordinaci mi řekla, že je nejlepší si do jednotlivých zařízení zajít. Jaké jsou vaše zkušenosti a informace? Vysvědčení nemocnic na těchto stránkách mi moc nepomohlo. Taky by mne zajímalo, kde se tady v Plzni dá cvičit v těhotenství a jestli tu jsou i přeporodní kurzy. Budu ráda, když se mi nějaká „kolegině“ z Plzně ozve. Moc se mi tu líbí ale nemám tu kamarády ani příbuzné a ocením jakékoli postřehy. Těším se Josefka

Reklama

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 65 Další »

Reklama

Reakce:

IVULE
Zasloužilá kecalka 750 příspěvků 12.12.05 11:25

Ahoj Josefko,

já sice nejsem z Plzně, ale z Rokycan - v Plzni jsem tak 2× do týdne.
Jsem teď ve 26tt. S kamarádkou jsem chodila cvičit do studia J a A u zimního stadionu, 1 x týdně ve čtvrtek jóga pro těhotné a je to super. Bohužel s postupujícím těhu a mě postupuje lenost a tak jsme začaly cvičit v Rokycanech přímo v porodnici a cvičení je také super.
S porodnicí ti nejspíš moc neporadím, já budu rodit buď v Rokycanech - jsou tady předělané porodní sály i pokoje, jak nadstandatní, tak i normál, které jsou max. po dvou maminách a vždy dva mají společné soc. zařízené. Personál je také skvělý. Nebo mám druhou možnost ve Varech, kde mám známého Dr., tak uvidím, jak to nakonec dopadne.

Jinak v Plzni si chválí Vojenskou porodnici, známá byla na Slovanech a také byla spokojena. Být tebou , tak se do všech zajdu podívat a pak se rozhodnu.
Také vím, že hodně mamin jezdí rodit do Rokycan.

Kurzy v Plzni pořádá TVERET, ale jejich ceny jsou docela drsné. V Rokycanské porodnici se cvičení skládá za 6 lekcí a platí se 1000,– , mě pojišťovna proplatila 500,– . Na každé lekci se hodinu cvičí a pak hodinu probíráme vše kolem porodu, byly jsme se podívat na sálech, kurz vede přímo vrchní Pa, minule za námi byla dětské Dr. a tak.
A výhoda je v tom, že když si odchodíš svých 6 lekcí,tak tě nechají chodit až do porodu zadarmo.

IVULE+TOBI

Oluska
Ukecaná baba ;) 2221 příspěvků 12.12.05 13:02

Ahoj

Já jsem rodila teď v červnu v Plzni na Slovanech, fakt super přístup a moc doporučuji. No a ta se má někdy přesunout do velké Fakultní nemocnice do toho nového areálu, teď nevím, jaký rok manžel říkal, ale myslím, že ještě v roce 2006, ještě ne. Jinak jsem tam ležela i na rizikovém oddělení a taky fakt super přístup. Jen vybavení nic moc, ale jak říkám, lepší je přístup personálu, než nějaké vybavení.
Jinak tu byla Vojenská, ale tu myslím, sloučili s něčím nebo padla.
No a pak tu je porodnice Mulačova, o té nic moc nevím, jen jsem v ní jednou byla a měli tam teda pěkný bordel na zemi, což do nemocnice moc nepatří.

No a jinak těhotenské kurzy:
http://jablicko.unas.cz/
no a pak někde u bazénu na Slovanech, myslím asi TVERET, ale nevím jistě.

jukni ještě sem http://www.cestyplzenskehokraje.cz/…dravi/12.php

Oluška a Martínek

Oluska
Ukecaná baba ;) 2221 příspěvků 12.12.05 13:05

Jo a ještě jsme chtěli pogratulovat k bříšku a potřát hodně zdravíčka a štěstíčka.

Oluška a Martínek

Oluska
Ukecaná baba ;) 2221 příspěvků 12.12.05 13:22

Ahoj

Tak ještě jsem teď rychle pošla letáčky, které jsem si v těhotenství vzala.
Tak k těm kurzům:

Je tu REHABILITACE TĚHULKA - cvičení v těhotenství, cvičení proti samovolnému potratu, proscvičování pánevní oblasti, partnerské cvičení, nácvik poloh a pohybů při porodu, dýchání při porodu, nácvik masáří před i poporodních, uvolňování a relaxace, dále - poradenství o altenativních možnostech porodů, masáže v těhotenství, výuka kojeneckých masáží

• to najdeš na Slovanské 60 v Plzni - tramvaj č. 1, stanice Jedlová, tel.: 377260345, mobil: 605945462.

Dále KLUB TVERET - Slavomíra Pechová - porodní asistentka - odpovědi na Vaše otázky týkající se těhotenství a porodu formou posezení. Cvičení po dobu celé gravidity. - to najdeš roh Skrétova - Tylova, budova bývalé Kreditní Banky, 3. patro), tel.: +420604136163, stránky - http://tveret.webpark.cz/ , e-mail.: tehotenske.cvi­cení@centrum.cz.

No a pak JABLÍČKO mateřské centrum - najdeš na Jablonského 4, Plzeň - Slovany, stránečky : http://jablicko.unas.cz

Tak to je všechno, co jsem našla.

Oluška a Martínek

Sendy02
Kecalka 461 příspěvků 12.12.05 13:25

Ahoj,

já byla v Mulačovce (05/2004), nemůžu si nějak víc stěžovat. Porodní sál nově vybavený, nicméně první dobu porodní si mě vůbec nikdo nevšiml a nebýt absolvovaných kurzů, byl asi malý venku na žíněnce v hekárně :D . Jinak pokoje už jsou vybavené hůř a stolování probíhá na chodbě, což je docela hrůza. Horší bylo pořízení s personálem dětského oddělení, moc neporadí a když něco potřebuješ, záleží na koho narazíš, některá sestra dělala, jako bůhví co po ní nechci. Personál z gyndy byl celkem v pohodě. Kam půjdu rodit teď zatím nevím. Také se neumím vybrat.
Přeji pohodový porod,

Sendy

PS:To jsem asi moc neporadila

Zuzzi
Kecalka 405 příspěvků 12.12.05 13:36

Ahoj Josefko.

Já jsem taky z Plzně a jsem zrovna těhotná. Takže jsem ještě nerodila, ale chtěla bych rodit v porodnici u Mulačů. Pořádají se tu i předporodní kurzy a cvičení pro těhotné. Mě se na téhle porodnici líbí, že je tu takové skoro rodinné prostředí.
Jinak kdybych měla nějaké problémy, tak bych šla do porodnice na Slovany. Tam je to asi takové nejodbornější, ale jinak jsem na ní slyšela i nějaké horší názory. Ani ne tak na porod, ale na oddělení šestinedělí.
A taky jsem chodila cvičit Gravidjógu (http://studiojaa.cz/), přepadla mě předvánoční lenost a tak jenom doufám, že po novém roce tam zase párkrát zajdu, protože to bylo moc pěkné.

Zuzzi 29tt

Anonymni  12.12.05 13:56

Ahoj,
ja jsem rodila minuly rok na Slovanech a musim chvalit. Prostredi sice za moc nestoji, ale personal na porodnich salech je super. Na oddeleni sestinedeli jsou super snad vsichni, z detskeho sestry, jen jsem mela smulu na destkou doktorku, byla docela naladova a moc mi toho o Julde nerekla (mela zloutenku a byla dost dlouho pod svetlem), ostatni doktori byli sympaticti a daleko sdilnejsi.
Taky jsem se rozmyslela, kde rodit a muj gunekolog se divil, ze se rozmyslim. U Mulacu slouzi a poradil mi samozrejme Slovany, stejne vsechny trochu komplikovanejsi porody vozi tam, v odbornosti se to neda s porodnici u Mulacu srovnavat. O vojenske jsem nejak nepremyslela, jsou tam vsechny porody nadstandartni a musis zaplatit.
K Mulacum se muzes podivat na porodni sal i mimo kursy, stoji to 50Kc, na Slovanech jsem se byla podivat v ramci informacni schuzky, ktera trvala asi dve hodiny a stala 200Kc, dozvedela jsem se tam vsechno, co jsem potrebovala.
Cvicit jsem chodit nestihla, vratila jsem se ze zahranici pred prazdninami a o prazdninach nikde nic nebylo.
Nakonec jsem rodila lehce predcasne a stejne by me asi od Mulacu poslali na Slovany, i kdybych se tam rodit nerozhodla.
Tak dobre vyber a krasny porod a zdrave miminko preje

Mroe

Reklama

Anonymni  12.12.05 13:58

Ještě jsem si uvědomila, že v Plzni se říká do 36tt jedině Slovany, potom (od37tt) si můžeš teprve vybírat :D . Proto zatím asni nějak moc nevybírám, každá má něco. Slovany - vybavení a asi personál, Vojenská - prostředí, personál a i asi celkem dobrý vybavení, ale ne takový jako Slovany. Mulač - Zuzzi má pravdu, takový trochu rodinný prostředí, alespoň na mě to tak působilo, personál na dětském, jak jsem už psala…
 Sendy

Sendy02
Kecalka 461 příspěvků 12.12.05 13:59

Nebyla jsem přihlášená 8)

VeraK
Zasloužilá kecalka 509 příspěvků 12.12.05 19:43

Ahojky Josefko,
já jsem rodila v září ve Vojenské nemocnici císařským řezem. Báječní doktoři, skvělé sestřičky, příjemné prostředí, nemůžu si stěžovat vůbec na nic. Určo se zajeď podívat, jsou tam vemi milí, provedou tě, ukážou ti všechno, odpoví na otázky. Jen si napřed zavolej, aby neměli fofr na sále a měli na tebe čas. Také pořádají přeporodní kurzy a i cvičení pro těhulky. Poplatek za celou dobu pobytu je 2000,– Kč, otec u porodu 500,–, pokud absolvuje aspoň nějaké lekce předporodního kurzu, má k porodu slevu, předporodní kurz stojí 100,– pro tebe a 100,– pro taťku za jednu lekci a těch lekcí je 6.

Jinak mooooc gratuluji k bříšku a přeju co nejpohodovější těhu a rychlý porod.

Věrka

mroe
Extra třída :D 13440 příspěvků 13.12.05 12:43

Jeste jsem si vzpomnela, ze na Lochotine na bazenu ZCU je cviceni pro tehotne, mozna je to i spojene s plavanim, nevim presne. Chodime sem s malou plavat od tri mesicu a videla jsem to nekde na nastence.
Jestli chces, zavolej si pro info na cislo 373 300 333.

Mroe

Naty
Kecalka 441 příspěvků 06.01.06 12:42

Ahoj holky plzenacky, mela bych na vas jeden dotazek. Jsem sice az z Ase, ale Poslali me do Plzne do FN na genetickou konzultaci - pry pro jistotu kvuli memu minulemu ZT, protoze duvod se nezjistil. Nevite nektera jak to probiha a co to obnasi ? Mame mit s sebou rodokmen, ale vic nam nerekli.

Diky za pripadnou odpoved
Vsechny zdravim

Josefka
Kecalka 205 příspěvků 06.01.06 12:55

Pro holky Plzeňačky: moc zajímavě se chová personál CaA v TESCu na Rokycanské. Prohlížela jsem si těhotenskou modu a ptala se na nějaké kalhoty. Slečna byla docela nepříjemná a jako by nechápala, na co se jí ptám. Musela jsem začít od začátku. Rozepla jsem si bundu a až když viděla moje bříško, začla se usmívat a nakonec mi opravdu dobře poradila. Odjížděla jsem spokojená - nic na tom nemění, že jsem neměla kalhoty ale normální halenku a svetr i pro netěhotné, které užiju celou dobu těhotenství i po něm. :lol:

Josefka
Kecalka 205 příspěvků 06.01.06 12:58

Naty promiň ale neznám to, co tě čeká. Jen jsem chtěla říct, že FN má dobrou pověst a personál je dle zkušeností kamarádek moc milý (Asi tam půjdu rodit). Určitě se nemáš čeho bát, hezky si užívej, jak o tebe budou pečovat, na všechno, co tě bude zajímat se zeptej a buď si jistá, že vše bude v pohodě. Pa Josefka z Plzně

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 65 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Články z Ona Dnes

Příběh Blanky: S manželem jsme dítě nechtěli, teď ho má s kolegyní

Až donedávna jsem si myslela, že se s manželem na všem shodneme a že budeme... číst dále >

Ivan by mě klidně nechal spát i na skříni, říká manželka šéfa Pirátů

Přezdívá se jí Kněžka chaosu a Lydii France Bartošové to připadá trefné.... číst dále >

Reklama