Těhotná ve 20 letech - názor?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní  09.03.18 17:22
Těhotná ve 20ti -nazor?

Jdu si k vam pro radu. Samozrejme toto musim vyresit s pritelem, jen me zajimaji nazory starsich a zkusenejsich zen.

V cervenci mi bude 20 let, ted maturuji. Bohuzel jsen zjistila, ze jsem tehotna. Je to sok, jelikoz mam nitrodelozni tělísko, brala jsem to jako nejspolehlivejsi moznost.

Ziju s pritelem, mu je 23 let, ma stálou praci, vydelava nadprumerne. (Cca 45 000). Takze finance u nas zadny problem nejsou.

I tak ale resim co dal, mela jsem v planu jit na vysokou skolu, navic deti nijak moc v lasce nemam, chtela jsem az tak kolem 30ti… pritel ale po miminku touzi, ne tedy ted, ale az budeme mit vse zarizene. Zatim zijeme v bytecku 1+1, sporime na rodinny dum.

Co byste delaly v me situaci? Ja jsem asi vice pro interrupci, ale prece jen trochu pochybnost tu je. Dekuji za nazory.

Anonym - osobni

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 Další »

Reklama

Reakce:

Janicka69
Povídálka 12 příspěvků 09.03.18 17:25

Do interrupce bych nešla, ve 30ti se Vám to už nemusí povést. Normálně bych to odrodila, VŠ zvládneš i dálkově při mateřské. VŠ si jednou v životě doděláš, dítě už nemusíš..

Uživatel je onlineKristyna.Vechtova
Kelišová 5892 příspěvků 09.03.18 17:26

Dítě bych si nechala, dítě je dar! A pokud děti „nijak moc nemusíš“ tak si ses jistá že ve 30ti se to změní, nebo budeš mít dítě jen „z povinnosti“ abys jako jedno měla? :roll:
Prober to s přítelem, studovat se dá i s prckem ;)

Anonymní  09.03.18 17:26

@Janicka69 to si prave rikam taky :/ navic nemusime resit finance, bydleni atd.

Uživatel je onlineP4ja
Závislačka 4272 příspěvků 09.03.18 17:27

No rozhodování nezávidím. Na druhou stranu, pokud máte aspoň trochu zázemí, tak bych asi miminko pryč nedokázala dát. Obvzlášť kdybych věděla, že pro to není úplně závažný důvod.
Ale zase chápu tebe, že chceš vystudovat. I když to se dá i při dítěti a maturitu mít taky budeš. Nehledě na zdravotní riziko.

kamikaa
Kelišová 5428 příspěvků 09.03.18 17:27

Ze své vlastní zkušenosti bych do toho už takhle mladá nešla. První dítě jsem porodila měsíc před 20 a kdybych to mohla vrátit, nešla bych do toho…Svého syna miluju, o tom žádná. Ale můj názor je, že je to šíleně brzy.

terien
Kelišová 6588 příspěvků 09.03.18 17:28

Já bych si ho nenechala. Ve 20 je hrozně brzy, všechno máš před sebou a dítěti se, ať chceš nebo ne, musíš obětovat. Já rodila ve 30 a bylo to akorát, ve 20 bych si tím vysloveně zkazila nejlepší léta.

Anonymní  09.03.18 17:28

@Kristyna.Vechto­va ja prave doufala, ze to tak nejak prijde ta chut casem :D on to teda jeste nevi, cekam az prijde z prace, jsem zvedava co rekne.

ayra.5
Kecalka 454 příspěvků 09.03.18 17:29

Kdybych byla na tvém místě, neviděla bych pro potrat vůbec žádný důvod. Ale je fakt, že se s potratem neztotožnuju ani v daleko komplikovanějších případech. 20 je dobrý věk. My cíleně plánovali miminko v mých 23 (po bc. studiu), bohužel to nedopadlo a ještě víc me to utvrdilo v tom, že bych na umělé přerušení nikdy nešla. Podruhé jsem otěhotněla v 25 a teď máme to naše štěstí doma. Je to fakt super být maminkou, nikdy bych neměnila. Ale však víš - rozhodnout se musíš ty a tvůj přítel, protože je to váš život a vy s tím rozhodnutím budete žít (ať už bude jakékoliv). :mavam:

Anonymní  09.03.18 17:30

@terien tak nejak to taky citim. S ditetem je vse jine, libi se mi ze s pritelem muzeme zatim jet kam chceme, dovolena a tak, uplne bez starosti. Jsme tedy docela zodpovedni ale i tak.

Helileli
Ukecaná baba ;) 2370 příspěvků 09.03.18 17:30

Na gynde jsi byla? Aby ses ještě nezačala těšit a ono to s tím tělískem nemusí dopadnout, může to být mimoděložní, může to odejít, pokud se rozhodneš pro vyndání…
Když mi bylo jako tobě, byla bych šla na interupci a nijak extra bych to neřešila. Co mám děti, jedno z nich neplánovaně, vidím to jinak. Někdy si představuji to prázdné místo, kde je teď syn a je to nepříjemný pocit. Myslím, že naprostá většina matek nikdy nelitovala toho, že si dítě nechala, ale existují takové, které lituji, že to dítě neměly.

lachtanice86
Závislačka 4997 příspěvků 09.03.18 17:33

Já bych do toho nešla. Na mne by to bylo moc brzy. A ať si říká kdo chce co chce, dítěti se musíš podřídit. Ty, partner, plány, budoucnost.. ale je to samozřejmě na tobě.

Uživatel je onlineKristyna.Vechtova
Kelišová 5892 příspěvků 09.03.18 17:33
@Anonymní píše:
@Kristyna.Vechto­va ja prave doufala, ze to tak nejak prijde ta chut casem :D on to teda jeste nevi, cekam az prijde z prace, jsem zvedava co rekne.

Jo tak to nevím, já první porodila tři měsíce před 24. narozeninami a mít dostudováno a odpracováno dřív, mám dítě klidně dřív. Ale já chtěla vždycky děti brzo a minimálně 2 :) Já se chodím bavit i když mám prcka, na výlety jezdíme taky, cestovat se dá krásně i s dětmi, studovat taky. Za mě milionkrát lepší maminka ve 20, než prvorodička po 40cítce :)

Příspěvek upraven 09.03.18 v 17:35

Anonymní  09.03.18 17:35

@Helileli nebyla, zjistila jsem to dnes. Bylo mi stale divne, do toho me zacal bolet podbrisek, cely den spatne od žaludku, neprikladala jsem tomu nijakou dulezitost ale rekla jsen si pro jistotu test udelam a dve carky jak brno no… docela jsem koukala a v pondeli se chystam na gyndu, hold vikend bude v napeti no :(

Uživatel je onlineP4ja
Závislačka 4272 příspěvků 09.03.18 17:37
@Anonymní píše:
@terien tak nejak to taky citim. S ditetem je vse jine, libi se mi ze s pritelem muzeme zatim jet kam chceme, dovolena a tak, uplne bez starosti. Jsme tedy docela zodpovedni ale i tak.

Jinak ještě to napíšu takhle. My čekáme první a oba máme přes třicet. Nedávno jsme byli na pohřbu kamarádovi, nečekaně zemřel a bylo mu padesát. Naštěstí měl děti jako mladej takže obě už jsou dospělé a zajištěné. To si pak člověk říká, jestli je fakt nutné to takhle odkládat, když nikdy nevíš. :(

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

7 tipů na snadné cestování s dětmi: Autem, autobusem i letadlem bez křiku a pláče

Chystáte se na letní dovolenou s dětmi a hrozíte se dlouhé cesty? Bohužel ji... číst dále >

Klíšťata jen v lese? Je to mýtus, často číhají na zahradě

Klíšťová encefalitida nás neohrožuje pouze v lese nebo na louce. Vystaveni jí... číst dále >

Články z Expres.cz

Tomáš Savka bude poprvé otcem. Nešlo to přirozenou cestou, přiznává zpěvák

Zpěvák Tomáš Savka (34) se po dlouhé době ukázal ve společnosti a rovnou se... číst dále >

Konec hláškaře Bosáka: Zmizí z obrazu nejoblíbenější fotbalový komentátor Česka?

V České republice není fotbalový komentátor, který by se těšil takové... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Emy: Už tři roky jsem doma s dětmi, mateřskou nenávidím

Mám fajn manžela a dvě krásné děti. Když jsem otěhotněla poprvé, těšila jsem... číst dále >

VIDEO: Dívka má hlavu větší než fotbalový míč, čeká na operaci

Na zásadní operaci čeká v Pákistánu holčička, která má několik měsíců po... číst dále >

Reklama