Těhulky veganky:)

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
18
11.11.21 21:14

Těhulky veganky:)

Maminky těhulky veganky:) chtěla jsem se zeptat jaké suplementy berete v těhu? koukala jsem na net a nikde jsem nenašla žádné vitaminy..pro těhotné (ve veganské formě). Je tedy možné brát ty co beru normálně? a ještě něco na co si dát pozor…?:)
děkuji moc ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
632
11.11.21 22:18

Nemám zkušenost, ale myslím, že by bylo nejlepší, aby ti poradil tvůj gynekolog. Určitě nejsi jediná. Stačí emailově. :mavam: I proto, aby to věděl a kdyžtak to pohlídal.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1794
11.11.21 23:07

No reknu to tak, ze preju abys po porodu nebyla totalne rozsypana… dite si z Tebe vysaje vsechno a ty budes rada kdyz pak budes mit silu vubec porodit a kojit… vykasli se na nejaky doplnky a zacni zas normalne jist. Jestli resit etiku tak si kupuj aspon vajicka od stastnych slepic a dtto mliko a mlecny vyrobky z farmy… proste zivocisny produkty jsou pro tehotny dulezity a probuh hlavne to vegenstvi pak nevnucuj tomu nebohemu diteti…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
128
12.11.21 00:17

Vykašli se na svoji pózičku, už tu nejsi sama za sebe. Dej přednost zdraví dítěte před blbou módou. Někde mezi adolescenty jsi možná tajemná a zajímavá, ale jako matka už se musíš chovat jinak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1291
12.11.21 00:28

Tak abys neměla mrňavé průsvitné dítě.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
98
12.11.21 01:25

No jeje, to jsou zas nazory :lol: :lol: :lol:

Hele ja ti neporadim, ale hezky zpracovany tehotensky videa ma na youtube Maruska VEG a urcite vzpominam, ze o doplncich mluvila taky. Budes teda muset zabrousit mezi jeji starsi videa, uz to je chvilku, co byla tehotna.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10876
12.11.21 05:18

No já ti nevím, jestli ta plnohodnotná strava jde nahradit pilulkama. To dítě potřebuje k vývoji živočišné bílkoviny. Jedna kamarádka začla jíst „normálně“ v těhotenství a když kojila. Pak se k veganství zase vrátila. Hlavně proto, že měla neuvěřitelný chutě na to maso. Brala to s humorem :D a bez problémů všichni přežili ve zdraví

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1350
12.11.21 06:32

Jeeejda, tady je zas chytrych horaku a horakyn s diplomem z vyzivy a lekarstvi co? :lol: Ja odrodila, odnosila a odkojila na veganske strave dve vypasene, zdrave a hodne deticky, jimz nechybi pranic. A to jsem bezne jen vegetarian, ale v těhotenství mi živočišná strava nesla pres pusu :poblion:
Brala jsem jen listovku a omega z morskych ras. Svete div se s tím nemel problem ani gynekolog, ani pediatra.
Mimochodem je vegetarianska a veganska strava v těhotenství i kojeni oznacena za zdravou a plnohodnotnou vsemi vyznamnymi zdravotnickymi institucemi, veganske deti ve světě jsou dnes jiz zdravi padesatnici, to jen tady na vychode je to porad sproste slovo :roll: Takze bych priste tuto debatu nezacinala tady, ale ve fb skupine. Ac jsem jinak dost zastance nezalezani do bublin a otevřenosti nazorum z opacneho spektra, na internetu se s masozravcema debatit neda, to je hned kazdej odbornik pres bilkoviny a aminokyseliny, aniž by aspon jednu znal jmenem a kazdej vegetarian extremista a dusevne slaby ubozak. To je nevyhoda internetu, ze si lidi pod radoby anonymitou nevidí do huby. :hug:
Edit: Jestli na me nekdo bude reagovat, tak sorry, ale nemam silu na dalsi obhajovani na netu a vysvětlování, ze vazne neumru na nedostatek bilkovin. toho jsem si sveho casu uzila sve, kdyz jsem naivne otevirala koment sekce pod clanky na fb :) Kdo chce, at se o tom zacte na netu, kdo ne, toho stejne nejaka blbka na netu nepresvedci a ja ani nemám zapotrebi nekoho presvedcovat :nevim:

Příspěvek upraven 12.11.21 v 06:47

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5101
12.11.21 06:39
@Mína91 píše:
Vykašli se na svoji pózičku, už tu nejsi sama za sebe. Dej přednost zdraví dítěte před blbou módou. Někde mezi adolescenty jsi možná tajemná a zajímavá, ale jako matka už se musíš chovat jinak.
… a pak, že jsou vegani extrémisti a každému to cpou.
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1810
12.11.21 06:42
@Villanelle píše:
Jeeejda, tady je zas chytrych horaku a horakyn s diplomem z vyzivy a lekarstvi co? :lol: Ja odrodila, odnosila a odkojila na veganske strave dve vypasene, zdrave a hodne deticky, jimz nechybi pranic. A to jsem bezne jen vegetarian, ale v těhotenství mi živočišná strava nesla pres pusu :poblion:
Brala jsem jen listovku a omega z morskych ras. Svete div se s tím nemel problem ani gynekolog, ani pediatra.
Mimochodem je vegetarianska a veganska strava v těhotenství i kojeni oznacena za zdravou a plnohodnotnou vsemi vyznamnymi zdravotnickymi institucemi, veganske deti ve světě jsou dnes jiz zdravi padesatnici, to jen tady na vychode je to porad sproste slovo :roll: Takze bych priste tuto debatu nezacinala tady, ale ve fb skupine. Ac jsem jinak dost zastance nezalezani do bublin a otevřenosti nazorum z opacneho spektra, na internetu se s masozravcema debatit neda, to je hned kazdej odbornik pres bilkoviny a aminokyseliny, aniž by aspon jednu znal jmenem a kazdej vegetarian extremista a dusevne slaby ubozak. To je nevyhoda internetu, ze si lidi pod radoby anonymitou nevidí do huby. :hug:
:potlesk: :kytka:
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23495
12.11.21 07:24

@Villanelle možná, že kdyby jsi to napsala slušně a bez toho útočení, tak by si z to někdo z druhé strany barikády se zájmem přečetl. Tohle je přesně to, kdy forma totálně zabije obsah…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2050
12.11.21 07:29
@Leenvecka píše:
No reknu to tak, ze preju abys po porodu nebyla totalne rozsypana… dite si z Tebe vysaje vsechno a ty budes rada kdyz pak budes mit silu vubec porodit a kojit… vykasli se na nejaky doplnky a zacni zas normalne jist. Jestli resit etiku tak si kupuj aspon vajicka od stastnych slepic a dtto mliko a mlecny vyrobky z farmy… proste zivocisny produkty jsou pro tehotny dulezity a probuh hlavne to vegenstvi pak nevnucuj tomu nebohemu diteti…

Vlastně bys ji tak trochu přála, aby rozsypana byla, viď?
Všimla sis, že se na tohle zakladatelka vůbec neptala? :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2050
12.11.21 07:31

@Janli tak po tom, co uživatelky výše na zakladatelku dost nevybirave zaútočily, se tomu tónu vůbec nedivim a ještě mi přijde mírný. Kdo si z toho chce něco vzít, vezme si, kdo je bytostně přesvědčen, že nejde žít bez mlika a hovězího, s tím se nemá cenu vůbec bavit…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1350
12.11.21 07:45
@Janli píše:
@Villanelle možná, že kdyby jsi to napsala slušně a bez toho útočení, tak by si z to někdo z druhé strany barikády se zájmem přečetl. Tohle je přesně to, kdy forma totálně zabije obsah…

Jo, myslis po tom laskyplnem „hlavne k tomu nenut dite“, „prestan s pozickama“, „do porodu se rozsypes“ a dalsich milých nazorech? sorry, ne. Jestli je nekdo tak hloupej a zatvrzelej, ze odsoudi miliony lidi na zaklade meho ‚utocneho‘ prispevku, je to jeho vec. Ja nejsem veganskej ambasador, muzu si nastesti psat co chci a jak chci a kdyz me nejake natory nas.rou, muzu si napsat sebe sarkastictejsi prispevek. Ale to je ono, jak je kazdej vegetarian hned zodpovednej za to, aby nahodou nebyl utocnej a nekazil nam povest co? Vegetarianstvi a veganství neni sekta, nejsme v klubu a fakt nepotrebuju nikoho z druhe strany barikady o nicem presvedcovat, protoze mne, na rozdil od mnohych masozravcu, je houby po tom, co ma kdo doma na taliri a jestli zere korinky, srny, netopyry nebo omitku. A taky se jaksi necitim na druhe straně barikady, konvencne stravujicich mam kolem sebe vetsinu a ti maj tu slusnost ze me nedelat nepritele za barikadou ;) Tak jestli by ses naopak nad formou nemela zamyslet ty a to rikam s naprostým respektem k tomu, ze ses inteligentni zenska, se kterou v mnohem zde souhlasim, ale tady strilis do vzduchu. :kytka:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
37370
12.11.21 08:00

Co vím, dítě bude v pohodě, je to parazit a matku vysaje. Zásadnější je, aby pak nebylo vegansky stravované to dítě.

Lidé se stávají vegany z různých důvodů, třeba ty morální a environmentální jsou pro mě zcela akceptovatelné. Jen to pak mají velmi složité, protože lidské tělo jaksi veganem není.

Nesdtačilo by ti načas být „jen“ vegetariánem?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat