Poradna očního lékaře
MUDr. Vladimír Korda Ph.D.
Ahojky, dlouho jsem užívala kortikoidy ve formě masti na rty, protože mi je lékař doporučil, ale rty ted po vysazení páli, boli, štípou. Jednalo se o 4 mesice, což je velmi dlouhá doba.
Nikdo neví, co s tím dál. Nejake rady, nesetkal ses tim nekdo?
Uz se nemuzu ani najist normalne.
Příspěvek upraven 27.06.26 v 10:42
@Elissa26 píše: Vícežádný lékař ti nemohl předepsat užívání kortikoidů na 4 měsíce na tak tenkou kůži, jako je na rtech,
A on opravdu řekl, že to máte mazat 4 měsíce? To je nějaké divné, ne? On na tom trval, i když jste mu říkala, že začínáte mít z té léčby spíš potíže? Anebo jste dostala mast a mazala ji automaticky až do té doby, dokud nedošla a instrukce jste v lékárně/u lékaře odignorovala? To taky dost lidí dělá… Každopádně to chce něco, co opravuje kožní bariéru. Ideálně něco, co má velmi jednoduché a základní složení. Ceramidy, panthenol a allantoin jsou super. Žádné silné účinné látky. Při mytí žádná teplá nebo horká voda. Žádná agresivní zubní pasta… Já bych při nouzi nejvyšší použila čisté bambucké máslo, ale nesedí každému…