Tenké rty po kortikoidech

21
27.6.26 10:36

Tenké kůže na rtech po kortikoidech

Ahojky, dlouho jsem užívala kortikoidy ve formě masti na rty, protože mi je lékař doporučil, ale rty ted po vysazení páli, boli, štípou. Jednalo se o 4 mesice, což je velmi dlouhá doba.

Nikdo neví, co s tím dál. Nejake rady, nesetkal ses tim nekdo?

Uz se nemuzu ani najist normalne.

Příspěvek upraven 27.06.26 v 10:42

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3715
27.6.26 10:38
@Elissa26 píše: Více

Rty se Ti ztenčily, zúžily?

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
21
27.6.26 10:41

@884135 kůže na rtech/ochranná bariéra.

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
77632
27.6.26 13:12
@Elissa26 píše: Více
žádný lékař ti nemohl předepsat užívání kortikoidů na 4 měsíce na tak tenkou kůži, jako je na rtech,
vždycky při předpisu kortikoidů důrazně upozorňují na to, že používat pouze co nejkratší nutnou dobu, protože po masti s kortikoidy se kůže ztenčuje,
a co teď s tím? tak ať ti ten úžasný lékař poradí, co s tím,
já tomu nevěřím, on ti doporučil mazat co nejkratší dobu, a ty jsi mazala až do vypotřebování tubičky, že jo?
  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit
1899
27.6.26 15:04

A on opravdu řekl, že to máte mazat 4 měsíce? To je nějaké divné, ne? On na tom trval, i když jste mu říkala, že začínáte mít z té léčby spíš potíže? Anebo jste dostala mast a mazala ji automaticky až do té doby, dokud nedošla a instrukce jste v lékárně/u lékaře odignorovala? To taky dost lidí dělá… Každopádně to chce něco, co opravuje kožní bariéru. Ideálně něco, co má velmi jednoduché a základní složení. Ceramidy, panthenol a allantoin jsou super. Žádné silné účinné látky. Při mytí žádná teplá nebo horká voda. Žádná agresivní zubní pasta… Já bych při nouzi nejvyšší použila čisté bambucké máslo, ale nesedí každému…

  • načítám...
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Poradna očního lékaře

Ikona - Vladimír Korda

MUDr. Vladimír Korda Ph.D.