Tep u tříletého dítěte

23.6.11 13:25

tep u tříletého dítěte

ahoj všichni,
byli jsme dnes na tříleté prohlídce a doktor říkal, že má vyšší tep - 110 za minutu. Kolik mají vaše tříleté děti? Nevíte? děkuji moc.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

FloraBolger
23.6.11 13:40

Tak já na netu vyčetla, že normální tepovka pro 3-5ti leté dítě je 90-110 tepů/minuta. Syn měl na 5ti leté prohlídce 110 a doktorka na to nic neříkala… :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
15672
23.6.11 14:02

Ahoj. Chodím s Anežkou na kardiologii (ne kvůli tepu, ale tep jí tam pokaždé taky měří) a mívá ho taky takový. Doktorka na to nic neříká, jen posledně, že prý v tomhle vedru děti vyšší tep mívají a ptala se, jestli Anežka dost pije :nevim: .

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1111
23.6.11 15:54

A taky může být ve stresu z návštěvy lékaře a hned má puls vyšší.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2639
23.6.11 16:24
Aghata píše:
A taky může být ve stresu z návštěvy lékaře a hned má puls vyšší.
:palec: tak to bývá, nebo když je po fyz.zátěži, běhání :-) . Jinak 90-110 je norma, ale u každého dítka to může být trošku jinak. Jsme totiž všichni orginál. :palec:
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6926
23.6.11 17:46
Aghata píše:
A taky může být ve stresu z návštěvy lékaře a hned má puls vyšší.

No právě! Kdyby mu měřili tep doma u pojídání čokolády, byla by hodnota asi jiná. :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23.6.11 18:16

No, doufám, že to tak je…tedy že se bála a měla tep vyšší. dr. sice neřekl jestli tep nebo tlak, ale našla jsem, že tlak je 110 (ta první hodnota) norma. Tak snad, budu doufat, že je to OK.

Už se vidim, jak kupuju zítra tonometr :oops:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23.6.11 18:19

Jinak tedy Dr. říkal, že jí kdyžtak dá Holtera na celý den…to mě trochu vyděsilo, na základě jednoho, (dvou - to druhé měření vzápětí po prvním) měření v ordinaci? Já ho měla kdysi taky a nic příjemného to tedy nebylo, ovšem vydržela jsem to jakožto dospělá…u ní nevím, nevím, hned by to servala nebo celý den byla protivná a ukňučená.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama