Teplota v bytě

95
25.1.05 14:20

teplota v bytě

Ahoj, v diskusi o látkových plenách jsem četla, že někdo topí doma „jen“ na 20 stupňů a mrňouska potom nenechá jen v punčocháčkách… Připadala jsem si trochu jako krkavčí matka, protože mi přes den topíme na 20-21 stupňů a v noci dokonce na 17-18 stupňů. Anežce je 5 měsíců a během dne ji rozhodně nijak nenabaluji. Nemocná ještě nebyla a když jedeme k babičce, kde bývá tepleji, je hned zpocená. Jaká je tedy ideální teplota pro mrňouska? Měla jsem pocit že těch 20 stupňů a teď nevím. Děkuju Veronika

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

238
25.1.05 16:02

zagy,
buď v klidu , vaše „teploty“ jsou dle učebnic, ale asi záleží na mnoha okolnostech. My jsme s manželem velice teplomilní a tak máme v ložnici 24-25°C, i přesto já spím v ponožkách, protože mám nízký tlak a naše holčina, nepřikrytá jen v lehkém pyžámku. Přes den udržujeme telotu na 21°C a dávám jen tenké punčocháčky a body s krátkým rukávem. Venku jsem cca 2-3 hodiny denně i v mrazech a jsem zdravé jako řípy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
96
25.1.05 17:23

Ahojky,
nelámej to přes koleno, pokud je mrňousek zvyklej, spokojenej a vyhovuje mu to tak si myslím, že je to v pohodě.
My máme přes den 22 stupňů a v noci 19. Taky jsem se snažila manžela přemluvit aby topil víc, ale vyhovuje nám to tak jak to je.
Ahoj a teplíčku zdar.
Radka a Sabinka 3m

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10410
25.1.05 18:22

Ahoj, my máme přes den v kuchyni a obýváku kolem 23-24 stupňů a malé (5 měs.) dávám jen punčocháčky a body s dlouhým rukávem. V ložnici ale netopíme vůbec, tj. 16-17 stupňů a holčina má pyžamko, je ve spacím pytli a je spokojená. Studenější „odchov“ jí vůbec nevadí, alespoň nebude tak choulostivá! :)
Silvie

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
198
25.1.05 18:23

Ahoj holky to mi tedy také máme přes den jenom 21 stupnů a vnoci asi kolem 17 stupnů a také nám to vyhovuje

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Iri
140
25.1.05 18:41

Ahoj Zagy,
my bydlime v panelaku a ty topi o106 :D
V loznici mame topeni vypnute, ale panelakove podlouhe trubky hreji porad, ty vypnout nejde. Taza tam tim mame porad 18C a spi se nam krasne + vlhcime obcas vzduch.
V obyvaku mame ale tepleji, lezi tam mala bez pokryvky..
Iri

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6545
25.1.05 18:50

Ahoj.
Bydlíme v RD v patře, máme dostatečně vytopeno z přízemního bytu. U nás v ložnici netopím, teplota se většinou drží kolem 21st, ale jak se ochladilo, dostane se i níž. Malá tam je v bodýčku s krátkým /dlouhým a punčochách. Na noc pyžamko a deka. Topím jen v kuchyni, protože si tu hraje na zemi, aby nenastydla. Obecně se snažíme otužovat i při oblékání na ven. Snažíme se i udržet vlhkost, protože jinak má rýmu a blbě se jí dýchá.
GaB

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2857
25.1.05 19:26

Ahojky,

pokud to dítěti vyhovuje a není mu zima tak se s tím netrap. Oni i odborníci se rozchází v názorech na teplotu v místnosti - takže v jedný knížce si přečteš to a v druhý je propastnej rozdíl.

No každopádně v jednom odborným článku bylo psaný, že spousta rodičů svý děti moc „přehřívá“ a přehnaně topí. Prý jsou optimální teploty ve dne nad 20 stupňů (myslím že tam bylo 20 - 22) a v noci tam bylo 15 - 17.

V knížce (od zahraniční autorky) je prásno že teplota ve dne by měla být kolem 24 stupňů - o noci radši nepíše.

Beru to tak, že já prostě ve 24 stupních nevydržím - jo když jen sedím tak jo, ale jakmile jdu něco dělat, tak jsem během chvilky zpocená - takže stejně větrám…

Každpoádně náš prcek se narodí do stabilních teplot - 21 v obýváku a 16 v ložnici .o))) Doufám že mu to bude vyhovovat.

Markéta a Michal 36 tt

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
95
25.1.05 21:00

Děkuju za uklidnění, taky si myslím, že studený odchov je pro mrňouska lepší. Veronika

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6429
26.1.05 16:36

Ahoj,

to o těch 20 stupňích a že malou nemůžu nechat s holýma nohama jen v punčoškách jsem psala já. Když je jen v body a tenkém overalu, tak je za chvíli ledová, takže má ještě tenkou mikinu. Asi takhle stydne, protože je stále anemická - pořád baštíme želízko. Eliška se zahřeje, až začne lézt, tak se oblečení odlehčí. Jinhak na noc má 17-18 stupňů, tak si myslím, že máme doma teploty OK, akorát si nemůžeme dovolit lehké oblečení jako někdo, kdo má horkokrevné mimko :-)

Známá má doma stále 24-26 stupňů, ve dne v noci.. Prý že jsou celá rodina zimomřiví… Nyní je jejich roční chlapeček už podruhé nastydlý.. Tak si myslím, že je to tím, že už se zchoulostivil a pak neustojí procházku venku… Možná je to ale jinak, nechci dělat unáhlené závěry :-)

Tak studenému ochovu zdar! :-)

E.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
57
26.1.05 18:03

Ono je to všechno o zvyku, a taky trošku o penězích. My v domku topíme na 19, k večeru na 20 stupnu a v noci na 17 a je nám fajn. Já jsem zimomřivka, tak to řeším svetrem. prckovi 18měs. punčocháče, tílko, tričko s dlouhým rukávem + nahoru dopoledne tlustší tepláky a mikinu, odpoledne jak už se barák prohřeje, tak tenší, večer v těch 20 stupních jen tričko, tepláčky nechávám, je furt na zemi, at mu není zima na prdýlku.

Je to fakt o zvyku, u babičky v paneláku je 23-24 a tam jen v tričkua punčocháčích a ještě je rudý z vedra.

Prostě postupně oblíkat a svlíkat podle toho, jak má horké nebo studené ručičky a nos :oops:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
550
26.1.05 23:51

No neco je o zvyku a neco zase o tom, ze kazde mimko je jine a proste ho nepreskocis. Mam dve stejne stare cacorky tak to mohu posoudit, obe maji bodycko (ode dneska s dlouhym rukavkem, drive s kratkym), ponozticky a tenky katata (jsou uz jim trosku kratsi, takze spis 3/4 :wink: ) a Anezka je v pohode a Babetka ma zachvilku nozicky a rucicky jak led, ma asi po manzelovi horsi krevni obeh. Ten jak nema nohy v teple tak hned zacne frkat, jinak chodi klidne i v zime v kratasech, ale v tlustejch ponozkach. Dneska jsem je nechala vecer doma a jak nam tahne od panelakovych oken, tak nez si vzal huculky (takovy vysoky perinovy papuce od Scanu co delaj periny a polstare), tak nastydnul a frka tady, tak doufam, ze to holky od nej nechytnou.
A kdyz jsme se vratily z prochazky tak Babetka mela studeny konecky prstiku a tapicky a obe mely na sobe to samy. Taky zalezi na tom, jestli to cloveku vadi. Je spousta lidi co maj studeny ruce a nohy, ale jinak jim je teplo a nevadi jim to. Tak si vyber… :P Ac bydlime v panelaku, tak po namontovani novych ventilu a mericu se topeni reguluje dobre a spis tu mame chladneji nez pretopino, hlavne holky v pokojicku, ktery je na sever. Taky je nam blizsi studeny odchov nez zchoulostively kvetinky :) Pry anglicane, kdyz jim je zima, tak nejdou pritopit, ale vezmou si tlusty svetr a za rok maji na kozich :D
Monca a cacorky 7 a 3/4m

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3743
27.1.05 08:30

Ahoj holky,
když byly našemu malému tři měsíce, spal v noci při 22st oblečený jakoby šel ven do 10st. Asi po měsíci ho ta noční zimomřivost postupně opouštěla.
Mám pocit, že onemocní pokaždé, když přijede od prarodičů, kteří mají doma přetopené.

Evka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
27.1.05 08:42

Ahojky holky,
taky jsem se hodně zajímala o teploty v pokojích. A rozhodně souhlasím s názory, že je to o zvyku. Naše malá je od malička zvyklá na studenější ,,odchov. Bydlíme v paneláku s plastovými okny a měřiči na topení, ale jelikož máme přízemní byt, tak se nám teploty pohybují v pokojích okolo 21 stupňů přes den a kolem 19-20 přes noc. V kuchyni a ložnici netopíme skoro vůbec. Já jsem taky někdy docela zimomřivá, takže se přiobleču,ale naši malé to vyhovuje. Dokonce se večer ani nepřikrývá, ale já jsem zababulaná peřinou až po uši. Připadala jsem si taky jako krkavčí matka a potají jsem ji v noci přikrývala, ale je už dost velká na to, že kdyby ji byla zima tak se ozve. Ale jakmile příjde nějaká návštěva ,,rozmazlená teplem, okamžitě topíme v celém bytě a teploty zvyšujeme aspoň na těch 22,5, aby nám hosti nezmrzli.
Nevím jaké jsou ideální teploty, ale dočetla jsem se, že v pokojích, kde se díváme na TV, trávíme volný čas apod. by měla být teplota 21 stupňů, v kuchyni kde se vaří 19 stupňů a v ložnici 16-18 stupňů.
Teploty nad 22 stupňů, už jsou přetopené byty. Ale záleží na každém, co mu vyhovuje.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
27.1.05 09:28

Ahoj holky, taky jsme po vlastní zkušenosti zastánci studeného odchovu. Bydlíme v RD, kde probíhá rekonstrukce za provozu. Z tohoto důvodu jsme loni, (malé bylo tehdy v prosinci 6 měs.) mohli kvůli předělávce topení vytopit na max. 17 °C přes den. :oops: Samozřejmě jsem ji podle toho oblíkala, ale v pohodě zvládla válení na zemi, začátky plazení i lezení bez jediné rýmičky :lol: . Těch 17°C na den je už trochu extrém, ale určitě je pro děti lepší chladnější vzduch a více oblečení, protože v chladnějším a vlhčím vzduchu jsou v daleko lepším stavu sliznice dýchacích cest a ty rozhodují o odolnosti mrňouska vůči virózám. U tchyňky, kde bydlí moje švagrová a její dva kluci je věčně přetopeno a kluci stále marodí :( . Když tam přijedem tak musíme včetně malé do spodního prádla :roll: a ještě se nám všem blbě dýchá. Pro nás je optimálních 19-20°C přes den a 17-18°C v noci.

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama