Test OGTT, co mě čeká?

226
21.11.19 10:41

Test OGTT, co me ceka?

Ahojik, tak si jdu pro radu. Akorat jdu od sve gyndr a dala mi zadanku na OGTT. Jenze jak nad tim premyslim, jak to tam vlastne chodí. Mam si donest svuj cerny caj? A kdy ho mam vypit? Vlaznen, studenej, teplej? Pije se behem testu nebo doma nebo behem te prvni hodiny co tam budu? Vypije se celej? Pry se nesmi ani chodit, jen sedet a ani nechodit na wc. Ja se ptala dr ale tyto podrobnosti mi nerekla a me to v ordinaci nenapadlo.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

11689
21.11.19 10:52

@klobinka
https://www.maminkam.cz/…ukrovku-ogtt

Já si čaj nebrala, vypila jsem to normálně ve vodě, nepřišlo mi to až tak strašné… Je třeba to vypít najednou, ale není třeba se děsit a to vůbec.
Na záchod samozřejmě můžeš.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
230
21.11.19 10:53

U mě OGTT znamenalo dojít ráno před odběrem myslím na lačno (toto už si nepamatuji). žádný čaj jsem nepotřebovala. Dostala jsem roztok, který chutnal po třešních a byl moc dobrý (tam je ten cukr, co má tělo zpracovávat). Pak mě čekaly tuším 3 odběry po sobě v nějakém rozestupu, po tu dobu jsem pila myslím jen čistou vodu z kohoutku, co nám připravili. Chodit jsem nemohla, tedy max. na záchod, pokud to bylo nutné, byl hned za dveřmi. Prostě se minimálně hýbat bylo potřeba - já ležela na lůžku a pracovala na PC. Jiné maminy si četly časopisy, poslouchaly hudbu. Prostě takový relax jako u televize to pro mě byl. Je to dva roky zpět, co jsem to absolvovala - Brno Medila, odběrová laboratoř na Lesné (lepší než v nemocnici) - měli to tam dobře zařízeno, televize, časopisy, deky a polštáře, polohovací lůžka…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10236
21.11.19 10:56

Tak my nesměly ani na záchod

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
703
21.11.19 10:58

Akorát před chvilkou jsem tam volala na objednání, tak mám čerstvé informace. Z minula jsem si to nějak nepamatovala. Poslední jídlo před testováním v 19h spíš něco lehčího. Pak už pouze pít vodu nebo neslazený čaj. Ráno před odchodem na test se klidně doma napít ( zase voda, neslazený čaj ). Prý mezi tím ranním napitím a tím co tam dostanu má být alespoň 20minut. Tam to trvá asi 2hodiny. Jídlo si mám vzít sebou, abych se najedla až to skončí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
49136
21.11.19 11:00

Každá laborka to má jinak. já se setkala s - namíchanou glukózou ve vodě, předpřipraveným roztokem z lahvičky, i tím čajem, ten mi tam uvařili sami do hrníčku se srdíčky :lol: Pokud máš instrukce, že máš čaj donést, tak ho dones, na teplotě nezáleží. Pokud ti nic neřekli, neřeš to, něco ti dají. Pokud teda dostaneš nebo doneseš čaj, namíchají ti do něj glukózu na místě a dají instrukce, kdy a jak rychle vypít, všecko ostatní ti řeknou v průběhu testu. Na teplotě nesejde, může v něm být citrón.
Ano, měla bys ideálně sedět bez pohybu, ale pokud budeš potřebovat nutně na záchod a nebudeš na něj sprintovat o dvě patra výš, tak tě počůrat nenechají, neboj ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11689
21.11.19 11:02
@lachtanice86 píše:
Tak my nesměly ani na záchod

A to vás jako cévkovali, nebo jste se tam hromadně poch. ávaly? :mrgreen:
Vždyť je to nesmysl, když jsi těhotná a naráz vypiješ toto množství, na záchod prostě během 3 hodin musíš…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4978
21.11.19 11:07

Tak jako pro mě to před 7 lety nebyl moc hezky zážitek bylo mi zle a teď mě to čeká asi za 3 týdny zase tak jsem zvědavá jak to tentokrát dám tak nějak doufám že líp ale uvidíme

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
226
21.11.19 11:15

No ja si mam donest moc a vlastni caj a udajne do toho tedy daj tu glukozu. Jenze najednou vypit pul litr caje to bude sakra problem, doufam, ze to tak nebude.. Ja sama mam problem vypit pul litr za celej den :lol: ale dobre, dekuju damy. Aspon trochu vim, spis me i zajimalo prave to popijeni, jestli najednou nebo behem.. Ja nejdu ma wc treba ani 5 hod ale po cernem caji asi potreba bude. Mam tam bejt v 6.45 takze nekolik hodin nepit slazene napoje jo? Boze, to je asi nejhorsi test za zatim cely tehu :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14375
21.11.19 11:16

Já neměla čaj, došla sem tam ráno na lačno, odebrali krev, pak sem vypila tu glukozu (fujtajbl) a pak mi brali krev ještě 2× v rozmezí 2 hodin. Celé ty 2 hodiny sem musela sedět v čekárně, nejist, nechodit, max se trochu napít čisté vody. U prvního mi z toho bylo hrozně zle, že mě museli vzít do ordinace a položit na lehátko abych neomdlela nebo se nepozvracela (to bych pak musela na celý test znova), u druhého sem to snášela o poznání lépe.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14375
21.11.19 11:19
@klobinka píše:
No ja si mam donest moc a vlastni caj a udajne do toho tedy daj tu glukozu. Jenze najednou vypit pul litr caje to bude sakra problem, doufam, ze to tak nebude.. Ja sama mam problem vypit pul litr za celej den :lol: ale dobre, dekuju damy. Aspon trochu vim, spis me i zajimalo prave to popijeni, jestli najednou nebo behem.. Ja nejdu ma wc treba ani 5 hod ale po cernem caji asi potreba bude. Mam tam bejt v 6.45 takze nekolik hodin nepit slazene napoje jo? Boze, to je asi nejhorsi test za zatim cely tehu :D

Jo budes muset vypít celý ten kelímek najednou před sestřičkou :D já myslela že se :poblion: když sem do sebe hodila půl litru té glukózy :lol: a nesmíš jist tuším od půlnoci nic, den předtím si radši nedávej nic extra sladkého, a od půlnoci pij jenom čistou vodu. Na WC samozřejmě jít můžeš, ale nesmíš pochodovat po nemocnici nebo odcházet pryč (kdyby sis třeba myslela že tě naberou, pak máš hodinu čas, tak se pude kouknout po okolí a projít, tak to nee) :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
49136
21.11.19 11:23

No, nejhorší není ten test, nejhorší je, když vyjde blbě, to potom ty slazené nápoje nesmíš pít ne několik hodin, ale několik měsíců :mrgreen: Jinak celý ten roztok bys měla vypít do 15 minut.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1041
21.11.19 11:29

Docela mě udivuje, jak se pořád dokola tenhle test řeší na všech možných serverech. To je fakt taková tragédie vypít hrneček sladké tekutiny, nechat si párkrát nabrat krev a vydržet 3 hodiny se minimálně hýbat? Někdy se fakt divím, v čem všem my ženské dokážeme vidět problém.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10236
21.11.19 11:40

@hehehe ne, já teda nepotřebovala a ostatni to zvladly taky v pohode a zdůvodnili to tím co kdyby se nám udělalo špatně

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10236
21.11.19 11:43

@NinaU. No tak třeba u mně byl problém v nabrani krve, každý odběr dělala minimálně na 4, nemám žíly

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama