Test opalovacích krémů

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Věrka..
Závislačka 3150 příspěvků 16.06.10 08:56
Test opalovacich kremu

Ahojky, nevite kde najit vysledky testu na opalovaci kremy pro deti, ted to nekdy probehlo, nejak to nemuzu najit, diky moc.

Nejnovější recenze z kategorie Krémy pro děti

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:
hkac
Neúnavná pisatelka 15672 příspěvků 16.06.10 08:59

Bylo to v Černých ovcích (v pondělí? na ČT). Možná by to mohlo být v archivu na netu ČT a psali tam, že více podrobností v časopise Test (nebo tak nějak).

nozu
Extra třída :D 11758 příspěvků 16.06.10 09:01

jojo, černé ovce a vyjde to v časopise test. čekám, kdy mi dorazí do schránky. většinou takovéhle testy pak i proběhnou novinami - většinou MF DNES.

hkac
Neúnavná pisatelka 15672 příspěvků 16.06.10 09:03

Tady je to i pro dospělé.

http://ekonomika.idnes.cz/test.asp?…

Překvapilo mě, že Daylong pro děti nedopadl nejlíp 8-o . A ten krém, co máme oblíbený my, byl skoro nejhorší :-( .

Any11
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 16.06.10 09:07

Já už to v pdfku mám. Kolega je předplatitel, tak na mne myslí.

Nejhůř dopadl Astrid, myslím.

Ten Daylong se hodně smýval, jestli si to pamatuji. Taky mne to překvapilo, pze mi byl doporučen na sluneční alergii.

Iffka
Echt Kelišová 9549 příspěvků 16.06.10 09:09

Zrovna valím do obchodu koupit Ambre Solaire 50 pro děti, ten by měl být ok, ne?
Měli jsme totiž právě Astrid a letos se mi po něm malá začla dost osypávat (i když loni fungoval výborně…). V tom odkazu od hkac jsem našla jen Ambre Solaire pro dospělé, pro děti nee, tak snad tím nic moc nezkazím…

maxak
Ukecaná baba ;) 1209 příspěvků 16.06.10 09:20

Ahoj, nevíte, jak dopadl Garnier 50+ ?

juma
Kecalka 354 příspěvků 16.06.10 09:24

Iffka, teď jsem zkoukla Černé ovce a Ambre má nejlepší poměr cena výkon. Lepší je jen La Roche Posay, ale ten stojí 470,– za 100ml (Ambre „jen“ 115,–). Jinak mě se děti letos po Astridu taky osypaly :think: . Koupily jsme tedy Daylong, ale je to docela podraz, když se smývá a udávají, že ne. :nevim:

juma
Kecalka 354 příspěvků 16.06.10 09:25

Reportáž v Černých ovcích je zde http://www.ct24.cz/…erne-ovce/1/.

Iffka
Echt Kelišová 9549 příspěvků 16.06.10 09:25

Jumma, díky moc za info!!!! Má být v Rossmanu v akci, tak doufám, že už ho nevyprodali ;)

Anomiska
Kecalka 480 příspěvků 16.06.10 09:33

Holky, tady jsou výsledky. Dala bych tu celý test, ale nejde mi, bohužel, otevřít :nevim:

Příspěvek byl upraven na žádost redakce Dtestu.

Admin

Anomiska
Kecalka 480 příspěvků 16.06.10 09:39

Mimochodem, taky mám Daylong, stál mě kolem 500 Kč, takže drahý jak prase a jak tak vidím, tak kvalitativně to není žádná sláva :cert:

hkac
Neúnavná pisatelka 15672 příspěvků 16.06.10 09:40

Já to neviděla celé, nevíte, proč Astrid dopadl tak špatně? Vyzkoušela jsem víc krémů, ale většinou šly špatně rozmazat nebo barví oblečení (a nekde to vyprat :cert: ). Astrid mi přišel zatím nejlepší :-o .

Anomiska
Kecalka 480 příspěvků 16.06.10 09:44

hkac, tady je ten pokec o Astrid:
Výjimkou mezi testovanými jsou dvě dětská opalovací mléka značky Astrid. Oba přípravky získaly hodnocení pouze »dostatečně«. Hůře dopadl výrobek s minerálními filtry, u kterého jsme namísto deklarovaného ochranného faktoru 30 naměřili pouhých 20. Neposkytuje tedy deklarovanou vysokou, ale pouze střední ochranu. Opalovací mléko Astrid OF 50 sice poskytuje dobrou ochranu před UVB zářením, ale zároveň chrání pouze »dostatečně« před UVA zářením. Protože odpovídající UVA a UVB ochrana patří mezi nezbytné požadavky na kvalitní opalovací přípravky, nemohl ani jeden z testovaných výrobků získat lepší celkové hodnocení.

Anomiska
Kecalka 480 příspěvků 16.06.10 09:45

Ještě to pokračuje:
Dětská mléka Astrid
Dva zástupci české značky – dětská mléka na opalování s ochranným faktorem 30 (110 Kč/100 ml) a 50 (125 Kč/100 ml) – se umístili na samém konci tabulky pouze s »dostatečným« zhodnocením kvality.
Testované mléko s ochranným faktorem 50 sice dobře chrání před UVB zářením, tedy před spálením, ale poskytuje pokožce velice nízkou ochranu před UVA zářením. Podle doporučení Evropské komise mají opalovací přípravky splňovat jak požadavek ochrany před UVB, tak i před UVA zářením. Testované mléko s ochranným faktorem 30 s minerálními filtry nemá při srovnání s deklarací výrobce odpovídající ochranný faktor (deklarace 30, zjištěná skutečnost 20), což se promítlo do zhoršeného hodnocení. Ochrana před UVA zářením, kterou poskytuje, je pouze »uspokojivá«.

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Co si uvařit na Vánoce, když se snažíte zhubnout?

Pokud jste pevně rozhodnutá, že letos o Vánocích se ručička váhy nehne směrem... číst dále >

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Články z Expres.cz

Slávek Boura píše o magii: Zažil jsem poltergeista a našel recept na výrobu zlata!

Slávka Bouru (54) si pamatujeme jako potrhlého moderátora pořadu Rande, který... číst dále >

Vánoční večírek podle Jana Tuny: 5 rad, které vám zachrání pověst i obličej

Pokud nechcete na vánočním večírku dopadnout jako Jan Tuna (45), který... číst dále >

Články z Ona Dnes

Polohy pro zdravý spánek: nejlepší je na zádech, na klubíčko zapomeňte

Člověk stráví v posteli až dvě pětiny svého života. I proto je podle... číst dále >

O 10 let mladší: Život se s nimi nemazlil, teď jsou z nich nové ženy

Magda a Hanka jsou kamarádky a spolubydlící, které se poznaly na ubytovně.... číst dále >