Testovací proužky Glukophan

41
1.4.05 09:23

Testovací proužky Glukophan

Ahoj snažilky,
máte zkušenosti se zjišťováním ovulace pomocí testovacích proužků pro diabetiky Glukophan??? Já to zkouším už tři měsíce, ale ještě nikdy jsem neměla tu nejtmavší zelenou barvu.
Je pravda, že pár dní je proužek tmavší než obvykle, ale není to v období ovulace. Podle bazální teploty ovulace proběhne vždy jindy.
Zkoušíte ty proužky také? A s jakými výsledky?
Zdraví Katka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymni
1.4.05 12:50

Ahoj,
mne to funovalo, uz si nepamatuju jak byly ty barvy, ale v obdobi kolem OVU se mi barva zmenila a jinak byla normalni (tusim zluta????). Ty prouzky se pry musi zavest hodne hluboko a chvili je tam nechat. Docela neprijemny :-((

Tak at to vyjde, ja uz jsem 33 tt :-))

Martina

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
1.4.05 13:51

Ahoj!
Mám je vyzkoušené a funguje to!Jen jsem je nezaváděla do pochvy,ale prstem nanesla hlen!Mají ostré hrany a to proto,že tomuto účelu neslouží!Doporučuji kombinovat s měření bazální teploty,protože mě se sice objevovalo tmavé zabarvení až modré,ale k ovulaci nakonec dle teplot nedošlo!To jsem pak musela řešit s lékařem.
Hodně úspěchů s početím
Hanka 12+6tt

• Nahlásit
  • Citovat
41
1.4.05 14:09

Díky za odpovědi holky, asi jsem nějaká divná :-) Taky nanáším hlen prstem, ale fakt mi to háže tmavší barvu mimo ovulaci. tak teda nevím :roll:
Katka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23
1.4.05 21:23

Taky se mi to stalo první měsíc po vysazení HA - celý měsíc jsem měla tmavě zelenou barvu. Vysvětluju si to tím, že jsem po vysazení HA měla „nedobré“ prostředí v pochvě - nejsem moc silná na chemii, ale předpokládám, že tam bylo moc kyselo. Pak se to naštěstí uklidnilo. Teď mám jiný problém, málo kdy můžu měřit, protože mi měření znemožňuje neustále přítomné spermijky, které proužek zabarvují do zelena. :wink: Holt jsme to zvaní miminka vzali celkem vážně…
estel

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
6.4.05 17:07

ty proužky mají měřit obsah cukru v moči (hlenu), takže kyselostí to asi nebylo. já jsem je taky 2 cykly zkoušela a barvili se mi jen mírně do modra a sice mimo ovulaci, ale naopak velmi čile po tulení :lol: . měla jsem pocit, že lakmusové papírky reagovaly na sperma nebo na ty naše pomíchané tekutiny :oops: . už jsem to psala v nějaké diskuzi a bylo tam i více příspěvků a zkušeností holek, zkus si pročíst diskuze z dřívějška. takže jsem vyplácala 2 balení, testovala i 3× denně a výsledek nic moc, takže jsem je zavrhla. někomu ale prý byly papírky nápomocné, obzvlášť, když jsou ty ovu testy tak nechutně předražené :cry:
Cami :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
12.5.05 21:42

Ahoj holky,
potřebovala bych poradit. Už přes půl roku se snažíme o miminko a protože jsem se na rodině dočetla o glukophanových proužcích, tento měsíc jsem se je rozhodla vyzkoušet taky. 8DC jsem poprvé večer proužek vyzkoušla a jaké bylo překvapení, když se během chvilky zbarvil dozelena. Moc se mi to nezdálo, protože moje cykly jsou dlouhé nejméně 30 dní, většinou však kolem 35 dnů. 9DC jsem proužek zkoušela během poledne a zbarvil se už jenom velmi málo - světloulince zelený. Zkoušela jsem pak i večer s tím, že jsem se domnívala, že už bude žlutý., ale zbarvil se mi úplně dotmava - tmavě zelený až modrý. Předtím jsme se netulili, takže to spermijky nemohli ovlivnit. 10DC i 11DC byl taky zelený, a to docela dost, i když už méně, než předchozí den. Ale to už mohlo být zbarveno kvůli spermiím, protože den předtím jsme se tulili. Dnes, tedy 12DC je stále zelený, i když už ne tak hodně. Tak jsem z toho jelen, protože pochybuji, že při mých dlouhých cyklech, by byla ovulace již 9DC, kdy byla barva nejvíc zelená, skoro až modrá. Máte někdo podobnou zkušenost? Moc těm proužkům nevěřím.
Děkuji a mějte se moc hezky
Dana

• Nahlásit
  • Citovat
1705
27.1.11 14:52

Tak jsem se tu dočetla o testovacích proužcích Glukophan a jejich využití také při určení ovulace. Prosím, jaké jsou vaše zkušenosti? Nikde jsem totiž nenašla za jakou dobu se má odečíst jako výsledek. Vím, že se zavede do pochvy, po čase nasaje hlen a pak po vytažení jsem myslela, že to už je výsledek. Čtvereček byl žlutý. Takže o.k. ovulace má přijít pravděpodobně přeci později, takže žlutá barva byla pro mě o.k. ale moje zkušenost. Dnes ráno jsem test udělala v 5 ráno, jak jsem se probudila - čtvereček po vytažení žlutý. Jenže pak jsem usnula dál. Asi v 7 jsem nakonec vstávala, chci vyhodit ten testovací proužek a na něm vidím světle zelenou mapičku. Bylo to jen světlounké a ne přes celý čtvereček a to mě zmátlo, takže to se má odečítat až za nějakou dobu?? No a já pravě nevím, za jakou. Tak když poradíte budu ráda. Díky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
877
27.1.11 16:31

ahoj, já to zkoušela a nic se zjistit nedalo, jakmile se tam přimíchá sperma, hned to bylo zelené - a pokud se snažíte o mimi, tak je to dost pravděpodobné :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17
18.2.11 14:24

Taky jse zkoušela glukophan proužky a zároveň ovulační testy. Zatímco ovulační testy se vyvíjeli glukophan se témeř nezbarvil. Nechala jsem ho 2 minuty a pak odečítala každých cca 5 minut. V době ovu dle testů se proužek po jeho okrajích lehounce zazelenal a pak to vybledlo. Tmavě zelené jsem nedosáhla vůbec. Tak nevím :-( Zkusím to ještě jednou tenhle měsíc…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
93
21.5.11 16:10

Zdravím zkušenější snažilky :-) ,
začala jsem zkoušet určování ovulace s glukophanem a potřebovala bych poradit. Kolik dní by měly být proužky zelené? Moje jsou tmavě zelené už tři dny. Testovala jsem 12 až 14 DC, kdy by ovulace teoreticky mohla proběhnout, cyklus mám nepravidelný 22 až 27 dní, poslední byl 27.
Klasické ovulační testy mám negativní jakýkoliv den (možná proto že piju 4 litry denně?). Doktorka mi před poslední ms dělala krevní odběr na hladinu progesteronu, jestli ovulace proběhla, ale výsledek nevím, protože dr je už dva týdny na neschopence. A právě glukophan mi dal naději, že přece jenom ovuluji. Přidávám fotku proužků z předvčerejška a včerejška.
Díky :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
93
21.5.11 16:12

A tady je fotka z dneška

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2234
3.10.12 14:15

Ahoj, docela by mě zajímalo, jak to dopadlo. také plánuju tyto testy zakoupit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
16.12.12 15:47

Ahoj holky. Rozhodli jsme se, že se pokusíme o miminko, takže jsem před 14 dny vysadila HA. Dnes jsem 10 DC a tento proužek se mi zbarvil do hráškově zelené, zároven jsem jeden proužek namočila do moči, abych si při případným zbarvení byla jistá, že cukr nemám zvýšený celkově a čtvereček zůstal čistě žlutý. Znamená to, že ovulace už proběhla nebo že teprve třeba dnes nebo zítra bude? BT jsem chtěla začít měřit od zítřka (teprve dnes jsem si koupila teploměr zvlášt na tohle). Je to náš první měsíc snažení, proto se radši ptám vás zkušenějších. Děkuju vám předem za odpovědi :)

• Nahlásit
  • Citovat
2234
26.12.12 21:55

Ahoj pokud je to váš první měsíc snažení, tak bych se teplotou a ničím jiným nestresovala. Proužky se používají na hlen a ne na moč. Pokud je lehce do zelena, tak na to určitě vlítněte.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama