Testy na covid před porodem/CS

Anonymní
16.1.21 16:23

Testy na covid před porodem/CS

Ahoj ;)
Dočetla jsem se, že se nyní před porodem, nebo před plánovaným císařským řezem dělají PCR testy na koronavirus, je to pravda? V mém okolí je žádné těhotné nedělali, tak mě zajímá, jestli to třeba dělají jen v některých porodnicich? :nevim:
Nejsem proti tomu, jen mě to zarazilo. Chodím do poradny do porodnice a nikdy o tom nepadlo ani slovo, jen že musí mít doprovod u porodu respirator a musí se podrobit měření teploty. Na stránkách mé porodnice je psáno, že ženy které mají zkušenosti s covid, nebo přímo covid mají, tak se mají předem ohlásit..
Díky za reakce :D

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
164
16.1.21 16:44

Zdravím, nevím jak je to teď, ale v dubnu, kdy mi byl stanoven termín vyvolávání mi řekli, že musím jít na testy, jinak mě nepřijmou. Rodila jsem nakonec o pár dní dříve a to mě přijali hned i bez testů. Chtělo by to zavolat do příslušné porodnice a zeptat se. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
757
16.1.21 16:45

Ahoj, mam tri dny pred terminem a tohle jsem vubec neslysela, ani v poradne mi nerikali nic o tom, ze bych se musela nechat testovat :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
218
16.1.21 16:45

Budu rodit v Podoli v Praze. Testy se delaji planovanym prijmum, tzn vyvolavani a planovany CS. Po pravde, nejsem z toho zrovna nadsena, protoze se me to taky bude pravdepodobne tykat a vzhledem k tomu, ze spontanni porody stejne jedou bez testu, tak mi neprijde az tak efektivni. Ale tak chapu, ze se asi proste snazi o co nejvetsi odchyt a minimalizaci eventualnich pozitivnich. Jo a vlastne, jeste se snad delaji testy pri priznacich, to i u spontannich porodu, myslim.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
373
16.1.21 16:47
@Anonymní píše:
Ahoj ;)
Dočetla jsem se, že se nyní před porodem, nebo před plánovaným císařským řezem dělají PCR testy na koronavirus, je to pravda? V mém okolí je žádné těhotné nedělali, tak mě zajímá, jestli to třeba dělají jen v některých porodnicich? :nevim:
Nejsem proti tomu, jen mě to zarazilo. Chodím do poradny do porodnice a nikdy o tom nepadlo ani slovo, jen že musí mít doprovod u porodu respirator a musí se podrobit měření teploty. Na stránkách mé porodnice je psáno, že ženy které mají zkušenosti s covid, nebo přímo covid mají, tak se mají předem ohlásit..
Díky za reakce :D

To je takový problém zavolat do té vaší porodnice a zeptat se? Mně třeba v listopadu dělali nějaký rychlotest z kapky krve do 10 minut.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.1.21 17:00

@Celeana
Určitě to problém není, ale chtěla jsem se zeptat tady vás, než hned volat a otravovat ;)

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
16.1.21 17:02

@Markétka111
Já jsem se to dočetla tady na miminu, že prý se při nástupu dělají testy. Doufám, že když už, tak alespoň z krve nebo ze slin. Ještě, aby nás stresovali spejli do nosu :zed:
Taky mi v poradně nic o testování neříkali, proto se ptám tady, asi jen pro svůj klid.

• Citovat
  • Nahlásit
2890
16.1.21 17:05

Ahoj, já se na to informovala v porodnici a při přijmu k porodu mi bude proveden nějaký rychlotest na covid. Prý je to povinné ve všech porodnicích mi bylo řečeno.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33
16.1.21 17:05

V Praze se dělají testy všem, kdo příjdou na porod, v menších porodnicích kolikrát jen měří teplotu. Na stránkách FN Motol o tom třeba nepsali nic, ale už to berou jako běžnou praxi, že ten test musí všichni. Je to logické, jeden nakažený by pak mohl nakazit půlku nemocnice 🤷🏼‍♀️

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.1.21 17:07

@majdulacek Tak snad to bude jen z krve nebo ze slin. Jsem vystresovaná z porodu (prvorodička +další zdrav. potíže) a ještě aby mi strkali špejli do nosu.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
16.1.21 17:08

@Linda99999 Chápu to, jen mi přijde bez efektu když testují jen před plánovaným zákrokem, a před spontánním porodem ne. Tedy alespoň takovou informaci jsem dostala já :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit
2890
16.1.21 17:13
@Anonymní píše:
@majdulacek Tak snad to bude jen z krve nebo ze slin. Jsem vystresovaná z porodu (prvorodička +další zdrav. potíže) a ještě aby mi strkali špejli do nosu.

Neboj, mě to taky brzy čeká a není to údajně tak hrozné (z nosu). Kamarádky mají čerstvě „po“ a říkaly, že měly už takové bolesti, že ta špejle bylo úplné nic s tím, co je čekalo potom :mrgreen: Ale nebylo to prý „do mozku“, jak se všude prezentuje.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
688
16.1.21 17:15

Mně taky tento týden na první kontrole v porodnici řekli, že před porodem budeme oba s manželem testováni (jaký druh testu nevím, neptala jsem se), akorát že manžel si ho musí zaplatit a já ho budu mít zdarma, ale bude to asi nějaký rychlotest, protože ho tam v ten den jednomu pánovi, kterému rodila žena, dělali, pozvali ho dovnitř, pak někam odešel a za dvacet minut byl zpátky s nějakým papírem (asi výsledek)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
16.1.21 17:22

@pecora Nám právě řekli, že pokud chce být manžel u porodu, tak musí mít respirátor a podrobit se měření teploty.
Já mám mít normálně roušku, a budou mi taky měřit teplotu - docela se bojím, že mi z toho všeho stresu vyskočí :lol:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
16.1.21 17:25

@majdulacek Děkuji za uklidnění. Všude kolem slyším jen samou hrůzu, že je to bolestivý a že to docela dlouho trvá, že se vyloženě v tom nose vrtají. Každý rád přehání ;)
Celé těhotenství jsem na neschopence, už od prvního počůraného testu :D tak jsem byla ráda že nemusím nikam mezi lidi a vyhla jsem se testování atd.
Teď bohužel mě to asi nemine, ale stejně bych radši z krve nebo ze slin.. ale když to jinak nepůjde, tak hysterčit nebudu no..
V nějakých diskusích jsem četla, že jedna slečna test odmítla a přistupovali k ní tedy tak, jako kdyby byla pozitivní, chodili k ní v těch oblekách atd… :zed: :nevim:

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat