Těžká rodinná situace

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 01.04.19 09:30
Těžká rodinná situace

Ahoj holky. Asi to bude delší, tak kdo má náladu, ať čte :) Moje sestra se dostala do velkých problémů a já nevím, jestli už je nějak psychicky nemocná, nebo si to jen neuvědomuje. Bude ji 40 let, má 3 děti - 10, 6 a 1 rok. Když se ji narodil první syn, byla jiný člověk… Má přítele, který měl dřív normální manuální práci, byl šikovný, syna měl rád. Časem ale začali popíjet, ségra vždycky tvrdila, že nějak nepije, uměla to skrývat. Pili často, hodně také s mým otcem, který byl alkoholik. Jejich syna se to tenkrát ale nějak nedotklo, o něj bylo vždy postaráno. Ale nikdy neměli peníze na rozhazování. Potom otěhotněla podruhé, to přestala ihned pít i kouřit a vydrželo ji to do dvou let holčičky, protože kojila. Jenže pak to začalo nanovo a bylo to mnohem horší. Pili snad každý den, potají. Buď doma a nebo s mým otcem. Ta využila situace vždy když byl pod „tlakem“, a škemrala o peníze na nájem, apod., že nevycházejí, atd. Nějak tak žili pár let. Potom můj otec zemřel a jejich problémy začaly sílít. Přestali platit pravidelně nájem, byli v čím dál větších sra*kách. Chovala se hrozně, každého pomlouvala, lhala, naši matce řekla, že měla umřít místo otce, apod. :,( Její přítel si to jeden čas uvědomil, a chtěl se jít léčit, ale ona ho zase stáhla do těch zajetých kolejí. Hrůza nastala, když řekla že je po třetí těhotná, že to zjistila pozdě. Jasně že lhala. Byla v 5. měsíci a dostali soudní vystěhování. Ale oni se z bytu nehnuli. Když byla v porodnici, mezitím jim odpojili i elektriku. Šílený. Několik exekucí na krku, vystěhování… Samozřejmě že měli na krku sociálku, ale oni že to prý není nic, za co by jim měli odebrat děti. Dokud mají prý střechu nad hlavou a děti nejsou zanedbáné, tak není důvod. A teď, až po roce, je minulý týden vystěhovali. Cestovali od baráku k baráku, kde mohou přespat. Teď už si sehnala pokoj u jedné paní, tak tam začali žít. Ježíš, já už musím přestat psát, je z toho román 8o :zed: já jen že mě to hrozně trápí. Sama mám dvě děti, žiji normálním životem jako každý normální člověk. Několikrát jsem ji pomohla, koupila dětem jídlo, dala oblečení jí i dětem. Ale k čemu? Ona spadla na úplný dno… :,( neuvědomuje si, co je ještě čeká, nesnaží se o nic, neuvědomuje si tohle všechno. Možná brečí v noci do polštáře, ale jinak je „tvrďačka“. Nejhorší je, že jsem si uvědomila, že je to výchovou mých rodičů. Jsme čtyři sourozenci, většina pije, dluhy, nezodpovědnost… Já jsem nejmladší, připadám si, že k nim nepatřím. Ale každý den večer mě je tak strašně těžce. I proto, že mám zodpovědnost za mamku, pomáhám ji, když to jde, přispěju ji. Je jí necelých 70. Ale vidím, jaké napáchala chyby s otcem, výchova stála za ho.no. :zed: :,(

Reakce:
Uživatel je onlineunuděná
Kelišová 7045 příspěvků 01.04.19 09:39
@Anonymní píše:
Ahoj holky. Asi to bude delší, tak kdo má náladu, ať čte :) Moje sestra se dostala do velkých problémů a já nevím, jestli už je nějak psychicky nemocná, nebo si to jen neuvědomuje. Bude ji 40 let, má 3 děti - 10, 6 a 1 rok. Když se ji narodil první syn, byla jiný člověk… Má přítele, který měl dřív normální manuální práci, byl šikovný, syna měl rád. Časem ale začali popíjet, ségra vždycky tvrdila, že nějak nepije, uměla to skrývat. Pili často, hodně také s mým otcem, který byl alkoholik. Jejich syna se to tenkrát ale nějak nedotklo, o něj bylo vždy postaráno. Ale nikdy neměli peníze na rozhazování. Potom otěhotněla podruhé, to přestala ihned pít i kouřit a vydrželo ji to do dvou let holčičky, protože kojila. Jenže pak to začalo nanovo a bylo to mnohem horší. Pili snad každý den, potají. Buď doma a nebo s mým otcem. Ta využila situace vždy když byl pod „tlakem“, a škemrala o peníze na nájem, apod., že nevycházejí, atd. Nějak tak žili pár let. Potom můj otec zemřel a jejich problémy začaly sílít. Přestali platit pravidelně nájem, byli v čím dál větších sra*kách. Chovala se hrozně, každého pomlouvala, lhala, naši matce řekla, že měla umřít místo otce, apod. :,( Její přítel si to jeden čas uvědomil, a chtěl se jít léčit, ale ona ho zase stáhla do těch zajetých kolejí. Hrůza nastala, když řekla že je po třetí těhotná, že to zjistila pozdě. Jasně že lhala. Byla v 5. měsíci a dostali soudní vystěhování. Ale oni se z bytu nehnuli. Když byla v porodnici, mezitím jim odpojili i elektriku. Šílený. Několik exekucí na krku, vystěhování… Samozřejmě že měli na krku sociálku, ale oni že to prý není nic, za co by jim měli odebrat děti. Dokud mají prý střechu nad hlavou a děti nejsou zanedbáné, tak není důvod. A teď, až po roce, je minulý týden vystěhovali. Cestovali od baráku k baráku, kde mohou přespat. Teď už si sehnala pokoj u jedné paní, tak tam začali žít. Ježíš, já už musím přestat psát, je z toho román 8o :zed: já jen že mě to hrozně trápí. Sama mám dvě děti, žiji normálním životem jako každý normální člověk. Několikrát jsem ji pomohla, koupila dětem jídlo, dala oblečení jí i dětem. Ale k čemu? Ona spadla na úplný dno… :,( neuvědomuje si, co je ještě čeká, nesnaží se o nic, neuvědomuje si tohle všechno. Možná brečí v noci do polštáře, ale jinak je „tvrďačka“. Nejhorší je, že jsem si uvědomila, že je to výchovou mých rodičů. Jsme čtyři sourozenci, většina pije, dluhy, nezodpovědnost… Já jsem nejmladší, připadám si, že k nim nepatřím. Ale každý den večer mě je tak strašně těžce. I proto, že mám zodpovědnost za mamku, pomáhám ji, když to jde, přispěju ji. Je jí necelých 70. Ale vidím, jaké napáchala chyby s otcem, výchova stála za ho.no. :zed: :,(

Mrzí mě, že musíš být svědkem něčeho takového, ale bohužel ti tu nikdo asi neporadí nic lepšího, než si hledět svého :nevim: Pokud oni o pomoc nestojí, tak by ses mohla rozkrájet a nic z toho. Pomoc skrz děti (ne finanční, ale materiální, jak jsi psala - oblečení, jídlo, hračky, školní pomůcky atd) je určitě super, hlavně jim nepůjčuj peníze. Stáhnou tě s sebou. Pokud bydlíte někde poblíž sebe, můžeš nabídnout nějaké hlídání, ale to je tak vše.

G.a.b.c.a20
Kecalka 441 příspěvků 01.04.19 09:41

Je mi moc líto co prožíváš ale bohužel si myslím že jestli si sestra sama neuvědomí že má problém s pitím nikdo jí nepomůže :-( ..

mayunka
Zasloužilá kecalka 622 příspěvků 01.04.19 09:46
@Anonymní píše:
Ahoj holky. Asi to bude delší, tak kdo má náladu, ať čte :) Moje sestra se dostala do velkých problémů a já nevím, jestli už je nějak psychicky nemocná, nebo si to jen neuvědomuje. Bude ji 40 let, má 3 děti - 10, 6 a 1 rok. Když se ji narodil první syn, byla jiný člověk… Má přítele, který měl dřív normální manuální práci, byl šikovný, syna měl rád. Časem ale začali popíjet, ségra vždycky tvrdila, že nějak nepije, uměla to skrývat. Pili často, hodně také s mým otcem, který byl alkoholik. Jejich syna se to tenkrát ale nějak nedotklo, o něj bylo vždy postaráno. Ale nikdy neměli peníze na rozhazování. Potom otěhotněla podruhé, to přestala ihned pít i kouřit a vydrželo ji to do dvou let holčičky, protože kojila. Jenže pak to začalo nanovo a bylo to mnohem horší. Pili snad každý den, potají. Buď doma a nebo s mým otcem. Ta využila situace vždy když byl pod „tlakem“, a škemrala o peníze na nájem, apod., že nevycházejí, atd. Nějak tak žili pár let. Potom můj otec zemřel a jejich problémy začaly sílít. Přestali platit pravidelně nájem, byli v čím dál větších sra*kách. Chovala se hrozně, každého pomlouvala, lhala, naši matce řekla, že měla umřít místo otce, apod. :,( Její přítel si to jeden čas uvědomil, a chtěl se jít léčit, ale ona ho zase stáhla do těch zajetých kolejí. Hrůza nastala, když řekla že je po třetí těhotná, že to zjistila pozdě. Jasně že lhala. Byla v 5. měsíci a dostali soudní vystěhování. Ale oni se z bytu nehnuli. Když byla v porodnici, mezitím jim odpojili i elektriku. Šílený. Několik exekucí na krku, vystěhování… Samozřejmě že měli na krku sociálku, ale oni že to prý není nic, za co by jim měli odebrat děti. Dokud mají prý střechu nad hlavou a děti nejsou zanedbáné, tak není důvod. A teď, až po roce, je minulý týden vystěhovali. Cestovali od baráku k baráku, kde mohou přespat. Teď už si sehnala pokoj u jedné paní, tak tam začali žít. Ježíš, já už musím přestat psát, je z toho román 8o :zed: já jen že mě to hrozně trápí. Sama mám dvě děti, žiji normálním životem jako každý normální člověk. Několikrát jsem ji pomohla, koupila dětem jídlo, dala oblečení jí i dětem. Ale k čemu? Ona spadla na úplný dno… :,( neuvědomuje si, co je ještě čeká, nesnaží se o nic, neuvědomuje si tohle všechno. Možná brečí v noci do polštáře, ale jinak je „tvrďačka“. Nejhorší je, že jsem si uvědomila, že je to výchovou mých rodičů. Jsme čtyři sourozenci, většina pije, dluhy, nezodpovědnost… Já jsem nejmladší, připadám si, že k nim nepatřím. Ale každý den večer mě je tak strašně těžce. I proto, že mám zodpovědnost za mamku, pomáhám ji, když to jde, přispěju ji. Je jí necelých 70. Ale vidím, jaké napáchala chyby s otcem, výchova stála za ho.no. :zed: :,(

Ahoj. nejhorší je ze v tom ziji ty deti. znala jsem pár exotek. například jedna chodila do hospody a kočárek s miminkem nechávala dole u schodů. no ja to nemohla vidět tak jsem si toho prcka kolikrát vzala radši na procházku. Nakonec měli jeste dvojčata a deti ji vzali. Další zenská přijela do hospody autem se trema detma ,cca 3-5 let. taky se tam zliskala. deti ji lezli po hospodě po balkone ( bylo to v sokolovne) pak behaly před hospodou. skákali po autě. no ona pak s nima odjela. Tenkrát někdo volal i na policii na ni. no strasny. tahle nevím jak dopadla. no a pak jsem znala ještě jednu a ty deti snad taky vzali. a opět jsem si je ja občas brala. chudinky špinavý a hladový…

Váš příspěvek
Reklama