Obrovská fixace babičky na dítě

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
PrichystalovaA
Povídálka 20 příspěvků 27.03.19 21:59
Obrovská fixace babičky na dítě

Zdravím maminky :) Jdu za Vámi asi s neobvyklým dotazem. Syn má dva a půl roku a já řeším už delší dobu problém s mojí mamkou. Mám ji ráda, ale přijde mi, že je až nezdravě fixovaná na mého syna. Bydlíme od sebe pár kilometrů. Jakmile malého nevidí déle jak tři dny nastávají věcné dotazy a deptání:,, Kdy přijedete? Já už malého tak dlouho neviděla. Jsou to už čtyři dny, co tady byl malý naposled. Když přijedeme, ona si sbalí syna, jde s ním ven, nebo do druhého patra v baráku, třeba celé odpoledne o nich nevíme. Občas si vymýšlí i záminky, aby mohla s malým trávit čas. (Tvrdí, že se jí něco pokazilo, můj manžel to má dojet spravit. Že se máme přijet na něčem domluvit apod. ). Už se jí bojím říkat i o nějakém výletu co plánujeme. Nejraději by všude jezdila s námi(hlavně s malým)Synovi dovolí téměř všechno, včetně toho, aby po ní házel dřevěné kostky, práskal se skleněnou vytrínou apod. Když upozorním, aby tohle malý nedělal, komentuje to většinou slovy:,, Bába by ráda, ale máma to zakázala.A to nemluvím o tom, že prakticky vše na co si ukáže mu babička koupí. Postupem doby, jak se to s mamkou vyvíjí, jsem se u syna stala i lehce,,nepopulární. Pokaždé, když od prarodičů odjíždíme, tak jsou obrovské scény a řev. Když jsme s babičkou, tak mě syn odhání, ostrkuje, chce být jen s ní. Ale to mi zas tak nevadí, jsem ráda, že mají hezký vztah. Teď ale přišla s tím, že malého v žádném případě nemám dávat od 3 let do školky. Že mám jít do práce a ona se o něj bude starat. Přitom, když měla jeden týden vyzvedávat prvního vnuka od nevl. sestry ze školky, tak nadávala, jak se jí to nehodí, otravuje ji to apod.Po operaci zad má invalidní důchod. Kdykoliv nadhodím slovo školka, tak je oheň na střeše. Má milion důvodu proč tam syna nedávat(je malej, učitelky se mu nebudou věnovat, bude často nemocný, pak si školy a školky užije dost apod.) Používám svoje argumenty. Syn je dost společenský, má rád děti, ve školce se naučí hromadu nových věcí, co ona ho nenaučí, zvykne si se dělit o hračky, hromada dětí chodí od tří let do školky apod. Nedokážu si představit situaci, kdyby se něco událo(nemoc, úraz, její nová práce) a já musela řešit to, že syn nemá zajištěnou školku, já pro něj nemám hlídání a musím chodit do práce...Nedokážu si představit, aby s ní byl 8 hodin denně jeden rok. Nebaví mě se s ní ohledně tohoto pořád dohadovat :/ Chci se Vás zeptat na názor. Přijde Vám toto její chování ještě jako normální babičkovské romazlovaní nebo už je to moc??? :( Mám z toho docela obavy, kam dál tady to její chování může vést :/ když jí se školkou ustoupím, můžu to řešit za rok zas... Zaráží mě i to, že má další tři vnoučata(z toho dvě,, nevlastní) a i když by měla prostor a čas, tak o ně nejeví takový zájem, jak o mého syna a stýká se s nimi tak jednou do měsíce… Vím, že některé maminky by za takový zájem o vnouče byly nadšené, ale pro mě osobně byla poslední,, kapka'' to, že si nepřeje, abych malého dávala do školky… Děkuju moc za názory, rady a opovědi :)

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Uživatel je onlineAduš8
Závislačka 4495 příspěvků 27.03.19 22:04

Moje mamka má taky největší vztah k mému synovi, i když má dalších 6 vnoučat. Je to ale dáno i silným vztahem mezi námi dvěma. Ona ho tedy nerozmazluje, jako ta tvoje, ale taky se mu dokáže věnovat úplně jinak, než já. Její výchova je bohužel zastaralá a s tou já nesouhlasím. Na tvém místě bych mamince vysvětlila, že malého prostě do školky dáš, ať se jí to líbí, nebo ne. Nenechala bych ho u ní jen kvůli tomu, že na tebe tlačí. Trošku mi přijde, že jí neumíš říct ne a to je problém.

pikola
Generální žvanilka 20905 příspěvků 27.03.19 22:06

Dala bych ho do školky s tím, že třeba jednou týdně si ho může vzít po obědě. JInak bych neustoupila ani náhodou

Barry1997
Kecalka 271 příspěvků 27.03.19 22:08

Podle mě už je to ze strany babičky moc. Vy rozhodujete o budoucnosti svého dítěte.

Anny A
Kecalka 432 příspěvků 27.03.19 22:10

Zda se mi to prehnane. :? Mela by sis s mamkou sednout a vazne si promluvit. Neni to jeji syn, ale tvůj. To ze se ji stýská a chce ho casto videt bych jeste brala, ale rozcilovalo by me to prehnane rozmazlovani. Něco ho ucis a ona pak dela opak. Jak by to vypadalo po roce kdyby spolu byli denne? Stuj si za svym,dej ho do skolky. Mne taky mamka je schopna do vseho kecat a rict mi at neco nedelam ale ja se nenecham odradit… je to neprijemny a chapu ze se s ni nechce rozhadat ale tohle musi pochopit.

stinga
Kelišová 6425 příspěvků 2 inzeráty 27.03.19 22:11

dala bych ho do školky s tím, že když bude nemocný, může s ním být babička, to budeš mít v práci obrovskou výhodu, jinak buď ráda, že ho má tak ráda

jenny.fields
Nadpozemská drbna 26310 příspěvků 27.03.19 22:13

Přijde mi, že máš problém s nastavením hranic. Dítě bych dala do školky, pokud ho bude chtít babička 1-2 vyzvedávat ok. A nastavit jasné hranice ohledně dítěte. Někdo, kdo vidí vnuka jednou za měsíc si může dovolit jiný způsob rozmazlování než ten, kdo ho vidí x krát do týdne.

Rezii
Zasloužilá kecalka 948 příspěvků 27.03.19 22:17

Byla bych pro zlatou střední cestu. Dala bych do školky, s tím, že bych dala babičce volné pole působnosti ve vyzvedávání po obědě, hlídání při nemoci ( a že jich bude) a občasném třeba rozmazlovacim nedání do školky ten konkrétní den ( výlet s babičkou)- moje děti milují. Byla bych diplomat a babičce vysvětlila, jak mi strašně pomůže když se postará o maroda a bez ní bych mohla na práci zapomenout ( jako, dost často to do puntíku tahle je, některé děti zpočátku jedou týden školka dva doma!!!). Naše mají taky silný vztah s babickami. Dovolené, rozmazlování atd. Koriguju nenápadně, diplomaticky, zdálky. Snazim se z toho vytriskat pomoc pro sebe. Spory a otevřené vymezování mi přijdou krátkozraké. Proč situace nevyužit tak aby byli spokojení všichni.

blobfish
Závislačka 4709 příspěvků 27.03.19 22:20
@Rezii píše:
Byla bych pro zlatou střední cestu. Dala bych do školky, s tím, že bych dala babičce volné pole působnosti ve vyzvedávání po obědě, hlídání při nemoci ( a že jich bude) a občasném třeba rozmazlovacim nedání do školky ten konkrétní den ( výlet s babičkou)- moje děti milují. Byla bych diplomat a babičce vysvětlila, jak mi strašně pomůže když se postará o maroda a bez ní bych mohla na práci zapomenout ( jako, dost často to do puntíku tahle je, některé děti zpočátku jedou týden školka dva doma!!!). Naše mají taky silný vztah s babickami. Dovolené, rozmazlování atd. Koriguju nenápadně, diplomaticky, zdálky. Snazim se z toho vytriskat pomoc pro sebe. Spory a otevřené vymezování mi přijdou krátkozraké. Proč situace nevyužit tak aby byli spokojení všichni.
:potlesk:
PrichystalovaA
Povídálka 20 příspěvků 27.03.19 22:27

@Aduš8 Děkuju za názor :palec: Já jsem jí ne řekla několikrát a myslím, že docela jasně i se svými důvody. Jenže pak se objeví spalničky, první vnuk se zraní ve školce a jedu celé kolo nanovo :? Je pravda, že jí v některých věcech ustupuju,, aby byl klid'', ale v takto zásadní věci ustoupit ani nejde.

Uživatel je onlineAduš8
Závislačka 4495 příspěvků 27.03.19 22:32

@PrichystalovaA naprosto to chápu, ta naše je někdy taky jako kolovrat. Ale na našeho raracha by si denně netroufla, to řekne sama. Možná jen prostě zkouší, jestli náhodou nepovolíš. Ale věř tomu, že by toho za pár týdnů měla plné zuby. Člověk nemusí být zlý, ale stát si za svým. :kytka:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 27.03.19 22:33

@PrichystalovaA
Ne, není to normální, je to už moc. Chápu tě, mám něco podobného v rodině. Rozmazlování, výrazná preference jednoho dítěte… To by člověk nevěřil, kolik dokáže vymyslet argumentů, proč si má vzít na hlídání to jedno a to druhé nám nechat. Podobně jako tvoje máma vymýšlí mraky důvodů, proč tvý dítě do školky ne. Jsou to jen kecy, ale slabší povahu můžou znejistět.
Taky jí často nedokážu říct ne, protože se bojím scén, dusna a že mi bude X let vyčítat mou špatnou výchovu a že starý babičce nedopřeju tu radost, dokud to jde.
Nevím, jak ty, já z toho mám dost pocit, že se se mnou o to dítě přetahuje. Je to někdy dost náročný.

PrichystalovaA
Povídálka 20 příspěvků 27.03.19 22:43

@jenny.fields Děkuji, asi máte s tím vymezovaním hranic pravdu.Je to v tomhle směru s mou mámou těžké :( Někdy jí na něco upozorním, řeknu svůj názor a vezme to v pohodě a v klidu. A z toho se třeba tak strašně urazí,naštve se, udělá scénu jak je strašná babička, že klidně ať k nim nejezdíme, že se s tím nějak vyrovná apod. A na takovouhle scénu stačí i to, že jí vyčtu, že synovi za zády dala čokoládu i když ví, že ho trápí ekzém… :zed: Tak poslední dobou to osobně dělím na věci, co zkousnu bez komentáře a na ty, kdy zakročím(když ho chce tahat v dešti ven např.)

iila
Ukecaná baba ;) 1506 příspěvků 9 inzerátů 27.03.19 22:47

@PrichystalovaA Koukám, že co člověk, to názor. Procházka v dešti by mi třeba vůbec nevadila, dítě má chodit ven za každého počasí. Ale čokoláda za zády, ta by mě vytočila pěkně. Nebo když malýmu řekne „já bych ti to dovolila, ale maminka nedovolí“.

Bubla_Bučková
Kelišová 6355 příspěvků 27.03.19 22:48

@PrichystalovaA a kdyby tohle dělala tchýně? :roll:

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama