Dědictví - plusy, mínusy

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.03.19 19:53
Dědictvi - plusy,minusy

Moc vas zdravim.
Omlouvam se za anonym, ale snad po precteni to pochopite.
Umrela mi maminka. Nemela nic nasetreno, je spis v minusu. Dluhy delaji 260 tis, trzni hodnota bytu 300 tis, realna prodejni cena 250 tis.
Mam sestru, dohodla jsem se s ni, ze dedictvi prijmu (vzdat se ho nejde kvuli jakoby plusu), nevadi mi za maminku doplacet.
Jenze sestra mi rekla, ze mi neda ani korunu na pohreb.Ten stoji 16tis. Jeste se k romu bude muset platit najem v maminky byte, ktery je 2300 (vic to snizit nejde), nez probehne dedicke rizeni, coz je asi za 4 mesice.To mi pry take neprispeje.
Poradte mi, prosim, co mam delat, abych pulku ze vseho, co ted zaplatim, z ni dostaka.Je to vubec mozne z ni dostat? Premyslim, ze s ni tedy dohodu neuzavru a nepřijmou dedictvi i za ni a ze by tedy musela vse platit na půl. Jinak nevim.My ten pohreb museli platit ted, tak to chci po ni ted.
Da se do dedickeho rizeni zaradit i placeni najmu v byte po mamce?

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:
terien
Extra třída :D 10779 příspěvků 22.03.19 19:56

V první řadě je nesmysl, že se nemůžeš dědictví vzdát.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.03.19 20:00
@terien píše:
V první řadě je nesmysl, že se nemůžeš dědictví vzdát.

Plusy prevysuji minusy.Pokud se dedictvi vzdam, prejde to na deti, ty dostanou od soudu opatrovnika a jelikoz tam.je ten teoreticky plus , tak se v zajmu.deti dedictvi nevzda.To uz mam zjistene.

Kriss Tina
Echt Kelišová 9539 příspěvků 22.03.19 20:04

Jako je to od sestry blbé, ale pohřeb není žádná povinnost a platit ti za něj půlku nemusí :nevim: to s nájmem nechápu, je to její byt nebo je teda pronajatý??

lísteček1
Ukecaná baba ;) 1193 příspěvků 22.03.19 20:06

@Kriss Tina byt je maminky a nez probehne dedicke vyporadani, tak se tam musi plati najem.

Příspěvek upraven 22.03.19 v 20:07

terien
Extra třída :D 10779 příspěvků 22.03.19 20:06
@Anonymní píše:
Plusy prevysuji minusy.Pokud se dedictvi vzdam, prejde to na deti, ty dostanou od soudu opatrovnika a jelikoz tam.je ten teoreticky plus , tak se v zajmu.deti dedictvi nevzda.To uz mam zjistene.

Tak to je diskutabilní, ale když už, tak to je takový problém si zajistit odhad nemovitosti nižší, než je výše dluhů? Navíc pokud je rozdíl nějakých 10t. Odhad bys zajišťovala ty a z toho se vychází.

pikola
Generální žvanilka 20526 příspěvků 22.03.19 20:09

Byt za 250 t to je někde v nějakém nepříliš populárním městě? Za to dneska snad nekoupí ani garáž, ne?

lísteček1
Ukecaná baba ;) 1193 příspěvků 22.03.19 20:09

@terien realitka, ktera to odhadovala, rekla, ze min napsat nemuze, nebot se tam ty byty tak pohybuji.Jenze byt je v zakladu, 40let se tam.nic nedelalo, nadi hulili jak fabriky, vsude to tam.jde citit, takze ta realitka na rovnou rekla, ze kdyz ho budeme prodavat, tak vic, jak 250 za nej.nedostaneme.

lísteček1
Ukecaná baba ;) 1193 příspěvků 22.03.19 20:10

No a v zapalu.diskuze uz nejsem anonymni :-D

terien
Extra třída :D 10779 příspěvků 22.03.19 20:10
@lísteček1 píše:
@terien realitka, ktera to odhadovala, rekla, ze min napsat nemuze, nebot se tam ty byty tak pohybuji.Jenze byt je v zakladu, 40let se tam.nic nedelalo, nadi hulili jak fabriky, vsude to tam.jde citit, takze ta realitka na rovnou rekla, ze kdyz ho budeme prodavat, tak vic, jak 250 za nej.nedostaneme.

Proč to odhadovala realitka? Co ta má s dědictvím společného?

lísteček1
Ukecaná baba ;) 1193 příspěvků 22.03.19 20:11

Mize to odhadovat bud realitka, to nas stalo 200 kc, nebo.odhadce a ten stoji 3tis

terien
Extra třída :D 10779 příspěvků 22.03.19 20:16
@lísteček1 píše:
Mize to odhadovat bud realitka, to nas stalo 200 kc, nebo.odhadce a ten stoji 3tis

Tak to jste ušetřili :mrgreen: :mrgreen: gratuluju :potlesk:

lísteček1
Ukecaná baba ;) 1193 příspěvků 22.03.19 20:19

@terien no, pokud jsme na to vsechno samy a sestra dela, jako ze se ji to netyka, tak to jsme opravdu usetrili.2800 kc ted pro nas neni malo.
A pochybuji, ze by nam odhadce podhodnotil byt o 50 tis, kdyz v dane lokalite je trzni odhad proste takovy.Trzni odhad a realny je rozdil.

Kokolina29
Kecalka 106 příspěvků 22.03.19 20:22

Realitka by to měla odhadnout zdarma, být je asi ve vyloučene lokalitě, snad ani není možná za tak málo. Nebo realitka čeká ze bude prodávat byt.co ještě jedna jiná realita.

terien
Extra třída :D 10779 příspěvků 22.03.19 20:28
@lísteček1 píše:
@terien no, pokud jsme na to vsechno samy a sestra dela, jako ze se ji to netyka, tak to jsme opravdu usetrili.2800 kc ted pro nas neni malo.
A pochybuji, ze by nam odhadce podhodnotil byt o 50 tis, kdyz v dane lokalite je trzni odhad proste takovy.Trzni odhad a realny je rozdil.

A za nájem dáš kolik než se to vyřídí? Určitě víc, než 2.800. Navíc ano, odhadce, kterého si zaplatíš ti sumu přizpůsobí i o mnohem víc, než je 50 t, to je běžná praxe. Mohla jsi to mít bez starostí, ale když jsi teda udělala takový kauf, tak to si ty ušetřené prachy můžeš vyhodit z kopýtka :roll:

Stránka:  1 2 3 Další »
Váš příspěvek
Reklama