Přítelovi rodiče

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Kacaba97hl
Povídálka 39 příspěvků 29.03.19 11:30
Přítelovo rodiče

Potřebuji poradit. Přítelovo rodiče a jeho babi s dědou bydlí v domě na vesnici. Od doby co se nám narodila malá začíná být všechno jen horší. Chtějí pořád jen po nás, aby jsme jezdili jen k nim a to většinou jen o víkendu v neděli. Oni nejsou schopný přijet k nám na návštěvu se na malou podívat taky samý jen, aby jsme pořád jezdili k nim a to to mají 10 minut autem k nám. Nejsou schopný se ozvat jestli se můžou v týdnu na chvíli zastavit aby viděli malou, ale jakmile tam neprijedeme my třeba 2 týdny, tak sou strašně naštvaný, že malou vůbec nevidí. Ale vždyť je to i jejich chyba když k nám vůbec nejezdí. A ne, aby to vyčítali nám. Chtěla bych vědět váš názor jestli by jste pořád jezdili jen k nim… A nebo by jste chtěli aby taky přijeli k vám a nevycitali vám že nevidí vnouce kvůli vám. Už jsme jim to i řekli, že nemáme čas aby jsme pořád jezdili jenom k nim, aby se přijeli podívat i oni. Ale asi to nepochopili nebo nechtějí pochopit. Už jsem z toho zoufalá. Děkuju za názory. ❤️ :zed:

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »
Reakce:
iiiv
Extra třída :D 11358 příspěvků 29.03.19 11:35

tak jim to řekněte znovu na rovinu, jestli chtějí vnouče vidět ať přijedou oni :kytka:

SussieS
Závislačka 3851 příspěvků 29.03.19 11:37

A zkusila jsi je vyloženě pozvat na návštěvu? Říct třeba v pátek, ze je o víkendu rádi uvidíte, ať si v neděli po obědě přijedou za vámi na kafe a užit si vnučku?

Keyllah
Extra třída :D 11406 příspěvků 29.03.19 11:37

@Kacaba97hl a to tam jezdíte v neděli na oběd? Těch 10 min by mě asi nezabilo a jezdila bych tam 1×14 dní. na druhou stranu nemusíš zase doma uklízet před návštěvou a jestli vás zvou třeba a ten oběd, zařídila bych se takto a víc to nepitvala. Stejně je nezměníš…

bublinek
Kelišová 5462 příspěvků 29.03.19 11:46

Taky jsem řešila s mou máti a tak jsem jí vyložila, že je pro mě složitější sbalit 2 děti a přepravit se k nim MHD než pro ně 2 DOSPĚLÉ sednout do auta a přijet.

Její odpověď: Aha, vidíš to mě nenapadlo.

Takže vysvětlit ještě jednou s důrazem na zjevné, ale asi úplně nepochopené skutečnosti

iPodPrd
Kecalka 221 příspěvků 29.03.19 11:46

Omlouvám se, budu mimo téma. Ale prosím, co to je, ta koncovka -ovo ? To se někde používá nebo je to snad jazykově správně, a já jsem něco zmeškala? Úplně mi to rve oči…přítelovo rodina, manželovo dcera,…od kdy nemá přídavné jméno shodný rod s podstatným? Děkuju za vysvětlení

Lalelale
Závislačka 4125 příspěvků 29.03.19 11:49

Brala bych to tak, že doma nemusím uklízet a jinde se zadarmo a bezpracne najím :mrgreen: nicméně na každou výtku a výčitky ohledně nejezdeni bych uraženě reagovala ve stejné note: ale babi, kdybychom nejeli my k vám, tak si ani nevzpomenete, že existujeme :lol: kdy vy jste u nás naposled byli?? Ale bacha, abys je pak neměla doma furt. Takhle je vše ve tvé režii

Kacaba97hl
Povídálka 39 příspěvků 29.03.19 11:49

@iiiv právě že to jim přítel teď naposled co jsme tam byli řekl dost důrazně, protože byl už dost nastvanej. Čekali jsme že to snad už konečně pochopí a ne. Po 14ti dnech se ho opět v práci ptali, kdy hodláme jako přijet a chtějí malý koupit k nim na zahradu pískoviště k svátku. Tak mu máma arogantně řekla jestli ho vůbec mají kupovat, když malou vidí tak 1-2× za měsíc. Ale my chceme aby prostě jezdili i k nám a ne aby nám vycitali, že malou skoro vůbec nevidí. :nevim:

Luka123
Kecalka 105 příspěvků 29.03.19 11:50
@iPodPrd píše:
Omlouvám se, budu mimo téma. Ale prosím, co to je, ta koncovka -ovo ? To se někde používá nebo je to snad jazykově správně, a já jsem něco zmeškala? Úplně mi to rve oči…přítelovo rodina, manželovo dcera,…od kdy nemá přídavné jméno shodný rod s podstatným? Děkuju za vysvětlení

Budějovická a i plzeňská specialita…

A i WIKI to zná: https://cs.wiktionary.org/wiki/-ovo

Kacaba97hl
Povídálka 39 příspěvků 29.03.19 11:51

@SussieS ano, už několikrát… Ale to oni radši asi dělají že to neslyšeli a ozvou se až po 14ti dnes kdy hodláme jako přijet. Už nás to vážně začíná štvát. Nikdo z našeho okolí je nechápe. :zed:

Čičorečka
Ukecaná baba ;) 1895 příspěvků 29.03.19 11:52

Já bych taky jen tak nepřijela. Ani se to nehodí, vnucovat se bez pozvání k rodině s dítětem. Jestli je chceš na návštěvu, pozvi je.

DustInTheWind
Kecalka 394 příspěvků 29.03.19 11:54

Dobře si rozmysli, jestli to opravdu chceš.

Určitě chceš tchýni naučit, aby se ti motala v domácnosti?

Taky je plno stížností, jak se k někomu navezou tchánovci na víkend a nemůže se jich zbavit.

Takhle k nim přijedeš a pak si odjedeš domů do klidu.

iPodPrd
Kecalka 221 příspěvků 29.03.19 11:54

@Luka123
Toš to su hned chytřejší :palec: Jako Hanačka jsem to fakt neznala, pokaždé mě to nadzvedává ze židle :D

Malaga
Nadpozemská drbna 25561 příspěvků 29.03.19 11:56
@Kacaba97hl píše:
@iiiv právě že to jim přítel teď naposled co jsme tam byli řekl dost důrazně, protože byl už dost nastvanej. Čekali jsme že to snad už konečně pochopí a ne. Po 14ti dnech se ho opět v práci ptali, kdy hodláme jako přijet a chtějí malý koupit k nim na zahradu pískoviště k svátku. Tak mu máma arogantně řekla jestli ho vůbec mají kupovat, když malou vidí tak 1-2× za měsíc. Ale my chceme aby prostě jezdili i k nám a ne aby nám vycitali, že malou skoro vůbec nevidí. :nevim:

Jako ale vy něco chcete ne? pak tu budeš vypisovat, jak malá nemá s prarodičema žádný vztah.....
Měla by sis ujasnit , co je pro tebe důležitější, jestli dobré vztahy v rodině anebo přetahovaná o to , kdo kdy kam bude jezdit…

Kacaba97hl
Povídálka 39 příspěvků 29.03.19 11:57

@Keyllah jenže k nim nechce jezdit pomalu nikdo. U nich je to tak, že tam přijedeš a třeba během hodiny ti řeknou 3 slova a si ráda.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 Další »
Váš příspěvek
Reklama