Tiky/záškuby oka

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
D3n1s4
Povídálka 20 příspěvků 15.04.19 18:20
Tiky/záškuby oka

Zdravím, už několik měsícu mne trápí tiky/záškuby obou očí. Střída se levé s pravým, nikdy ne obě najednou. Lékařka říká, že je to tetánie + stres a že to není nic vážného. Ale ve stresu nejsem a nepříjde mi to normální, když to trvá x měsícu. Beru magnosolv + B komplex a semtam si zobnu i vápník. Máte někdo s tím zkušenost? Moc děkuji za rady.

Reakce:
vokishka
Extra třída :D 14336 příspěvků 15.04.19 18:51

Taky mám, ale nějak to neřeším.

Příšera
Ukecaná baba ;) 1906 příspěvků 15.04.19 19:41

Já to měla po porodu asi 3 měsíce hodně často, až jsem chtěla jít k mudr., ale než jsem se rozhoupala, tak to přešlo :))

Ou
Kelišová 7398 příspěvků 15.04.19 20:50

Tiky jsou klasické neurotické příznaky, stejně jako tetanie. Tedy ze špatně zvládané úzskoti a nekompenozvaného stresu.

To že to lékařka odbývá je sice běžné, ale pokdu to budeš přehlížet a nezačneš se změnami v životním rytmu, v tom kolik si otho na sebe nakládáš, jak zvládáš úzkosti a jak si ne-umíš říct o pomoc, tak si z neurozy vypěstuješ úzkostnou poruchu.

Pro začaátek se začti do téhle knížky a v následujících měsících si aktivně osvoj alespoň tři nové mechanismy kompenzace stresu.

https://www.kosmas.cz/…mozte-stres/

Pokud to nezabere, pokud tvpje úzkosti jsou mimo schopnosti svépomoci, vřele doporučuju najít motivaci do psychoterapie dřív, než se celá sesypeš.

Váš příspěvek
Reklama