Nechci být alkoholička

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.04.19 20:59
Nechci byt alkoholicka

Ahoj, potrebuju pomoc. A ptam se hlavne tech, ktere si necim podobnym prosly. O rady od abstinentu typu: prestan pit, fakt nestojim, protoze to neni tak jednoduchy.
Mam problem uz dlouho, cca od stredni skoly. Ted je mi 30. Nikdy jsem nechapala, proc si v hospode nekdo objedna kafe, kdyz si muze dat pivo? Jak jsem zacla bydlet sama, piti se stalo pravidlem. Nejdriv po vecerech. Pozdeji jsem dopijela lahve nez jsem sla do prace. Pak uz jsem si otevrela novou lahev nez jsem sla do prace. Pak uz i v praci… Ted jsem na materske, mam male dite a piju vpodstate od rana do vecera. Dulezite je rict, ze (krom par omylu v mladi) nikdy nemam kocovinu, jsem naprosto pouzitelna a neni to na me poznat. Funguju, staram se, varim, uklizim atd. Ale proste musim mit svoji hladinku. Jenze se mi diky tomu nedari hubnout a navic se bojim, ze za par let bych na tom mohla byt hur. Prosim o radu, bez vina jsem nervozni, kdyz uz treba vecer vim, ze nemam na druhy den alkohol, premyslim, kde ho sehnat. Dokonce jsem se snizila i k tomu, ze jsem prohledala pritelovi kapsy, jestli tam nema penize. Je mi ze sebe spatne a vim, mam problem. Jak a s kym to resit? Jak zacit? potrebovala bych si o tom s nekym popovidat.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 15 Další »
Reakce:
Poison Eve
Ukecaná baba ;) 2499 příspěvků 14.04.19 21:03

Pokud na to nemas sama, vyhledej ambulantni lecbu. Ps a ano, nepij. To je jedina dobra rada. Pokud si to srovnas sama v hlave, je to jednoduche.

Šarlota4
Extra třída :D 10814 příspěvků 14.04.19 21:03

Zacala bych minimalne ambulantne dochazet do lecebny. Mozna se i nechat hospitalizovat? Ten kafar v hospode jsem zrovna ja :lol:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.04.19 21:04

Zkus anonymní alkoholiky. Schází se v každém větším městě, najdeš na netu. A je to opravdu anonymní, nikdo se tam nebude na tebe koukat přes prsty. Přeji ti ať najdeš sílu s tím něco dělat. Já jsem dítě alkoholicky a poznamenalo mě to na celý život, tak to zkus neudělat svému dítěti. Vím že to ale není snadné, jsi nemocná, potřebuješ pomoc.

Kfětoslava
Ukecaná baba ;) 2474 příspěvků 14.04.19 21:04

A co v těhotenství, to jsi pila? Když máš denně hladinu, riskuješ velké abstinenční příznaky v případě např hospitalizace. Dále nevím, jestli máš ŘP, ale prostě jsou situace, co se na alkoholu nedají. Jinak nedávno mi vyskočilo na youtube rozhovor s autorkou blogu- Deník alkoholičky, získala za to nějakou cenu. Je to mladá holka, má v plánu založit nějaký podpůrný stacionář pro lidi, co vylezou z léčebny, má za sebou tyhle zkušenosti, asi bych kontaktovala ji nebo si přečetla ty její zápisky. Před rokem se rozhodla, že přestane a rok abstinuje, ve finále se už nedokázala postarat o své dítě a byla troskou…máš to ve svých rukou :srdce:
Dopisuji, to je ona http://www.idnes.cz/…olecnost_jup

Příspěvek upraven 14.04.19 v 21:06

hapolda
Ukecaná baba ;) 1231 příspěvků 14.04.19 21:05

Jednoduche to nebude. Vyhledej lecebnu. Pokud jsi rozhodnuta s tim neco delat, tak ti pomuzou.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.04.19 21:08

Jedna cesta je hledat odbornou pomoc.

Druhou cestou by bolo zkusit to sama, ale tam budeš muset být silná, a požádat třeba o pomoc přítele. Jak se staví on k tvému pití? Nevadí mu to? Stydiš se před ním? Jak to děláš s lahvemi? Nevím, jestli je pro tebe cestou snížení dávek alkoholu, nebo úplná abstinence, ale nezkoušela sis prostě říct, že už nebudeš pít sama, ale jedině například s přítelem, a toho požádat, aby kontroloval, kolik toho vypiješ? A domluvit se s ním, že druhou (třetí) sklenku ti už prostě nenalije?

Térouš
Echt Kelišová 8590 příspěvků 14.04.19 21:09

Jsem dítě alkoholika. Bolestna zkušenost. Nedelej to svým dětem.

Šarlota4
Extra třída :D 10814 příspěvků 14.04.19 21:11

Jinak je mi v celku jedno kdo leje a kdo ne, ale fakt ti moc preji, abys situaci zvladla a byla silna :hug: :kytka: Hlavne kvuli tvemu diteti, deti alkoholiku neskutecne trpi a nasledky si nesou cely zivot. Ted jsi v poho, ale za par let muzes byt otekla troska.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.04.19 21:13

@Poison Eve ambulantni znamena jit za svym praktickym lekarem a nechat se nekam poslat?

tulipán
Závislačka 4058 příspěvků 14.04.19 21:14

Drzim palce v leceni, udelat prvni krok a lecit se, musi byt strasne narocne. Mela jsem kolegyne a kolegy, kteri udrzovali hladinku a evidentne meli take pocit, ze vse zvladaji a neni to na nich znat. Tak to je velky omyl, na vsech je to videt a znat, reakce, dech, barva v obliceji, rychle zmeny nalad, nervozitá kdy si pujde tajne cucnout. Takze tim se nechlachol, krome lidi naprosto nevsimavych, si toho okoli jiste vsimlo.

Pudloslava
Vesmírná mluvilka 34611 příspěvků 14.04.19 21:17

Tentio model pití, tzv „party piti“ - hodně malých dávek, mělo u potkanů nejdestruktivnější vliv na mozek.

lolink
Ukecaná baba ;) 1364 příspěvků 14.04.19 21:19
@Anonymní píše:
@Poison Eve ambulantni znamena jit za svym praktickym lekarem a nechat se nekam poslat?

Ne. Proste zajdes do lecebny a budes tam pravidelne dochazet. Byva to i pod nemocnicemi. Nepotrebujes zadanku.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.04.19 21:21

@Kfětoslava diky, urcite na to kouknu. Ano, v tehotenstvi jsem pila, ale mnohem min. Prestala jsem na mesic, kdyz se maly narodil. Pak jsem pila vecer, kdyz sel spat a vedela jsem, ze budu kojit az k ranu. No, postupne jsem se vratila k pravidelnemu piti.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 14.04.19 21:21

Ano, moje máma si také myslela, jak to na ní není vidět, ale všichni to viděli. Jen nad tím všichni zavírali oči, protože v práci fungovala. Doma zprvu také, později ne. Fakt to pro mě bylo hodně těžký a i jsem kvůli tomu udělala ve svém životě hodně chyb, některé nevratné. Seber sílu a něco s tím dělej. Jo a jednou alkoholička, vždy alkoholička. Jediná cesta je doživotní abstinence, nemůžeš pít jen trošku.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 15 Další »
Váš příspěvek
Reklama