Úzkosti? chci mu ukázat, že jsem lepší

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 15.04.19 09:39
úzkosti? chci mu ukázat, že jsem lepší

Ahoj ženy, nemáte nějakou cennou radu, jak ven z úzkostí bez lékaře? Mám spíš dlouhodobě smutnou, ustaranou náladu. Momentálně se učím na státnice z předmětů, které mi nic neříkají a mám z toho strašný strach. Do toho 24/7 řeším svůj dráždivý tračník (Stresy z prujmu) a alergie na jídlo, které se mi nejspíš vyvinuly z dlouhodobého stresu. Teď se to ještě stupňuje tím, že přítel nastoupil do nové práce a má furt služebky, zrovna dnes odjíždí zase na týden pryč, a pro mě představa prázdného bytu a samotného usínání (i v 24! letech :D) je fakt hrozná. Vždy jsem žila jen s někým. A místo, abych si zašla někam na kafe, zacvičit, tak budu radši zalezlá doma, pak v práci a pak zase doma, znám se. Nejhorší je, že přítel to o mě ví, a má mě „jistou“. Cítí se důležitě, že je na takové pozici, a ja jsem ta „Depka“ doma, co mu neuteče.
Nemáte nějakou ideální radu, jak se ze všeho tak nenervovat a „nekazit si život“? V podstatě vím, že o nic nejde, ale mám neustálý strach, že co kdyby se něco stalo. Díky! a pěkný den

Reakce:
stinga
Kelišová 5842 příspěvků 3 inzeráty 15.04.19 10:07

Antidepresiva nebo aspoň psycholog

Sue2008
Kecalka 304 příspěvků 15.04.19 10:23

Da se absolvovat jen psychoterapie, ale bez AD je to narocne (je to narocne i s AD, ja jsem toho obrecela). Pokud to chces zkusit uplne svepomoci, zacni s malymi krucky, treba jit ven sama, na pul hodky atd. A najdi si konicek na doma, ja jsem sveho casu postavila spoustu puzzle, pletla jsem atd. A taky se mi osvedcilo treba se objednat na cviceni (jsem tam vzdy radsi sla nez to rusit). Kdo tyhle pocity nemel, nepochopi, jaky je problem treba zvednout telefon. Ale neni to ostuda si nechat pomoc, pokud je pritel casto pryc, ani o tom nemusi vedet. Taky jsem zacinala s terapii kolem 25 let.

Váš příspěvek
Reklama