Tip na hry a hračky - 2,5 let

22.3.17 21:23

Tip na hry a hračky - 2,5 až 3 roky

Ahoj, dochází mi inspirace na hry s mojí dcerkou, které je dva a půl roku, ale je celkem napřed. Co zatím děláme - modelína, křídy, razítka z brambor :D, říkadla, hry jako poznej zvířátko a roztřiď podle barvy… I tipy na hračky by byly fajn, v létě přibude sourozenec, tak bude fajn, když se na chvilku zabaví sama. Ocením každou blbost :)

Příspěvek upraven 22.03.17 v 21:45

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

1034
22.3.17 21:29

@salvatrice a hry s pohybem? Koulení, házení, chytání míče. Válení sudů. Průprava ke kotrmelci - kolébka. Přelézání, podlézání laťky…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13747
22.3.17 21:31

U nas vedou stavebnice, at uz duplo, ted mu sou 2 roky a zvlada i klasicky lego, kostky, hodne se vyradi s razitkama a fixama, mame udelany divadlo z barevnych papiru, hodne ho bavi hrat na detskou kytaru kdyz mu pustim hudebni kulisu :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Doe_Jane
22.3.17 21:33

Já si nemůžu vynachválit Albi tužku :) jinak lego

• Nahlásit
  • Citovat
8443
22.3.17 21:45

Souhlasím s Duplem (dlouho jsem seděla na zemi s miminem v babyvaku a stavěli jsme z Dupla např. zoo, obchod, klouzačku, hráli jsme různé scénky s figurkama a zvířátkama), Albi tužka (např. Hravé učení, pro 3+ už je fajn i Svět zvířat) je moc fajn na chvíle, kdy nemáš volnou ani tu jednu ruku. A pořád u nás jede stavění různých bunkrů a domečků a opičí dráhy (na to jsou skvělé žíněnky z IKEA), pak hledání pokladů, z tvoření jsou vděčná: brčka, nanuková dřívka (nebo taková ta větší doktorská dřívka - stojí to pár korun), tempery v tubě (vypadá to jako tubička lepidla a dělá to krásné barevné syté stopy), lepidla s glitry v tubičce, a třeba k modelíně dokupuju různá vykrajovátka a formičky (klasická na pečení - teď např. měli v Pepco výprodej a sada formiček stála asi 12,–Kč) a jakmile v krabici s modelínou objeví něco nového, je z toho hrozná radost.

Edit: Ještě další konkrétní hračky, které by mohly bavit (my máme hodně dřevěných hraček, jsou bytelné a vydrží i drsnější zacházení, navíc jsem nemusela mít strach, že se do toho zakousne to mladší mimino): dřevěné magnetické chytání rybiček; dřevěné magnetické oblékání (panenky nebo medvídci a sady oblečení k tomu); provlékačky (máme dřevěné destičky s pohádkovými motivy a k tomu dlouhé tkaničky, které se provlékají); dřevěné vrstvené puzzle (např. jak roste strom nebo zvíře); vláčkodráha a doplňky; kuličková dráha (tam ale pozor na kuličky u mimina)

Příspěvek upraven 22.03.17 v 21:59

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1779
22.3.17 21:51

My tancujeme, strojime se za prinecezny, hrajeme otevrene pexeso, mame knizku s magnetkami, jednoducha puzzle, duplo a domecek s panacky, drevenou farmu, se starsi klidne stavi peg art, hraje rybolov, navleka koralky, vozej miminka, koupou je a krmi, maji kuchynku a hraji si na restauraci-jedna objedna, druha vari a obsluhuje, pak na obchod a nakupy, chodi po byte a delaji piknik, podlezaji stoly, prelezaji zidle, delaji domecky, hraji si na skolu princezen a uci se slusnemu chovani:-),ale dost veci asi chape jen diky tomu, ze to dela s tou starsi

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
340
22.3.17 22:03

U nas uz pred narozenim druhe vedla panenka, skoro tak velka jako mimi. Babicka usila/upletla nejake oblecky, plinecky a nositko. Ted po porodu se nam to naramne sikne. Mala prevlika, prebaluje, nosi, vozi v kocarku atd. Kdyz ji nebavi panenka, pomaha mi s miminkem. Jinak duplo, pexeso, puzzle, koberec s mestem, kuchynka, knizky, vystrihovani, kresleni, atd. Je toho spousta. Taky spousta her se da vymyslet nebo najit na netu. Hodne jsem chytala inspiraci na pinterestu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8750
22.3.17 22:12

Nase 2,5 roku hraje obstojne pexeso a posklada puzzle 50 dilku, hlavne na tom musi byt princezna ???? jinak si hodne hraje s legem, panenkama, vari na zahradce lektvary, s vlackodrahou, prevlika se do kostymu. Dela vse co jeji starsi segra ????

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama