Tiskárna - prosím o radu

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
vokishka
Neúnavná pisatelka 15566 příspěvků 17.08.19 16:20
Tiskárna - prosím o radu

Ahoj všem, mám tiskárnu Samsung m2070 a poslední velká aktualizace Windows mi ji odpojila od počítače, nemůžu tisknout ani skenovat. Nevíte někdo, co s tím?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Cenarius
Ukecaná baba ;) 1257 příspěvků 17.08.19 16:27

Znovu nahrat ovladace by mohlo pomoct.

vokishka
Neúnavná pisatelka 15566 příspěvků 17.08.19 16:28

No, to nevím, jestli ještě najdu CD.

nomip
Zasloužilá kecalka 880 příspěvků 17.08.19 16:35

Zkusit tiskárnu odistalovat a naistalovat znovu. Nebo vrátit zpět aktualizaci Windows.

vokishka
Neúnavná pisatelka 15566 příspěvků 17.08.19 16:37
@nomip píše:
Zkusit tiskárnu odistalovat a naistalovat znovu. Nebo vrátit zpět aktualizaci Windows.

ta aktualizace trvala několik hodin. Zkusím kouknout po CD.

Náhodný host
Kecalka 261 příspěvků 17.08.19 16:39

@vokishka To je divné, W10 naopak samy ovladače mají v sobě, tj. nemusí se zpravidla nic instalovat jako třeba Wifi karta nebo tiskárna ap. Někdy jsou Win nabourané, pak chtějí přeinstalovat.
Pokud něco potřebuješ vytisknout nyní, nemáš čas se tím babrat, tak bych spustil na počítači Linux. Stačí asi kterýkoli. Nemusíš instalovat, lze spustit jako Live, tj běží z DVD nebo Flash paměti. Tiskárnu to zcela bezpečně pozná a umožní ti vytisknout, co potřebuješ.

nomip
Zasloužilá kecalka 880 příspěvků 17.08.19 16:41

@vokishka pokud nenajdeš CD tak na internetu by se mělo dát dohledat :)

vokishka
Neúnavná pisatelka 15566 příspěvků 17.08.19 16:44

@Náhodný host díky, nepotřebuju to hned akutně, ten papír počká. Skener se dceři podařilo najít jako takový divný ovladač, to jsme zjistili dřív. Já bych raději zpět to, co umím, jsem v tomhle technický antitalent :mrgreen: Že existuje Linux vím, ale nevím, co to je :lol: :lol:

nomip
Zasloužilá kecalka 880 příspěvků 17.08.19 16:44

@Náhodný host stane se mi, že mi po aktualizaci nejde myš nebo různé programy. Mám pocit, že u Windows ale nic neobvyklého. Hodně lidí má po aktualizacích potíže.

vokishka
Neúnavná pisatelka 15566 příspěvků 17.08.19 16:46
@nomip píše:
@Náhodný host stane se mi, že mi po aktualizaci nejde myš nebo různé programy. Mám pocit, že u Windows ale nic neobvyklého. Hodně lidí má po aktualizacích potíže.

jo, i loni nebo předloni při té velké aktualizaci přestala fungovat tiskárna, ale to se dceři někde v radách na netu podařilo najít něco, co to znovu zprovoznilo. Letos ne.

Náhodný host
Kecalka 261 příspěvků 17.08.19 17:00

@vokishka Ovladače jsou dohledatelné na internetu. Mně na Linuxu i W10 běží hodně stará tiskárna, odhaduji asi 15 let ji mám. Ve Win XP se musely instalovač ovladače, W10 ji poznají samy. V Linuxu se nemusí nic instalovat, má to ovladače v sobě.
Práce s Linuxem je zpravidla jednoduchá, má to grafické rozhraní, Ubuntu, Mint a různé odvozeniny se ovládají velmi snadno. Spustíš počítač z DVD nebo Flashe, pak si najdeš v různých Menu jako ve Windows. Ale vidím, že jsem Tě moc nepřesvědči. I když jsem četl, někdo nainstaloval dědovi nebo babičce na pc Linux, oni s tím normálně pracovali, jak by to byly Windows. I s nimi se člověk musí naučit a práce s Linuxem není složitější. Část věcí tam je jiná, ale kdo jen potřebuje např. něco vytisknout, tak nemusí o tom vědět skoro nic.

vokishka
Neúnavná pisatelka 15566 příspěvků 17.08.19 17:02

@Náhodný host Aha, tak to je místo Widows? Tak do toho bych asi nešla :lol:

Heivka
Závislačka 4350 příspěvků 17.08.19 17:09

@vokishka Zkuste na stránkách Samsungu stáhnout nejnovější verzi ovladače (driver), pokud tam nebude, tak je potřeba počkat než ho Samsung vydá, ono to občas po velkých aktualizacích chvíli trvá než to výrobci doladí a zveřejní. Nebo to půjde přes univerzální tiskové rozhraní, které najdete v nastavení periferií, jenom to občas nemá úplně přesný tisk.

Náhodný host
Kecalka 261 příspěvků 17.08.19 17:11

Na počítači musíš mít nějaký operační systém, třeba pamatuji ještě MS DOS, pak přišly Window. Linux je poměrně stará záležitost, taky myslím ze začátku 90 let. Windows musíš mít nainstalované, jinak nespustíš. Linux jde spustit i ze spouštěcího DVD nebo flashky. Na počítači klidně můžeš mít svoje Windows, ale spustíš si Linux pro nějaký jednorázový účel. Oproti Win má řadu výhod, např. počítač s ním je o dost rychlejší, neběží ti různé programy, o které nestojíš (W mají např. to, co si kontroluje platnost licence, přes internet to posílá hlášení Microsoftu, sledují toho víc). Nemusíš mít antivir, ty taky docela zpomalí počítač. Na starém notebooku mi odešly Windows, prostě spadly během 10 minut třeba 3×, nedalo se s tím pracovat. Data jsem si zachránil právě přes Linux, ten vidí na disk, kde Win zapisovaly. Opačně to nejde, z Windows neuvidíš na data v Linuxu. Na současném PC mám oba operační systémy, většinou spouštím Linux, v něm jsem i nyní. Win mám vlastně proto, že ten počítač je měl, když jsem ho kupoval. Obešel bych se bez nich.

vokishka
Neúnavná pisatelka 15566 příspěvků 17.08.19 17:14

@Náhodný host zajímavý. Jinak já se učila ve škole pracovat s BASIC :mrgreen:.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama