Topení plynem

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

poletuše
Nováček 8 příspěvků 09.01.18 08:03
topení plynem

Zdravím :-), koupili jsme RD 160 m2 (prozatím nezateplený) a máme tam plynový kotel na topení, ohřev vody a sporák. Stěhovali jsme se 23.12. a jelikož se tam 3/4 roku nebydlelo, tak jsme 18.12. nastavili topení ve všech pokojích na 22 stupňů (bylo tam krásně teplo). Po nastěhování jsme teplotu snížili na 21 stupňů s tím že když jsme doma topíme krbem kde je nucený oběh po celém domě. Jakmile se teplota zvýší topení přestane topit. Ve 3 pokojích netopíme. Byli jsme v RWE a dali jsme si u nich zálohu na 2000 kč mesíčně. Poprvé tohle řeším a vůbec nevím jestli je to dostačující, nebo jaká by mohla být spotřeba. Nedalo mi to a 3.1. jsem odečítala spotřebu, za období od 18.12-3.1. byla spotřeba nějakých 248 m3. Zdá se mi to hodně. Hodlám si každý měsíc pravidelně zapisovat spotřebu. Mám být ve stresu nebo je to v normě?

Reakce:

Ivana 85
Závislačka 3030 příspěvků 09.01.18 08:09

@poletuše ja myslim ze jsou ty zalohy maly.Nam tenkrat taky v RD zapli plyn 17 nebo 18.12.Topili jsme jim teda kazdej den, taky jsme to meli nastaveny na termostat.No a ten rok byla hrozna zima a nekdy koncem dubna jsem rikala ze zavolam na plynarny jak jsme na tom. A malem to se mnou seklo kdyz mi oznamili ze 17000 budem doplacet.Ono je blby ze nemate nasetreny zadny zalohy z netopny sezony.

Cuddy
Neúnavná pisatelka 15381 příspěvků 09.01.18 08:14

@poletuše Ta spotreba je ovlivnena tim, ze jste vytapeli vymrzly dum. Zapisuj si to, ale nepanikar, ted je nejnarocnejsi obdobi. Pravda, mate dum jeste nezatepleny, to dela hodne, my mame NED a kdyz roztapime na podzim podlahovku, tak kolem tech 7 m3 mame take, vase zalohy by nam stacily bohate.

Borůvka1990
Kelišová 5435 příspěvků 09.01.18 08:16

Příbuzná platí 5tis zálohu, dům asi stejné plochy…

rigousek
Kelišová 7117 příspěvků 09.01.18 08:21

Platíme asi 2200 zálohy. Plynem topime a vaříme. Vyúčtování máme v srpnu a vždy nám kolem pěti tisíc vrací. Máme řadovku nezateplenou a vedle sousedi nebydlí. Vy možná budete první rok něco doplácet, protože jste začli v topné sezóně.

aiwwa
Neúnavná pisatelka 16657 příspěvků 09.01.18 08:25

My máme dům asi 120 m, topíme plynem a ohříváme vodu a na plynu i vařím. Topíme na 19 stupňů, v noci na 18, pokud odcházíme na celý den, stahuju na 15, s tím, že hodinu před příchodem to začne vytápět na těch 18-19 stupňů, pokud není venku pod nulou, tak to spadne tak na 16-17 stupňů do odpoledne.

Spotřebu jsme měli 48 tisíc ročně, taky u RWE (ted je to Innogy). Pak jsme udělali novou střechu včetně zateplení podkroví a nová okna a máme spotřebu 30 tisíc. I s vařením a ohřevem teplé vody, vařím denně a s teplou vodu moc nešetříme.

Jinak loni jsem měla čas to sledovat a zapisovala jsem si spotřebu. Měsíc jsme topili na 20 stupňů a měsíc na 19. Bylo podobné počasí. A ten jeden blbý stupeň navíc se prodražil o 1500 za ten měsíc.

Takže u Vás bych dala zálohy tak 4000. Nebo si prostě zapisuj spotřebu a budeš vědět hned kolik protopíš.

poletuše
Nováček 8 příspěvků 09.01.18 09:04

V RWE podle tabulek nám taky paní řekla záloha 5000, pak to stáhla na finální částku 2000 s tím, že uvidíme. Chceme přejít jinam i s elektrikou mít nějaký výhodnější balíček a když nám to přepočítávali a porovnávali s lonským obdobím tak bychom měli mít roční spotřebu nějakých 15 MWh. Zatím budeme za měsíc leden tak 3 MWh. Asi to pak se mnou sekne taky :) :zed:

berusa.m
Závislačka 2731 příspěvků 09.01.18 09:15

@poletuše Máme asi tak velký dům jako vy. My jsme se nastěhovali začátkem října a taky jsme neměli nastřádané zálohy. Platili jsme asi 2000 měsíčně. Už si přesně nepamatuji kolik jsme dopláceli, ale bylo to dost. Už léta na plyn kašleme a topíme jenom krbem s výměníkem. Dřevo nás stojí 11.000,– ročně a doma mám v obyváku 24 stupnu a zbytek domu 21-22 stupnu. Topím prakticky nonstop protože jsem doma.

Makepeaceová
Kecalka 245 příspěvků 09.01.18 09:16

@poletuše Nejdřív si vyzkoušejte, kolik fakt protopíte. 2 tisíce je málo, zálohy si zvyšte. Nebo pak zapláčete, až přijde vyúčtování 25 tisíc. Teď je teplo, co budete dělat, až bude venku řadu dní v kuse třeba - 10 st. C. To je pak hned na vyúčtování znát.

Uživatel je onlineJanli
Kelišová 5732 příspěvků 9 inzerátů 09.01.18 09:17

Pokud topíte většinu dne krbem, mělo by to stačit.

poletuše
Nováček 8 příspěvků 09.01.18 09:52

Měli jsme dovolenou, takže jsme byli doma od 23.12.-7.1. to jsme topili krbem a topení tedy netopilo, protože teplota byla vyšší než jsme měli nastavené na régu. Ale ted jsme v práci a topíme od asi 3 ráno (20,5 C) do 5 odpoledne, pak to přebírá krb. Hmm vidím to na vyšší zálohy. Doufám, že po zateplení to poznáme na spotřebě plynu a nebude potřeba taková záloha.

dana.dv
Zasloužilá kecalka 691 příspěvků 09.01.18 09:54

Mame vetsi dum. Pred vymenou oken a zateplenim jsme platili 70tis (topeni, ohrev vody) za 2 patra. Po rekonstrukci platime 40tis za 3patra. Cely den jsem doma, teplota 22.5.

Feuermann
Nováček 6 příspěvků 09.01.18 13:07

Přikláním se k tomu, že je záloha nízká. Máme starší zateplený RD 240m a zálohy 3200 Kč. Každý rok máme přeplatek cca 4000 Kč. Hodně nám pomohla výměna kotle za kondenzační s venkovním čidlem teploty. Kotel sám vyhodnocuje venkovní teplotu a na základě toho upravuje teplotní křivku. Odpadá tak nutnost dálkového termostatu. Je potřeba na každé topení namontovat termostatické hlavice. Určitě bych také nenechal pokoje úplně bez topení. Doporučuji nastavit ventil na topení na minimální teplotu a jen tak zavlažovat. Čím chladnější budou pokoje v patře nebo vedle těch vytápěných, tím více tepla bude prostupovat podlahou a zdí a tím více budete topit. Každopádně určitě zateplit dům.

Feuermann
Nováček 6 příspěvků 09.01.18 13:09

Přehlédl jsem, že topíte i krbem, tak to možná bude stačit :) :) :)

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Jak probíhala stavba rodinného domu na klíč pro čtyřčlennou rodinu?

Čtyřčlenná rodina pana Nového toužila vyměnit byt v panelovém domě za vlastní... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Zdravá budoucnost před námi

Všechno jednou končí... Nebo začíná? V posledním díle naší výzvy Do plavek s... číst dále >

Články z Expres.cz

Nejznámější český vodník Josef Dvořák: Na prahu osmdesátky vypadá prostě skvěle

Když se řekne vodník, každý si hned vybaví Josefa Dvořáka (76). Herec totiž,... číst dále >

V rodině Štikových jsou na nože, matka a dcera se nesnášejí kvůli kočce

Na konci září si Ornella Koktová posteskla, že její matka Monika Štiková... číst dále >

Články z Ona Dnes

Oblečení v dobových filmech bývá nesmyslné, říká historička

Od dětství ji zajímala móda, ale v praxi se k ní dostala až oklikou přes... číst dále >

OBRAZEM: Krásné dcery, které své slavné rodiče rozhodně nezapřou

Být dcerou slavných rodičů nemusí být vždycky lehké, zejména když vaše... číst dále >