Reklama

Jak správně mýt okna?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.01.18 22:37
Jak správně mýt okna?

Ahojky, jsem začínající hospodyňka. Doma jsem odmala zvyklá dělat všechny práce, jen okna myl táta. Mám mýt tedy poprvé velká, přes celou stěnu, francouzská, ve svém vlastním bytě :-).Mám stěrku, dlouhou tyč, a ještě stírací mop na tyči. Může mi prosím někdo polopaticky napsat, jak správně mýt okna? :-) Lidé radí octem, je dobrý? Oml.se za anonym, stydím se za svou blbost, nešikovnost :oops: Dík! :kytka:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Lenka76
Ukecaná baba ;) 1364 příspěvků 06.01.18 22:53

Ahoj, ja myju jen vodu s jarem na nadobi. Setru se sterkou a dolestim to kuchynskyma papirovyma uterkama.

Uživatel je onlineVeru1987
Zasloužilá kecalka 672 příspěvků 06.01.18 22:57

U mě vede karcher.

lachtanice86
Kelišová 6055 příspěvků 06.01.18 23:06

Karcher ruční čistič.

Anturie
Závislačka 4969 příspěvků 06.01.18 23:25

Ano, ocet je perfektní, tak roztokem (přiměřeně+-1:10,15,20) nejdřív omyj rámy Nicméně na skla je lepší použít iron, neb jiný přípravek, který obsahuje alkohol. Nastříkat, anebo jinak nanést a setřít nejlépe gumovou stěrkou…
Je fajn, že máš stěrku a teleskop…

Janina B1
Kecalka 400 příspěvků 06.01.18 23:31

To snad ne.:D Proč radši nezajdeš za tatínkem? :)

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 06.01.18 23:45

@Janina B1 a nepřipadá ti ta reakce hloupá? myslím, že tady se každý může ptát na jakkoliv téma. doma jsem dělala vše, i těžké práce na zahradě, péči o koně atd.,ale nikdy jsem nemyla zkrátka okna, zvlast tak obrovska, osm obrovskych oken pres celou stenu v kazde mistnosti. ostatním děkuji moc! :srdce:

iiiv
Extra třída :D 10918 příspěvků 06.01.18 23:47

Myju jarem a utírám švedskou uterkou

Anturie
Závislačka 4969 příspěvků 06.01.18 23:55

@iiiv Také jsem Jarem myla, jenže Jar je odmašťovač. Proto jsem se pokorně na skla vrátila k Ironu, který vodu odpuzuje a mám je delší dobu čistá.

Leli_83
Ukecaná baba ;) 1528 příspěvků 23 inzerátů 07.01.18 00:00

Teda dámy, to já se s tím teda fakt necrcám. Sjedu nejdřív vnitřní, potom vnější stranu vodou s čisticím prostředkem (momentálně něco jako Cif, ale zn. DM), rámy, skla, vše dokupy. Pak vezmu kyblík s čistou vodou, švédskou utěrku a projedu skla. Jsou čistá, sluníčko přes ně svítí, dokonce přes ně i vidíme!!! 8o :mrgreen: :mrgreen: A nehroutím se, když za 2 hodiny od domytí posledního okna začne pršet… ;)

Příspěvek upraven 07.01.18 v 00:12

elibro
Zasloužilá kecalka 683 příspěvků 07.01.18 00:06

Myju Jarem, stáhnu stěrkou, přeleštím Clinem. Ale jestli je to správně netuším, jen mě to tak naučili:). Každopádně je to lepší, než způsob mužovy rodiny: leštit novinami:).

lalaláček
Ukecaná baba ;) 1118 příspěvků 07.01.18 00:25

Já myju vodou a leštím novinama, nebo stírám stěrkou.

LAlezane
Zasloužilá kecalka 976 příspěvků 07.01.18 00:52

„Správně“? Tak ze všeho nejdřív si vymaž z hlavy dělení na správně a nesprávně a vem na vědomí, že každý má právo si to dělat po svém :D
Já jsem lenoch a ráda používám economy varianty, takže myju jarovou vodou a leštím ironem a bavlněnými hadry ze starých trik. Rychlé, super výsledek. Žádné cancy s tím, jsou lepší věci k dělání ;)

Kacise
Zasloužilá kecalka 958 příspěvků 07.01.18 01:07

Koupim flašku bzeneckého octa, savé papírové utěrky, švédské utěrky.. a moc se s tím necrcám. Nejdřív umyju rámy a pak sklo papírovou uterk. v octě a následně vyleštit dosucha švédskou ut. S ředěním jsem se posledně neobtěžovala, mně ocet voní a okna furt máme :mrgreen: Ale asi by to chtělo zředit s vodou, uznávám, že jsem z té vůničky byla trošku mimo :mrgreen:

Kajak18
Kecalka 220 příspěvků 07.01.18 01:58

Já používám březový šampon s vodou, tím smeju celý okno včetně rámu a pak jen sklo přeleštím švédskou utěrkou nebo toaleťákem ( podle toho co mám po ruce). Je krásně lesklý a ještě to moc pěkně voní. Doporučuji i na lesklé plochy skříní.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Socha Špinarové vznikla bez výběrového řízení. Proč její autor tvrdí opak?

Slavnostní odhalení bronzové sochy Věry Špinarové vyvolalo pořádný rozruch, a... číst dále >

Prsten ve vagině, zvracení nebo zbořený dům. Tyto žádosti o ruku se moc nepovedly

Žádost o ruku je sakra důležitá věc. Někdo to provede klasicky, moc se s tím... číst dále >

Články z Ona Dnes

Husákovy manželky: první mu byla nevěrná, druhá nepřežila pád vrtulníku

Poslední komunistický prezident Gustáv Husák byl chladným mužem, který... číst dále >

Po kritice ve StarDance se mi nechtělo na trénink, říká Veronika Arichteva

Život herečky Veroniky Arichtevy momentálně ovládly tréninky na StarDance.... číst dále >