Tourettův syndrom - názor

komornilhotka
27.4.17 21:09

Tourettův syndrom - nazor

Lidi jaky mate zkusenosti a nazory nad lidma co maji tourettuv syndrom, opravdu mluvi vulgarni slova jako napr. Zde https://m.youtube.com/watch?…

• Citovat
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

305
27.4.17 21:14

Opravdu to existuje, ale zrovna tohle je herec, napodobil to ale vážně podle pravdy :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3761
27.4.17 21:18

Znám pána, který tento syndrom má, je to asi 50ti letý majitel papírnictví, už se to naučil solidně maskovat, že to někdy není ani poznat, hodně to zamumlá, že to skoro člověk přeslechne

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27.4.17 21:18
@komornilhotka píše:
Lidi jaky mate zkusenosti a nazory nad lidma co maji tourettuv syndrom, opravdu mluvi vulgarni slova jako napr. Zde https://m.youtube.com/watch?…

Ano je to jeden z projevu. Taky maji tiky a ruzne zaskuby a nutkave chovani. Jeden muj kolega to ma, je to normalni chlap co zije normalni zivot, ma rodinu, deti, bere dobre penize. Bere tedy prasky samozrejme, ale zije s tim v pohode.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27.4.17 22:12

Byl o tom onehdá jeden moc zajímavý rozhovor na DVTV:
https: //video. aktualne. cz/dvtv/nadavky-a-tiky-cloveka-s-tourettovym-syndromem-poznam-i-v-me/r~cb5bd7262f0511e682470025900fea04/

(musíš z odkazu odstranit mezery, aby fungoval)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
50187
27.4.17 23:43

Ja tyhle zvukove projevy nastesti nemam. Ale nevim, jaky na sebe mam nazor :think: :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19214
28.4.17 06:05

@komornilhotka Potkala jsem asi párkrát v mhd. Ano, spolecensky se moc vhodne nechovali. Jsou prostě nemocni.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
28.4.17 06:15

Kolegyně má ve vesnici slečnu, která to ma. Vyprávěla, že to je hrozný. :nevim: Nedávno jsem se dozvedela, že to má jeden malý chlapecek, strašně milý, hezky, přátelský. Bohužel má k tomu ještě další věci. Musí brát porad léky. Je hodně citlivý. Já si na něm nikdy ničeho nevšimla.

• Nahlásit
  • Citovat
56965
28.4.17 19:34

@komornilhotka ano, mluví.. máme sousedku, co nadává a heká.. člověk si zvykne, ale doma bych ji mít fakt nechtěla.. cizí se jí fakt leknou.. když za Tebou stojí ve frontě a najednou zařve pí…, tak je to mazec :think: navíc má sebou 2 malé děti..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1.6.17 10:51

Po 9 letech jsem šťastná, svitla nám naděje.

Dobrý den maminky, chtěla bych se s Vámi podělit o našem průběhu s TS. Nikdy jsem nepsala, ale stále sleduji diskuze a dění ohledně TS. Moje dcera trpí touto nemocí od 7 let a dnes jí je 16.Zjištění bylo pro nás zdrcující. První příznaky se projevily na dovolené. Před tím jsem si všímala toho, že dcera sebou škube, koktá, má tiky, ale lékař mě utvrdil, že to může přejít a budeme to sledovat. Na dovolené jak jsme byli neustále společně jsem si všimla, že když šla na klouzačku, tak sebou začala škubat, cukat jako postižené dítě. Syndrom byl diagnostikován. Řada vyšetření, prášky na utlumení, které jsme po čase museli upravovat…Dcera na tom byla psychicky špatně, vše jsme vysvětlovali, návštěvy u psychologa, konstelace, léčitel, ale nic moc nepomohlo. V dospívání se jí to zhoršilo a hlavně to začala více řešit. Tiky, poskakování v chůzi, kroucení hlavou, občas chrochtání a hlavně se přidala vada řeči. Dokonce jsme se odstěhovali z města na vesnici kvůli škole. Tím postupně začala tiky potlačovat, ovládat se poté násobily a byla hodně unavená. Nejvíce se jí to projevilo v řeči. Chudák nemohla nastartovat první větu. Popadala stále dech a nemohla začít mluvit. Někdy to bylo dlouhé a psychicky náročné pro všechny. Nejhorší zážitek měla, když se koupala a dostala úplně nový tik když si zrovna ponořila hlavu kvůli smytí šamponu. Nutilo jí to otevřít ústa a voda se jí dostala do krku. Velký křik, strach, že se málem utopila.
Díky doporučení přes konstelace jsem se dostala k jedné paní - dnes už kamarádce terapeutce s 16 letou praxí, která se zabývá různými nemocemi, syndromy a má studium z Londýna. Začali jsme používat 100% esenciální oleje vnitřně, tak i inhalováním z difuzéru. Pravda, trochu to pomohlo. Ale…před měsícem se vrátila z USA, kde byla na cíleném setkání s vedením společnosti Kannaway, zabývající se výrobky ze speciálního druhu konopí. Přes její doporučení jsem se spojila přímo s Dr. Stuartem Titusem jelikož mají velké úspěchy s léčbou TS. Pan doktor mi poslal materiály a studie. Využívají velmi ceněné složky a to kanabinoidy bez THC, které fungují na buněčné úrovni a proto nejen, že revitalizují celý organismus, ale hlavně dokáží opravovat poškozené buňky. Proto je možné užíváním kanabinoidů nejen posílit imunitní systém, ale především řešit závažná onemocnění včetně významného zlepšení kondice pacientů s degenerativními onemocněními, jelikož kanabinoidy dokáží i opravit poškozenou DNA. Nejedná se o potravinové doplňky, ale o léčiva. Po dohodě s vedením společnosti se s kolegy v USA rozhodli tyto produkty distribuovat do celé Evropy. Produkty splňuji veškeré předpisy a normy. Kamarádka již společnost Kannaway zastupuje a proto jsem se zaregistrovala a objednala si léčiva dle jejího doporučení, které konzultovala s Dr. Stuartem Titusem. Dcera užívá léčiva 3 týdny a pravdu vidíme zlepšení. Tiky se jí hodně zmírnily a o řeči ani nemluvím. Užívá CBD olej 2× lžičku + doplňujeme Revive AM ráno a Revive PM před spaním 9× stříknout do pusy. Výrobky jsou sice dražší, ale já jsem šťastná, že něco funguje a cítí se dcera lépe a psychicky to pomohlo celé rodině. V pátek 9.6. přiletí pan doktor do Prahy na schůzkus kamarádkou a jejími kolegy, tak jsem dostala možnost se také účastnit. Budou jednat o oficiálním otevření Evropy, jelikož mají veškeré povolené certifikáty… na prodej léčiv v EU. Zatím si objednávám z USA, ale mám to přes kamarádku, která mi to vozí. Maminky, pokud by jste měla některá zájem o kontakt nebo ohledně zaslání dalších dokumentů, které jsem obdržela i přímo od pana doktora, mohu zaslat. Já vidím pokrok a může to pomoci i ostatním. I malé zlepšení u této nemoci je úspěch :) :srdce: Ještě přikládám krátká videa, která jsou s cz titulky + nadaci ECHO - příběhy lidí, kterým léčiva pomohly. https://www.youtube.com/…OuZQIPB7gnLA, http://echoconnection.org/echo-families/ Ať den ode dne lepší :mavam: Andy

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14744
12.6.17 20:28
@komornilhotka píše:
Lidi jaky mate zkusenosti a nazory nad lidma co maji tourettuv syndrom, opravdu mluvi vulgarni slova jako napr. Zde https://m.youtube.com/watch?…

Jak může mít někdo souhrnný názor na všechny lidi se stejnou diagnózou? Co to je, takový názor? Nerozumím otázce. Jediný rozumný názor je, že ti lidi trpí tou nemocí a každý je jiný, co kdo může vymyslet rozumnějšího?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14744
12.6.17 20:34
@martina.se píše:
@komornilhotka ano, mluví.. máme sousedku, co nadává a heká.. člověk si zvykne, ale doma bych ji mít fakt nechtěla.. cizí se jí fakt leknou.. když za Tebou stojí ve frontě a najednou zařve pí…, tak je to mazec :think: navíc má sebou 2 malé děti..

No, od člověka s tou nemocí jsem četl interview, a říkal, že částečně může regulovat, kdy si takto uleví, ale zabránit tomu trvale nedokáže. Je to něco, jako když zatajíte dech, ale jednou se stejně musíte nadechnout.

Ale nerozumím úplně otázce zakladatelky, nerozumím, jak může mít někdo názor na všechny lidi trpící určitou nemocí. Ta nemoc má určité projevy, které mohou být okolí nepříjemné, ale jaký je kdo člověk například po stránce morální, to o něm nevypovídá nic.

Ten soubor příznaků, projevů nemoci (syndrom) se dá vyhledat na Internetu, ale to jsou fakta, ne názor.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
56965
16.6.17 18:51

@eumedon jasný, chápu co tim chceš říct.. ono se o tom moc neví, ale jako pokud to znáš, tak to tak prostě bereš.. ale Ti lidé si to „užívají“, bohužel.. reakce okolí jsou často hodně ostré :(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14744
16.6.17 22:07
@martina.se píše:
@eumedon jasný, chápu co tim chceš říct.. ono se o tom moc neví, ale jako pokud to znáš, tak to tak prostě bereš.. ale Ti lidé si to „užívají“, bohužel.. reakce okolí jsou často hodně ostré :(

Jsou. Reakce či názor na určitého člověka, o jehož diagnóze nic nevíš, mohou být třeba: „Je to sprosťák!“ nebo „je to pošuk!“.

Když ho poznáš blíž a diagnózu dozvíš se jeho, tak názor „je to sprosťák“ nebo opravíš (teda, pokud nejsi primitiv) na "trpí Touretovým syndromem. A hodnotíš jej podle jiných věcí.

Právě proto nelze mít názor na „lidi s Touretovým syndromem obecně“. Jsou to lidi, kteří mají společné právě jen to, že trpí určitou nemocí.

Jaký má zakladatelka názor na lidi s angínou? A s astmatem? Nebo jak mám rozumět otázce?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
56965
16.6.17 22:13

@eumedon jo, už jsem fakt viděla, jak stará babča dotyčné vynadala, že mluví sprostě před dětmi atd.. přitom to prostě neovlivní.. :nevim: zakladatelku moc nechápu, asi reakce na slavného Kazmu :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama