Tragické představy

Anonymní
22.1.20 10:28

Tragické představy

Prosím o ponechání anonymu, je to pro mě citlivé téma. Ani nevím jak začít a ani nevím, kdy to všechno začalo. :think: Vždycky jsem se bála o své blízké, ale nemyslela jsem na to nepřetrzitě, někdy mě ty pocity přepadly a většinou to mělo nějaký důvod. Vím, že to je normàlní a má to tak každý, že se o své blízké bojí. Ale já už v poslední době nesmyslím na nic jiného jen to, že se něco stane. Vím, že
se na zlé nemá myslet, že to človek pak přivola, ale nejde mi to nemyslet. Říká se to tak. Pořád žiju ve strachu. A zašlo to až tak daleko, že vypinám zvuk u telefonu :oops: protože zazvoneni by mi vyvolalo asi infarkt. Chodim ho samozřejmě neustále kontrolovat, kdyby volali ze školy. Pokud objevim zmeškaný hovor udělá se mi zle. Kontroluju jestli to neni výzkum a když je ulevi se mi. Pokud je to učitelka volam zpět a proživám „nejhorši“ chvile v životě. Ty minuty jsou hrozné a já vidim ty nejčernějši tragédie. Zatím se nic hrozného nestalo, ale vím, že nějakou tragédii bych nezvládla. Chci žít normálně. Když jsme všichni doma citím se trochu v klidu. Jinak jsem pořád ve stresu.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4017
22.1.20 11:01

Začínají se u tebe projevovat úzkostné stavy. Určitě se objednej na psychiatrii. Dostaneš nějaké léky a doporučí Ti psychoterapii. Nenechávej to rozvíjet, bude to ještě horší.
Zažila jsem něco podobného, ale pomohla jsem si sama. Nebylo to u mě tak výrazné.
Nicméně dobrý psychoterapeut Tě naučí s tím pracovat a pak budeš i bez léků. Je to docela běžné, nemusíš se za to stydět…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
449
22.1.20 11:33

Znám to přesně jako ty.Jsou to úzkostné stavy.Taky s tim často bojuju a k tomu i s nervozitama, panikama, depkama. Lékam se i těch zvuků mobilu jako ty, takže i já mam zvuk mobilu vyplý. Lekam se i zazvonění u dveří. Momentálně s tim bojuju že jim B-komplex, působí to i na těžší PMS který jsem měla a musim říct že se cítim klidnější a udržuje mi to nervy a PMS nemam nebo jen fyzicky bolest břicha, klasika před MS ale ty psych. stavy jsou v klidu. A taky jsem se naučila pracovat s myšlenkama že jak mi mysl začne vytvářet zlý myšlenky nebo tragické představy, vždy si řeknu v hlavě jediný slovo STOP a představim si jak něco vypínam a zahazuju a ono to funguje a ta myšlenka se dále nerozvine.Zkus to taky. Samozřejmně kdyby ti nic z toho co jsem poradila nepomáhalo zkus ještě bylinky na úzkosti a kdyby ani to nepomhlo tak prostě psychiatr a Antidep.na úzkosti..Přeji ti ať se toho co nejdřív zbavíš, vim jak to ničí a otravuje život a člověk ničí i sám sebe protože je pořád v napětí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.1.20 11:47

@Pajik 76 jak píšeš dobrý psychoterapeut by mi možná pomohl, ale najít takového nebude asi jednoduché. Léky bych, ale nechtěla, protože, pak už bych to nebyla já, ale někdo jiný.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
22.1.20 11:50

@Risanka jsem „ráda“, že je na tom někdo podobně jako já. Aspoň mi rozumíš. Zkusím ten b- komplex. :think:

• Citovat
  • Nahlásit
449
22.1.20 12:01
@Anonymní píše:
@Risanka jsem „ráda“, že je na tom někdo podobně jako já. Aspoň mi rozumíš. Zkusím ten b- komplex. :think:
Já mam konkrétně teď B-komplex Forte 100 tablet a začlo se mi ulevovat když jsem ho brala denně po 2-3 týdnech. Ani se mi tomu nechtělo věřit ale asi to do sebe něco má jak je to vitamín na správnou funkci nervového systému. Už 2× mi pomohl. Když jsem ho přestala brát po měsíci se stavy začli vracet. Teď si akorát nevim rady jak ho teda dlouho brát. Taky jsem ráda že mi někdo rozumí.
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4017
22.1.20 12:06

Pokud půjde o úzkosti tak se situace bude zhoršovat a bez pomoci bude kvalita Vašeho života k ničemu. Nechte si pomoc co nejdříve. Měla byste alespoň minimálně navštívit psychiatra a poradit se jak toto dál řešit. Se zlomenou nohou se chodí k ortopedovi, s úzkostí se chodí k psychiatrovi. Běžný postup. Řešit B-komplexem takhle závažný stav Vám bohužel nepomůže. Jedinou validní radu/pomoc Vám poskytne psychiatr. Argument, že s léky to nebudete Vy je v tuto chvíli bezpředmětný, neboť VY to dávno nejste u nyní… Je mi to líto, držte se, přestaňte trápit sebe i okolí a řešte to včas.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
22.1.20 12:13

@Risanka je to vitamin, tak tam nějaké omezení v délce užívání asi nebude. Pak jedine jeste hledat zdroj techto vitaminu v potravinach. Pamatuji si, ze jako dite jsem ho uzivala. Bývala jsem hodne casto nemocna, tak jestli kvuli tomu nevim. :think:

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
22.1.20 12:15

@Pajik 76 v tom máte vlastně pravdu, už teď to nejsem já.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
22.1.20 12:18

A má to nějakou příčinu? Byl nějaký telefonát, kde k něčemu došlo? Já to mám úplně stejně. Ale jednou mi opravdu volala učitelka a sdělila, že syna srazil. Kamion. Od té doby mám při každém hovoru že škol paničkou úzkost…

• Citovat
  • Nahlásit
13208
22.1.20 12:23
@Anonymní píše:
Prosím o ponechání anonymu, je to pro mě citlivé téma. Ani nevím jak začít a ani nevím, kdy to všechno začalo. :think: Vždycky jsem se bála o své blízké, ale nemyslela jsem na to nepřetrzitě, někdy mě ty pocity přepadly a většinou to mělo nějaký důvod. Vím, že to je normàlní a má to tak každý, že se o své blízké bojí. Ale já už v poslední době nesmyslím na nic jiného jen to, že se něco stane. Vím, že
se na zlé nemá myslet, že to človek pak přivola, ale nejde mi to nemyslet. Říká se to tak. Pořád žiju ve strachu. A zašlo to až tak daleko, že vypinám zvuk u telefonu :oops: protože zazvoneni by mi vyvolalo asi infarkt. Chodim ho samozřejmě neustále kontrolovat, kdyby volali ze školy. Pokud objevim zmeškaný hovor udělá se mi zle. Kontroluju jestli to neni výzkum a když je ulevi se mi. Pokud je to učitelka volam zpět a proživám „nejhorši“ chvile v životě. Ty minuty jsou hrozné a já vidim ty nejčernějši tragédie. Zatím se nic hrozného nestalo, ale vím, že nějakou tragédii bych nezvládla. Chci žít normálně. Když jsme všichni doma citím se trochu v klidu. Jinak jsem pořád ve stresu.

Ahoj,

máš ten strach opodstatněný nějakou tragedii v minulosti? Dokážeš vypozorovat co ti tyto situace spouští? Co bylo tím spínačem, proč se ted tak bojíš? Žiješ v poklidné „domácnosti“ - tím myslím, zda doma máš pohodu, reálně ti nic nehrozí?

Někdy prostě jako mámy se stresujeme i myšlenkama coby kdyby. Osobně bych doporučila sepsat si z čeho mám strach, napsat to na papír pod sebe a reálně nad tím popřemýšlet - muže mě to potkat, muže se mi to stát? Pokud popíšeš papír a na vše si řekneš, ANO, pak vyhledej psychologickou pomoc. Není to v dnešní době nic trapného, nic, za co by jsi se měla stydět :nevim: Sice v dnešní době žijeme v nejpoklidnější a nejbezpečnější době, ale zároven někdo podléhá sledování zráv, které se na nás ženou ze všech stran. Někdy pravdivé a jindy přibarvené, aby se lépe prodaly…

Nádech, výdech. :kytka: :mavam:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4017
22.1.20 12:24

Já Vás všechny úplně chápu, je to těžký s tím žít. Ale jakou to má příčinu a jak to dál řešit Vám opravdu pomůže řešit odborník. Nebojte se toho a nechte si napsat od svého Praktika žádanku nebo vyhledejte psychiatra přímo. Uleví se Vám, nikdo jiný příčinu, závažnost stavu, dopad na běžný život, a určení správné terapie neudělá než Váš psychiatr.
Nepatlejte se v příčinách a vitamínech a podobných věcech, protože úzkostné stavy jsou obecně velmi široká skupina a každý pacient má své specifika. Proto se to musí řešit komplexně, individuálně a hlavně odborně. Psychiatr (léky) + psycholog. Uleví se Vám.
Držím palce!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
449
22.1.20 12:28
@Pajik 76 píše:
Pokud půjde o úzkosti tak se situace bude zhoršovat a bez pomoci bude kvalita Vašeho života k ničemu. Nechte si pomoc co nejdříve. Měla byste alespoň minimálně navštívit psychiatra a poradit se jak toto dál řešit. Se zlomenou nohou se chodí k ortopedovi, s úzkostí se chodí k psychiatrovi. Běžný postup. Řešit B-komplexem takhle závažný stav Vám bohužel nepomůže. Jedinou validní radu/pomoc Vám poskytne psychiatr. Argument, že s léky to nebudete Vy je v tuto chvíli bezpředmětný, neboť VY to dávno nejste u nyní… Je mi to líto, držte se, přestaňte trápit sebe i okolí a řešte to včas.

Píšeš že B-komplex nepomůže, tak já nevim že mi to hodilo do klidu a momentálně s nim ty stavy nemam? Kdyby mi nepomohl k psychiatrovi bych taky šla i když Ad. už jsem v minulosti brala a zase taková sláva to nebyla. Mělo to nějaký vedlejší účinky, což vitamín nemá a dokuď to funguje tak to řešim takhle. Jinak po dobrání Ad.do roka byly stavy zpět, takže jak je vidět taky to nevyléčí. Člověk už by to snad musel brát pořád :( Holt kdo je takhle na nervy asi je to celoživotně :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
449
22.1.20 12:36
@Anonymní píše:
@Risanka je to vitamin, tak tam nějaké omezení v délce užívání asi nebude. Pak jedine jeste hledat zdroj techto vitaminu v potravinach. Pamatuji si, ze jako dite jsem ho uzivala. Bývala jsem hodne casto nemocna, tak jestli kvuli tomu nevim. :think:

Já v minulosti užívala jen někdy multivitamín ale ten na ty stavy nefungoval. Už mi taky napadlo zaměřit se na ty potraviny a trochu změnit jídelníček ale nejlíp to zatim fungovalo takhle.No zatim to zkusim brát dál. Ja se teď nepoznávam jak jsem v klidu a na vše větší trpělivost. Cítim se normálně, přirozeně, bez nervozit, úzkostí a panik.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
4017
22.1.20 12:37

@Risanka Proto jsem také psala „řešit: komplexně a individuálně“.
Individuálně proto, že Vám může pomoc B-komplex, ok. Někomu jinému Kozlík ok. Někomu jinému něco úplně jiného - analýza + psychoterapie, jiné léky atd tad… Na to tady ale nepřijdeme. Musí odborník.
A znovu jak jsem psala: „úzkostné stavy jsou velmi široká skupina. Musí řešit odborník.“
A komplexně znamená poskytnou vše co pomůže - tzn. léky, velmi často je nutná psychoterapie, KBT atd. Je velmi účinná podotýkám.
Když je Vám špatně jedete na pohotovost, tak proč teď když je Vám taky špatně se neobrátíte na odborníky?
Můžete mít velmi rychlou úlevu a začít normálně fungovat než se takto trápit.
Jak jsem psala, taky jsem s něčím podobným bojovala, navíc jsem z oboru, takže moje doporučení je jasné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat