trápím se

Anonymni
6.1.09 15:51

trápím se

Ahoj všem,

potřebovala bych také poradit.
Můj problém je že se velice trápím tím, že manželovi mlčky v sobě zazlívám že není schopen uživit rodinu.
V době americké krize manželovi klesla výplata dělníka tak že i s mou mateřskou mám zbyde na jídlo a drogerii a ostatní 3000,–. Jenže já z toho nevyžiju. Byla jsem sice na brigádě - jednorázové která skončila, takže vánoce dopadli dobře, ale co budu dělat dál? Snažím se sehnat nějaký přivýdělek, ale není to lehké. Do práce mám jít od září. Sháním práci dřív.
Strašně mě to štve, že to nechává všechno na mě a jemu je to jedno. Prý to mám brát takový jaký to je, ale já zuřím. Práci novou sehnat nechce, je spokojený.
Jsem divná já, nebo ne?
Prosím o vaše názory, díky Hanka

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

1238
6.1.09 16:27

Ahoj Hanko,
precetla jsem si tvuj prispevek a sama za sebe mohu prohlasit, ze divna nejsi.
Vzdyt je prece uplne normalni, ze chces mit zabezpecenou rodinu a kdyz jsi ty na rodicovske, tak by opravdu mel manzel byt schopen prinest domu dostatek fin. prostredku.
Zase chapu, ze se treba manzel muze bat, ze pokud bude hledat jinou praci, tak muze chvili trvat nez se nekde chytne a po tu dobu by to mohlo byt s financemi jeste horsi nez ted.
Kazdopadne asi by mne take stvalo, kdyby manzel byl spokojeny se svou praci a pritom by domu nenosil aspon tolik penez, aby se dal zabezpecit zakladni chod rodiny.
Nevim, co jsi delala za praci pred MD ty, ale neslo by treba, ze byste se na RD vystridali a sla bys pracovat Ty, pokud by byla sance, ze vydelas vice a manzel bude schopny se o ditko postarat?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1293
6.1.09 16:35

No - těžko radit…
Buď ho donutit, aby si přivydělával i on, a nebo si něco najít do toho září. JIné východisko by asi nebylo…
Každopádně Tě chápu.
Muži někdy mají k některým věcem takový… jak to mám říct… rozvláčnější přístup. Někdy mi připadá, že nám něco i odkývají, nechají nás v podstatě „vykecat“, a až se vynadáváme, stejně to neudělají.
Mají to asi tak nějak v povaze. (možná ne všichni, nechci křivdit)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
6.1.09 17:42

Když mě ale šve především to, že on nemá ani snahu nějak přivydělat. Doma by se mu líbilo, to jo, sedět před televizí, nebo jít ven s dítětem. Toť vše. Kdyby ho to aspoň trápilo, kdybych viděla aspoň trochu snahu. On prostě ví, že mě to trápí natolik, že se postarám já. Já musím s penězi vyjít, protože já hospodařím, ale jemu už je jedno jak.

Hanka

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni

Když mě ale šve především to, že on nemá ani snahu nějak přivydělat. Doma by se mu líbilo, to jo, sedět před televizí, nebo jít ven s dítětem. Toť vše. Kdyby ho to aspoň trápilo, kdybych viděla aspoň trochu snahu. On prostě ví, že mě to trápí natolik, že se postarám já. Já musím s penězi vyjít, protože já hospodařím, ale jemu už je jedno jak.

Hanka

• Nahlásit
  • Citovat
1280

Docela tě chápu,hned od začátku těhotenství jsem doma , což samozřejmě mělo vliv i naší finanční situaci.Furt jsem si připadala bezradná , jelikož jsem si říkala , jak a z čeho mám koupit věci pro miminko , když nám naše platy tak akorát stačily na to , abysme vyšly.Bylo to šíléný.Kolikrát sme se i pohádaly :cry: :cry: :cry: A hádky kuli penězům jsou nejhorší :( A navíc si to ani můj přítel nechtěl přiznat , že sme v p..... s penězma.Ale naštěstí časem pochopil , že když je ted ta finanční krize a jeho plat už není takový , abysme vyšly s penězma , tak si našel brigádu.Jeho největším koníčkem jsou auta, tak je začal kamarádům a známým opravovat , a my zabily dvě mouchy jednou ranou , jelikož chodí si do garáže opravovat auta a já mu na to nemůžu říct nic :wink: a ještě k tomu nám to hodí nakou kačku navíc. :lol: :lol: :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
980
6.1.09 19:03

nákup

Anonymní, možná hloupej nápad, ale což ho nechat jeden měsíc hospodařit? Prostě bys mu psala co je třeba koupit, až se bude vracet z práce? Sice by to pro tebe bylo náročnější,ale třeba by ten měsíc stačil. Možná že by to ale bylo stejně k ničemu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
212
6.1.09 19:12

Hanko,
zkuste si vyměnit role. Může jít na mateřskou místo Tebe a Ty nastup do práce už teď a nečekej na září.
Trudi

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
JVP
569
6.1.09 20:12

Ahoj, ještě mě napadlo - co mu zkusit sepsat všechny položky (nezbytné) a třeba jeden měsíc pečlivě zapisovat všechny výdaje, aby si nemyslel, že je to nějaká sranda… A kdyby mu to připadalo jednoduché, vyměňte si to - teda pokud myslíš, že by to na rodičovský zvládnul :?
Jinak Tě teda obdivuju, že s touto částkou vyjdeš.....

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
andela
6.1.09 21:38

na jednu stranu chápu že tě rozčiluje vlažný přístup tvého chotě k finanční situaci … na druhou stranu mě docela drtí ta věta on není schopen uživit on už nevydělává tolik … Vezmu li to z mého pohledu, tak ti řeknu jedno .. vydělám si te´d +- 9tis, zrovna byl inzerát že přijmou prodavače do elektra s platem AŽ 25 tis. Ale nešla bych tam, a víš proč? Sic mám práci hůř placenou, ale mám jí jistou a mámjistotu že mě jen tak pro nic nevyhodí, kdežto a´t už je nabídka lákavá jak chce nikde mi nezaruší že mě za 2 měs nevylijou a to by pak bylo totál v riti. Možná je to tak i u tvého chlapa …
Jinak jsme na tom podobně, k mému platu náleží ještě mateřská (za leden přijde naposled 7,5 pak už jen ty 3,5 tis), chlap začal podnikat, ovšem nejsou kšefty byť se snaží, takže z toho nic neteče … taky mě to štve, ale na krk mu šlápnu až už to opravdu nepůjde ;).Zatím zachovávám chladnou hlavu …

• Nahlásit
  • Citovat
884
6.1.09 22:41

Hanko, chápu tě. Ten můj taky pořád povídá, jak by si rád přivydělal nebo našel lépe placenou práci. Zrovna včera jsem viděla inzerát - přesně to by na něj sedlo, všechny požadavky splňoval, ale prý to ani nezkusí. Na druhou stranu souhlacím s Andelou - najde jinou práci, vyhodí ho ve zkušebce a jsme v … Nápad nechat ho hospodařit je sice hezký, ale podle mě to nepomůže - jeden měsíc zvládne, leccos půjde odložit. Nechat ho hospodařit půl roku by asi bylo poučnější, ale pak už skoro nastupuješ do práce. Stojí to za ty nervy? Vydrž, případně si něco přivydělej. Jestli máme jinak hezký vztah, byla by škoda, kdyby to hádky kvůli penězům na pár měsiců kazily.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
7.1.09 10:33

Děkuji vám všem, vím že měnit zaměstnání by nemuselo být rozumné. také vím že situaci budu muset chtě nechtě vyřešit nakonec já.
Jen bych opravdu ráda aby v sobě manžel našel trochu odpovědnosti, aspoň kdyby ho to aspoň trochu zajímalo a snažil se jako jiní v jeho situaci. I kdyby se našel vhodný přivýdělek pro něj, stejně to nevezme, protože se mu nechce a je unavený z práce.
Je zajímavé že švagr který má ženu také na MD o víkendech přivydělávat chodí.
Já jsem nemocná a i ikdyž je mi po tom velmi zle, na brigádu jdu, protože on nepůjde.
Aspoň kdyby to ocenil, nebo projevil snahu, ach jo … víte jak to myslím

H.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymni
7.1.09 13:47

To, co radily holky, jsem praktikovala taky. Když měl manžel jednu dobu pocit, že příliš utrácím, poctivě jsem měsíc schraňovala účtenky. I za úplné blbosti. Protože ono se to nezdá, ale je to stovka tam, stovka sem a desetkrát stovka za měsíc je tisícovka, že jo - jednoduchý počty. A víte samy, jak to je.. jedno kapky pro dítě v lékárně, jednou stovka za malej nákup v místní prodejně, jednou stovka ve školce za nějakou akci… naskakuje to rychle!!!
A je to dobrý i v tom, že i když se snažím zbytečně neutrácet, našla jsem tam položky, který tak nezbytný nebyly :). Takže užitečný i pro mě.

• Nahlásit
  • Citovat
16808
8.1.09 16:56
Anonymni píše:
Když mě ale šve především to, že on nemá ani snahu nějak přivydělat. Doma by se mu líbilo, to jo, sedět před televizí, nebo jít ven s dítětem. Toť vše. Kdyby ho to aspoň trápilo, kdybych viděla aspoň trochu snahu. On prostě ví, že mě to trápí natolik, že se postarám já. Já musím s penězi vyjít, protože já hospodařím, ale jemu už je jedno jak.Hanka

Nevim, ale kdyz uz nechce na brigadu si jit privydelat, tak kdyz chodis ty a on je doma - tak bych misto cumeni na tv ho teda pekne zamestnala - pustit, vyndat pracku/mycku, povesit pradlo, pripravit veceri, vykoupat a ulozit prcka jeste zadnemu muzskemu neublizilo - naopak. Valet se zvladne kazdy…Nebo jak by se tvaril, ze bys ho poslala se svagrem na brigadu a se svagrem se domluvila, ze pujde s nim, pac na tom nejste dvakrat dobre ? Treba by mu bylo blby to pred nim odmitnout…

Manzel je sice v praci od nevidim do nevidim, o vikendech se svali a odpociva, coz mne nekdy vytaci (zvlast kdyz se nevenuje holkam), ale na druhou stranu po nem nemuzu chtit, aby mi doma extra pomahal a je fakt, ze casto treba tu mycku bez reci sam udela..
Ma psychicky dost narocne zamestnani a proste si tu pulhodku po prichodu domu potrebuju tu hlavu vycistit…a slusne nas zabezpeci - je fakt, ze obcas remca, ze moc utracime, ale od te doby co mame druhe mimino a obcas jede na nakup sam - jen se seznam zakladnich veci a drogerie a divi se, ze v Globusu nechal 2 tisice je celkem klid… :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama