Trestní soud

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.11.14 14:51
Trestní soud

Ahoj, prosím, kdo máte zkušenosti s trestním soudem. Byla jsem znásilněná a už se vše táhne strašně dlouho. (rok a půl) Volala jsem na soud, jak to vypadá, tam mi řekli dle spisu, že to bylo odročeno s tím, že je potřeba doplnit spis, ale že se státní soudce proti tomuto odvolal k městskému soudu, aby rozhodl o odvolání u obecného soudu. Hlavní líčení nebylo, vůbec nerozumím, co tím chtěli říct.
Pochopila jsem, že spis byl státním zástupcem dán k obvodnímu soudu. Soudce to vráti k doplnění zpět státnímu zástupci. Státní zástupce se odvolal k městskému soudu s tím, že ten spis žádné doplnění nepotřebuje. Vůbec nechápu, o co se jedná. Rozumíte někdo, co to znamená? To jako že jsem si to vymyslela, že vše bylo dobrovolně, hlavu jsem si rozbila sama? Nebo co? Děkuju moc.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
eva333
Zasloužilá kecalka 664 příspěvků 04.11.14 14:56

To je nějaký divný, ne? nebyla jsi obeslána k hlavnímu líčení?

Příspěvek upraven 04.11.14 v 15:00

mag
Extra třída :D 11119 příspěvků 04.11.14 14:59

Znamená to, že se rozhoduje, zda se musí přípravné řízení doplnit nebo ne. Hlavní líčení teprve bude.

eva333
Zasloužilá kecalka 664 příspěvků 04.11.14 15:01
@mag píše:
Znamená to, že se rozhoduje, zda se musí přípravné řízení doplnit nebo ne. Hlavní líčení teprve bude.

A to se pak státní zástupce může odvolat k městskému, že spis nepotřebuje doplnění???

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.11.14 15:03

Ne, ještě neproběhlo hlavní líčení, taky na to hledím. V březnu mi přišlo vyrozumnění o tom, že spis předal státní zástupce soudu. Soudce ale spis vrátil (někdy v srpnu) spis zpět státnímu zástupci (podle kriminalisty, který to vyšetřoval je to běžný postup, kdy soudce chce před hlavním líčením něco doplnit, i když dle kriminalisty byl spis nadstandardně dobrý). Teď jsme volali, kam se to posunulo a řekli mi, že se státní zástupce odvolává proti doplnění k soudu městskému. Fakt tomu nerozumím. A žalobu samozřejmě podávala policie.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.11.14 15:04

@mag Děkuju a z jakého důvodu se to dělá? Důkazy jsou údajně jasné (DNA, pak kamery, výpověď…). Jo a on je cizinec, hraje to roli?

eva333
Zasloužilá kecalka 664 příspěvků 04.11.14 15:06
@Anonymní píše:
@mag Děkuju a z jakého důvodu se to dělá? Důkazy jsou údajně jasné (DNA, pak kamery, výpověď…). Jo a on je cizinec, hraje to roli?

Aby byl spis neprůstřelný, všechny důkazy, aby nikdo nemohl napadnout procesní stránku atd.

canaglia
Závislačka 3951 příspěvků 04.11.14 15:09

Pokud si dobře vybavuju, tak poškozený má dost malý vliv na průběh trestního řízení, dokonce i nahlížení do spisu je podmíněno uplatněním náhrady škody, což ale poškozenému na začátku nikdo neřekne. V tvém případě nepíšeš, v jaké přesně fázi to je, připadá mi, že už je trestní věc před soudem, kde proti sobě stojí jako žalobce státní zástupce a obžalovaný s obhájcem. Soud zřejmě neshledal podklady pro odsouzení dostatečné, kolikrát stačí malá chyba, třeba použití výpovědi znalce získané v jiné kauze téhož obžalovaného apod. Je to právně dost složité, takže pokud chceš dohlížet na obhajobu tvého práva, pak bys asi měla s právníkem, může se účastnit i soudních jednání (pro tebe by to asi psychicky nebylo dobré). Existuje možnost požádat o dohled nadřízené státní zastupitelství, ale opatrně, mají tendenci jednou provést dohled a podruhé se věcí už nezabývat s odkazem na to, že dohled už provedli a nic závadného na postupu státního zástupce nenašli. Poraď se s právníkem, jestli ještě můžeš uplatnit náhradu škody, abys měla větší procesní práva.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.11.14 15:10

Ach jo, to už je tak zdlouhavé, říkala jsem to tomu kriminalistovi, že už to nevydržím, fakt jsem si nemyslela, že to bude takhle na dlouho, že to chci stáhnout, ale říkali mi, že to nejde, ono je to logické.
No blbá kráva jsem, měla jsem říct když mne našli, že jsem jenom spadla a že se nic nestalo, ach jo :(

mag
Extra třída :D 11119 příspěvků 04.11.14 15:11
@eva333 píše:
A to se pak státní zástupce může odvolat k městskému, že spis nepotřebuje doplnění???

státní zástupce si myslí, že spis už je způsobily jít s nim před soud. Soud si to nemyslí a tak to státní zástupce nechá přezkoumat.

mag
Extra třída :D 11119 příspěvků 04.11.14 15:12
@Anonymní píše:
@mag Děkuju a z jakého důvodu se to dělá? Důkazy jsou údajně jasné (DNA, pak kamery, výpověď…). Jo a on je cizinec, hraje to roli?

v tom ti bohužel asi neporadime.

eva333
Zasloužilá kecalka 664 příspěvků 04.11.14 15:13
@Anonymní píše:
Ach jo, to už je tak zdlouhavé, říkala jsem to tomu kriminalistovi, že už to nevydržím, fakt jsem si nemyslela, že to bude takhle na dlouho, že to chci stáhnout, ale říkali mi, že to nejde, ono je to logické.
No blbá kráva jsem, měla jsem říct když mne našli, že jsem jenom spadla a že se nic nestalo, ach jo :(

Neblbni…u nás to obecně trvá dlouho. Trestní oznámení se nedá stáhnout, ale vydrž, přece si nebudeš do konce života říkat, že někomu něco takového prošlo!

eva333
Zasloužilá kecalka 664 příspěvků 04.11.14 15:14
@mag píše:
státní zástupce si myslí, že spis už je způsobily jít s nim před soud. Soud si to nemyslí a tak to státní zástupce nechá přezkoumat.

jo tak, už chápu, já pochopila, že už se odvolával, aniž by byl vynešen rozsudek…chápu

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 04.11.14 15:14

Problém je, že jako „poškozená“ nemám nárok na ex offo a vzhledem k dlouhodobé hospitalizaci a neschopnosti po tom, co se stalo prostě na právníka nemám prachy. Sama do spisu nahlédnout nedokážu a nepřichází v úvahu, aby to udělal někdo z mých blízkých, to fakt ne!!! Stydím se za to, co se stalo a ještě podrobnosti aby věděli? Fuj, ne.
Nechápu, prý se přiznal, dokonce nabídl odškodnění, proč teda???

Azeretereza
Závislačka 2643 příspěvků 04.11.14 15:15

A maji ho? Je ve vazbe?

Neustupuj, at je ten kri.pl potrestanej! Udelal ti to, tak at za to pyka. Pak by se to stalo jine zene a vycitala by sis, zes to nedotahla do konce! Nech v tom hajzla vymachat, at si to vyzere! Prece mas nejakou hrdost!

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

5 netradičních jarních tipů co podniknout v Praze

Rozhodli jste se na počátku jara navštívit hlavní město? Stověžatá Praha... číst dále >

Make-up pro děti: Legrace, nebo nebezpečí?

Těžko obhájíte, že se make-up hodí jen pro dospělé, když v hračkářstvích... číst dále >

Články z Expres.cz

Josef Zíma a Yvetta Simonová: Zdraví je trápí, ale úsměv a optimismus neztrácí

Nerozluční přátelé Josef Zíma (86) a Yvetta Simonová (90) by mohli žehrat nad... číst dále >

Přehlídka legend: Abrhám, sestry Šafránkovy, Jelínková, Nárožný či Skopal

Pohřeb zesnulého herce Stanislava Zindulky nebyla jen smuteční pieta, ale... číst dále >