Trhání krčních mandlí

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

BetkaS
Nováček 4 příspěvky 25.10.18 19:21
Trhání krčních mandlí

Hezký večer, chtela bych poprosit o Vaše názory, na trhání krčních mandlí v dospělosti. Po dlouhé konzultaci s mým doktorem na ORL, mi bylo receno, ze asi lepsi variantu pro me asi nema. Shrnutí mého zdravotního stavu: vetsinou tak 6× do roka mam anginu a antibiotika, ted mi v krku nasli masivního zlatého stafylokoka, na kterého mi nezabrali ani antibiotika, navic se hodnoty pry zhoršily a mne v tom krku bolí víc a víc.
Nekdo mi rekne, nevyndavat bude ti to sedat na plice a druhy názor je, ze vyndat a bude to lepsi.
A ted babo rad :nevim:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

kackarec
Zasloužilá kecalka 600 příspěvků 25.10.18 19:32

@BetkaS ahoj…ja mam take mandle v dezolatnim stavu,sice ne tak casto nemocna,ale v krku me boli celkem casto…dr take poradil je vyndat,ale s tim,ze se pak budu muset hlidat (brat vitaminy a hlavne chranit imunitu) protoze v pripade dalsi nemoci bez mandli to pujde na plice a bude to horsi…takze ja radsi mandle necham tam kde jsou :-) …ale v tvem pripade bych je asi vyndala,ale v dospelosti to je sileny,priprav se,ze to bude hodne bolet,nebudes moct poradne jist a hoji se to dlouho - to je info,ktere mi dal muj doktor

Kachnicka25
Ukecaná baba ;) 2163 příspěvků 25.10.18 19:39

Pritel byl na vyndani loni v kvetnu. Take mel v mandlich usazene bakterie, hlavne Pyogenese ktery dela spalovy anginy. Byl prenasec… ja s dcerou porad na ATB pro anginy a on nic. Az jsem ho dokopala k Dr a ten mu tam nasel hotovou Zoo. ATB mu nezabrala tak sel na vyndani. Od te doby mame vsichni klid. Na prudusky mu to zatim nikdy nesedlo . A operace..... dost hruza, zhubnul asi 7 kg a trpel ale pomohlo nam to vsem. Byt tebou urcite vyndam.

Ladiabola
Kecalka 304 příspěvků 25.10.18 19:41

pardon, překlep

Kintyre
Zasloužilá kecalka 735 příspěvků 25.10.18 19:50

Za mě vyndat. Jsem bez nich už více jak deset let a pohoda. Měla jsem tak dvě chřipky a několikrát rýmu od syna, ale na plíce mi nic zatím nesedlo. Od vyndání mandlí mám svatý klid. Měla jsem tam chronické ložisko, bohužel ATB to nezvládli včetně kombinací a dlouhodobého podávání a nic. Angína několikrát ročně.

Makito
Zasloužilá kecalka 645 příspěvků 25.10.18 19:56

@BetkaS a zkoušeli jste něco na zlepšení imunity, trhání mandlí mi přijde dost radikální, zkusit tak půl roku stopkok, dále jednou za čtvrt roku doporučují pacienti brát preventivně bactoral. Našla jsem si diskuzi o těchto probiotikách na netu a chválí to.
Moje 80 letá babička měla také zlatého stafylokoka, brala asi 3 balení apo -curenzymu a zatím se drží. Pořád ji škrábalo v krku. Antibiotika imunitu snižují pokud se berou moc často a pak chytneš všechno. Doktorka mi doporučovala jíst přes léto denně borůvky, v zimě dělám celé rodině borůvkový koktejl - borůvky, banán a bílý jogurt. Ráno se doporučuje vypít šťávu z jednoho citronu s vodou. Chodit plavat. Jíst hodně zeleniny doporučuje se min 400 g denně. Prostě si myslím, že vytrhnutí je až to poslední co uděláš. Kolegyně si je taky nechala vytrhnout a byla potom dost nemocná taky. Podle mě to není řešení.

KlarkaK
Závislačka 3289 příspěvků 2 inzeráty 25.10.18 20:07

@BetkaS myslite ze tady se dozvite odbornejsi nazor nez od lekare? Osobne bych pri nejistote sla na konzultaci jedte na jine ORL pracoviste…ale uprimne s tim co jste popsala je asi opravdu jedina varianta. Zlata v hrdle se nezbavite takze navic jste i prenases…s tim sedanim na plice to je takoca klasicka laicka odpoved. Vase mandle jako filtr stejne nepracuji, ale naopak jsou neustalym zdrojem infekce. Vyndat a ulevi se vam.

BetkaS
Nováček 4 příspěvky 25.10.18 20:46

Děkuji za názory.
@KlarkaK samozrejme, ze necekam odborné názory, jen mi nekdo rika vyndat, dalsi zase, ze ne, tak me spis zajimalo, na cem se lidé shodnou tady.

@Makito beru pravidelne Luivac, ktery jsem dostala od imunolozky, ale stejne jsem uz zas mela anginu a minuly tyden dostala dalsi antibiotika. Přírodní léky jsem uz take vyzkoušela, od čajů, pres kapky a sirupy. Hlivu ustricnou, citrovital, atd..Bohuzel, vsechno bez úspěchu.

@kackarec take jsem slyšela, ze to boli, ale jak mi rekl muj doktor, tak jsem si pry s bolesti v krku vytrpela dost a bude to dosti podobne, co me provází uz par let :D hlavne, ze mi to pomuze..

Serpentini
Zasloužilá kecalka 732 příspěvků 25.10.18 21:16

Mám je venku a lituji toho. Špatně se mi to zahojilo, takže problémy s polykáním které jsem předtím neměla. Doktoři už do toho vrtat nechtějí a vrátit to nejde.

KlarkaK
Závislačka 3289 příspěvků 2 inzeráty 25.10.18 21:17

@BetkaS ja to samozrejme chapu…ale opravdu je smysluplnejsi zajit di tedy na jine ORL…myslim ze tam vam taky reknou vyndat…

Serpentini
Zasloužilá kecalka 732 příspěvků 25.10.18 21:22

Jinak ale musím říct, že od bolení v krku a čepů na mandlích mám pokoj a na plíce mi to taky nejde.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.10.18 21:33

Ahoj, naprosto chapu Tvoje obavy.
Jako dite jsem trpela na bronchitidu, v pozdejsim veku to byly caste anginy. Pri uz x-te angine me chtela lekarka z ORL poslat na „cisteni mandli“. Tzn., ze ti nariznou mandle a „vycisti“. Nechtela mi je hned trhat, prave kvuli predesle bronchitide. Preci jen jsou krcni mandle jako takovy filtr dychacich cest.
Sla jsem nakonec na konzultaci do jine nemocnice a ty byli jineho nazoru. Navrhli mi vytrhnout jen jednu mandli (tu horsi, ktera v pripade anginy vzdy vice otekla) a jednu mandli nechat. Sla jsem do toho, ve dvaceti letech. A bylo do dobre rozhodnuti, na zadne anginy od te doby uz netrpim (tuk, tuk), abych to nezakrikla. S bronchitidou a pruduskami nemam take zadne problemy ;)

Sice jsem za exota, ze mam jen jednu mandli, ale to mi vubec nevadi :)

Zkuste se poptat u jineho ORL lekare nebo primo v ORL ordinaci v nemocnici. At mate i jiny nazor. Nevim, odkud jste, ale ja nakonec prave jela do FN Kralovske Vinohrady a naprosta spokojenost.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 25.10.18 21:40

Jo a ohledne bolesti. Angina je zanet, tzn., ze na mandli vznikaji srusty. A srusty nejdou lokalne umrtvit. To mi pred zakrokem nikdo nerekl :roll: Mela jsem jen lokalni anestezii a uz nikdy vice. Kdybych se dnes mela rozhodnout, tak bych sla do narkozy.

anlendy.
Ukecaná baba ;) 1462 příspěvků 11.11.18 19:58

Ahojky, čeká me odstranění mandli, mám prakticky stejne problémy, jako zakladatelka. Jdu do Motola, tak by mne zajímalo, jestli s tím na někdo zkušenost a jak to vlastně cele probiha(od přijetí po propuštění domu). Sem celkem posera a chtěla bych vědět, do čeho jdu. Doufám, ze nebude probíhat nějaké cevkovani atd :lol: budu rada za všechny zkušenosti

warita
Echt Kelišová 8215 příspěvků 11.11.18 20:05
@BetkaS píše:
Hezký večer, chtela bych poprosit o Vaše názory, na trhání krčních mandlí v dospělosti. Po dlouhé konzultaci s mým doktorem na ORL, mi bylo receno, ze asi lepsi variantu pro me asi nema. Shrnutí mého zdravotního stavu: vetsinou tak 6× do roka mam anginu a antibiotika, ted mi v krku nasli masivního zlatého stafylokoka, na kterého mi nezabrali ani antibiotika, navic se hodnoty pry zhoršily a mne v tom krku bolí víc a víc.
Nekdo mi rekne, nevyndavat bude ti to sedat na plice a druhy názor je, ze vyndat a bude to lepsi.
A ted babo rad :nevim:

ahoj, me teda brali mandle uz v detstvi, i nosni i krcni a ty anginy jednoznacne po vybrani ustaly. Cili, za mne ano.

Sedaly mi pak infekce vic na plice? Ano, sedaly. Ale povim ti, ze plice se daji daleko lepe vylecit, nez zvetsene mandle s hromadou otvoru, ktere hnisaji a jsou zdrojem nekoncici chronicke infekce. Byt tebou nevaham a necham si ty mandle vzit, nejspise se ti ulevi. Dale bych velice dbala na zdravi, t. j. nekourit, nechlastat, vitaminy, ovoce, zelenina, pohyb, spanek… dokud se zdravi zase nezlepsi.

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Oscarový Michael Caine v českém filmu Jan Žižka. Jaký je jeho příběh?

Když byl ještě dítě, chodil často do kina, kde ho napadlo, že se stane... číst dále >

Daisy Lee chce větší prsa a rty. „Máma zůstává v nemocnici,“ vzkázala mimochodem

Je to už několik dní, co bývalou přední příbramskou političku Alenu... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vánoční divočina podle Konarovské na přehlídce luxusního prádla

Jemné krajky, podvazky nebo průsvitné negližé na těle krásných modelek... číst dále >

O 10 let mladší: Přece nesklouznu zpátky, kdy jsem byla vyžraná kisna

Drahomíra a Tomáš jsou kamarádi, kteří postrádají sebevědomí. Oba mají za... číst dále >