Tříměsíční a režim spaní

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

sprajtka
Povídálka 25 příspěvků 15.02.17 18:55
Tříměsíční a režim spaní

Mám čerstvě tříměsíčního chlapečka a od malička ho učím nějaký večernimu rytualu vykoupat najist dát do postýlky pustit kolotoč a za chvíli spí tohle funguje na jedničku a teď dotaz na vás maminky krmim po třech hodinách a v noci se budí pokazdy jinak jednou da sest jindy pet hodin pak ctyri nebo uz jen tři je to takhle různý kvůli prdikum nejvíce ho trápí v noci zvedani nohou tlaceni a tudíž pokazdy ten večerní rituál vychazi tím pádem jinak jednou to vyjde na šestou pak ma sedmou a pak osmou ale ráda bych mu to udělala ve stejnou dobu on pak když mu to vyjde na ten pozdější čas je protivnej brečí a chce se mi uz spát jenže když ho vykoupu tak řve dokud nenakrmim takže to musím jen půl hodiny před jídlem a jídlo mu také nemohu dát dřív jak byste to řešili vy zkušený maminky

Reakce:

Svistice
Neúnavná pisatelka 17409 příspěvků 20 inzerátů 15.02.17 19:06

@sprajtka Jako zkušená mqatka bych se vyprdl ana časování dítěte podle hodin. Koupala bych, jak to vyjde - aby nebylo hladové, přetažené, s akutními prdíky. Jedno, jestli to bude v šest, v sedm nebo půl osmé. Stejně se Ti ten „režim“ ještě x-krát změní, jak si dítě bude odbourávat denní spaní, jak se začne hýbat, jestli ho budou trápit zuby.
Dítě prostě není stroj. Ty také nejíš a neusínáš v přesné hodiny, tak to něchtěj po tom miminku.

Berousik
Nadpozemská drbna 26568 příspěvků 15.02.17 19:45

@sprajtka koupu podle toho, jak se vzbudí po posledním denním spánku. Třeba dnes se vzbudila v 15 hodin, takže koupání bylo v 16,30, pak hned mlíko a to už pije v postýlce, v 17 hodin spala. Dělám to tak každý den, v rozmezí hodina. Takže 16,30 - 17,30. Taky má čerstvě tři měsíce.

Andy1980
Kecalka 139 příspěvků 15.02.17 20:00

Pokud umíš anglicky, kup si knížku Contented Baby Book od Giny Ford. Doporučuje nastavit režim spánku a kojení už od narozeni miminka. Je tam detailní rozpis, kdy kojit, kdy spinkat atd. Mam 5ti letou dceru a ta měla tento režim nastaveny už ve 3 měsících a bez problému. Koupání v 18hodin a do 19 spánek, Autorka ale doporučuje celodenní rezim. Ted mam 7 týdenní miminko a už se nám take začíná pomalu dařit režim nastavit. Mužu jen doporučit, neměli jsme nikdy problémy se spánkem a ja si mohla naplánovat cas podle režimu. V knize je spoustu dalších rad napr jak odnaučit noční kojení, nebo co je příčinou brzkého raniho vstávani… proste super.

sprajtka
Povídálka 25 příspěvků 15.02.17 20:17
@Svistice píše:
@sprajtka Jako zkušená mqatka bych se vyprdl ana časování dítěte podle hodin. Koupala bych, jak to vyjde - aby nebylo hladové, přetažené, s akutními prdíky. Jedno, jestli to bude v šest, v sedm nebo půl osmé. Stejně se Ti ten „režim“ ještě x-krát změní, jak si dítě bude odbourávat denní spaní, jak se začne hýbat, jestli ho budou trápit zuby.
Dítě prostě není stroj. Ty také nejíš a neusínáš v přesné hodiny, tak to něchtěj po tom miminku.

Dobré tak tedy mu dám nAjíst například v pět co jsme přišli z venku kde spal v kočáre pak sme si hodku hrali a pak bys ho tedy vykoupala jo? A nAjíst dala pak kdy když by to vycházelo na osmou a on by po koupání usnul což neusne je zvyklý po koupání jíst tak by si ho pak vzbudila v těch osm?

Svistice
Neúnavná pisatelka 17409 příspěvků 20 inzerátů 15.02.17 20:24

@sprajtka Dala bych mu najíst před tím, než by potřeboval spát. Pokud bych věděla, že po koupání bude zralý na spaní, tak po tom koupání a do postele. Ale já teda kojila, což ty asi nekojíš, když tak čtu ty tříhodinové rozestupy ohledně jídla.
Pokud to dítě zalomilo mimo plán, tak prostě jedlo, když se probudilo.

Edit: A spící dítě bych kvůli jídlu nebudila.

Berousik
Nadpozemská drbna 26568 příspěvků 15.02.17 20:29

@sprajtka Když mi vyjde blbě jídlo, tak jí před spaním udělám jenom trošku, ona si třeba jen cucne, usne a prostě se vzbudí pak dřív.

sprajtka
Povídálka 25 příspěvků 16.02.17 06:59
@Berousik píše:
@sprajtka Když mi vyjde blbě jídlo, tak jí před spaním udělám jenom trošku, ona si třeba jen cucne, usne a prostě se vzbudí pak dřív.

A to se může? Všude čtu ze u UM by se nemělo dříve jak tři hodiny prý ze se míchá natraveny mlíko s novým

Berousik
Nadpozemská drbna 26568 příspěvků 16.02.17 11:52
@sprajtka píše:
A to se může? Všude čtu ze u UM by se nemělo dříve jak tři hodiny prý ze se míchá natraveny mlíko s novým

když kojíš, tak taky nekojíš po třech hodinách. Jsou děti, co cucají z prsa po troškách celý den.
U novorozence jsem to tak dělala, páč prostě pořád jenom spala a budila se fakt jenom na jídlo po třech hodinách. Novoš se nehýbe, takže tam by častější um mohlo udělat nedobře. Bolení bříška nebo tak.
Ale teď u tříměsíční velký holky :mrgreen: to je v pohodě. Teda alespoň u té mé. Ona už se řádně mrská, hodně času je na bříšku, ona si ta střeva rozhýbe a všechno tam pracuje, jak má.
Hlavně mi teď přes den začala „blbě“ jíst. Ale co je blbě…to je blbě podle nás chytrých poučených matek ;)
Nevypije mi celou dávku 120 ml, dá si třeba 60 a víc do ní nedostanu. A za třeba dvě hodinky chce zase něco. Tak ji přece nenechám hodinu řvát, aby byl rozestup OK. Takhle jí to vyhovuje, takhle to chce. Každý mimčo je jiný a má své potřeby.
Vyprdni se na tabulky a řiď se svým dítětem. Sama vypozoruješ, co mu dělá dobře a co ne…

pilero
Stálice 81 příspěvků 16.02.17 15:00

Souhlasím se @Svistice. Dle mého si většina deti ten režim vybuduje sama do tri čtyř měsíců svého zivota a stejne se pak tolikrát zmeni. Můj skoro tříměsíční syn má nastaveno večerní spaní po sedmé hodině a posunu jej zrejme na pozdeji (a ze by se mi to hodilo) az s posunem casu :D. Je asi spousta rad a nazoru. Ja u prvního taky zkoušela „budovat“ režim hned po sestinedeli a byla jsem z toho na nervy, pak se přizpůsobila jemu a bylo to najednou fajn.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Bude Bendig v porotě ankety Czech Singer? Jeho manažer mluví o podvodu!

Zpráva o tom, že Jan Bendig usedne v odborné porotě nově vzniklé ankety Czech... číst dále >

Řeším Jirkovy dluhy a jsem ve stresu! Andrea Pomeje vysvětlila svůj údajný nezájem

Zatímco nejlepší kamarád Jiřího Pomejeho Pavel Pásek a jeho tatínek Jiří... číst dále >

Články z Ona Dnes

Do chladného počasí stačí troje boty. Na kozačky do půli lýtek zapomeňte

Letní střevíčky a žabky jsme už definitivně uložili na dno botníku. Nastává... číst dále >

O 10 let mladší: Přece nesklouznu zpátky, kdy jsem byla vyžraná kisna

Drahomíra a Tomáš jsou kamarádi, kteří postrádají sebevědomí. Oba mají za... číst dále >