Reklama

Trittico na úzkost?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

eva1595
Stálice 64 příspěvků 29.11.17 15:39
Trittico na úzkost?

Ahoj, chci se zeptat dneska mi předepsali trittico jenom že všude čtu že je to spíš na nespavost ale mě trápí úzkosti a za jak dlouho zabere? Na co to vlastně je.. ano bojím se usnout a taky se brzo budím ale to je kvůli úzkosti mám úzkostnou depresivni poruchu myslíte že mi to pomůže když začínám 5 měsíc těhotenství možná mi všechny ty předešlé ad nezabírali kvůli hormonům co to znamená ad 3 generace?

Reklama

Reakce:

Paoloska
Echt Kelišová 8075 příspěvků 29.11.17 15:48

@eva1595 Trittico je dobrá volba. Zabírá tak za 14 dnů. Já ho beru více jak rok a pomáhá mi na spaní i na psychiku. Ty věci jsou propojené, jak sama píšeš.

eva1595
Stálice 64 příspěvků 29.11.17 15:51
@Paoloska píše:
@eva1595 Trittico je dobrá volba. Zabírá tak za 14 dnů. Já ho beru více jak rok a pomáhá mi na spaní i na psychiku. Ty věci jsou propojené, jak sama píšeš.

To ano ale já se bojím že ani tento lék nezabere.. nejdříve jsem měla sertralin ten nezabiral vůbec potom cipralex týden dobrý a úzkosti se vrátili ještě ve větší míře tak teď uvidím jak to bude s tritticem

Ou
Kelišová 5095 příspěvků 29.11.17 15:51

Zabírá rychle a nebývá u něj syndrom z vysazení. V těhotenství i při kojení se může a navíc hlavně obnovuje přirozenou strukturu spánku. Jen co se konečně pořádně vyspíte, výrazně se vám zlepší i problémy s náladou a úzkostí.

Tak jako tak je potřeba vstoupit někam do psychoterapie a pochopit které vaše vzorce chování a prožívání tu úzkost udržují a probouzí a jak je proměnit tak, abyste sama sobě neškodila, to prášky neumí.

Ale rozhodně je pro mimino ve vašem břiše mnohem lepší, abyste brala prášky, než abyste nespala.

antidepresivu 3 generace znamená, že patří k moderním lékům- čím novější generace léku, tím šetrnější a cílenější.

eva1595
Stálice 64 příspěvků 29.11.17 15:54
@Ou píše:
Zabírá rychle a nebývá u něj syndrom z vysazení. V těhotenství i při kojení se může a navíc hlavně obnovuje přirozenou strukturu spánku. Jen co se konečně pořádně vyspíte, výrazně se vám zlepší i problémy s náladou a úzkostí.

Tak jako tak je potřeba vstoupit někam do psychoterapie a pochopit které vaše vzorce chování a prožívání tu úzkost udržují a probouzí a jak je proměnit tak, abyste sama sobě neškodila, to prášky neumí.

Ale rozhodně je pro mimino ve vašem břiše mnohem lepší, abyste brala prášky, než abyste nespala.

antidepresivu 3 generace znamená, že patří k moderním lékům- čím novější generace léku, tím šetrnější a cílenější.

Na tu psychoterapii jsem se ptala ale prý bych se na ni mohla dostat až za půl roku či co.. vím z čeho tu úzkost mám z těhotenství když na to nemyslím tak to není nesnesitelný ale kdyz mi ty negativní myšlenky jdou často sami do hlavy tak je to hrozne

wanillca
Kecalka 461 příspěvků 29.11.17 16:26
Napsali
@eva1595 píše:
Ahoj, chci se zeptat dneska mi předepsali trittico jenom že všude čtu že je to spíš na nespavost ale mě trápí úzkosti a za jak dlouho zabere? Na co to vlastně je.. ano bojím se usnout a taky se brzo budím ale to je kvůli úzkosti mám úzkostnou depresivni poruchu myslíte že mi to pomůže když začínám 5 měsíc těhotenství možná mi všechny ty předešlé ad nezabírali kvůli hormonům co to znamená ad 3 generace?

Trittico v těhu?? Toho bych se bála. Nezkoušela jste bylinky, třeba meduňku nebo zlatobýl+ svízel(2:1)? Já po Tritticu šílené úzkosti právě dostala, byla jsem jak chodící mrtvola, po měsíci braní. Okamžitě jsem vysadila a přešla právě jen na ty bylinky. A mojí matce ho proti mé vůli naordinovali v hospicu, (stejně jako ostatním starým lidem) aby je tam neotravovala a spala, neměla se spaním ani psychikou problém. Během několika dnů se přestala hýbat, ztratila řeč, bylo na ní vidět, že se bojí a krátce nato zemřela. Nešla bych do toho, a v těhotenství už vůbec ne.

wanillca
Kecalka 461 příspěvků 29.11.17 16:46
@eva1595 píše:
Na tu psychoterapii jsem se ptala ale prý bych se na ni mohla dostat až za půl roku či co.. vím z čeho tu úzkost mám z těhotenství když na to nemyslím tak to není nesnesitelný ale kdyz mi ty negativní myšlenky jdou často sami do hlavy tak je to hrozne
Úzkost z těhotenství? Proboha, máte se těšit a ne se bát a tlumit drogama, čekají Vás jenom samé dobré a krásné věci, nebojte se a buďte silná žena a matka, děláte to pro své miminko :srdce: :srdce: :srdce:

Paoloska
Echt Kelišová 8075 příspěvků 29.11.17 19:08
@wanillca píše: Úzkost z těhotenství? Proboha, máte se těšit a ne se bát a tlumit drogama, čekají Vás jenom samé dobré a krásné věci, nebojte se a buďte silná žena a matka, děláte to pro své miminko :srdce: :srdce: :srdce:

Já vím, že to myslíš dobře, ale to zakladatelce nepomůže. Stav, který prožívá, těžko vůlí ovlivní.

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Nejlepší dietou je tanec! Tomicová hubne tak, že kostymérky nestíhají

Herečka Pavla Tomicová (56) před časem kvůli zdravotním potížím zhubla... číst dále >

Slováková si říká o článek sdílením „intimča“ ve vaně. Prý je to skandál. Není

Tomuhle se říká účelová provokace! Nela Slováková si s přítelem udělala... číst dále >

Články z Ona Dnes

Kvůli extrémní chuti k jídlu váží roční holčička čtyřiadvacet kilo

Chahat Kumarová z Indie váží v pouhých šestnácti měsících neuvěřitelných... číst dále >

OBRAZEM: Třiašedesátiletá žena chtěla vypadat na pětadvacet. Povedlo se?

Manželka ruského moderátora Gauguina Solnceva by mohla být jeho matkou. Dělí... číst dále >