Trittico na úzkost?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
eva1595
Stálice 64 příspěvků 29.11.17 15:39
Trittico na úzkost?

Ahoj, chci se zeptat dneska mi předepsali trittico jenom že všude čtu že je to spíš na nespavost ale mě trápí úzkosti a za jak dlouho zabere? Na co to vlastně je.. ano bojím se usnout a taky se brzo budím ale to je kvůli úzkosti mám úzkostnou depresivni poruchu myslíte že mi to pomůže když začínám 5 měsíc těhotenství možná mi všechny ty předešlé ad nezabírali kvůli hormonům co to znamená ad 3 generace?

Reakce:
Paoloska
Echt Kelišová 8139 příspěvků 29.11.17 15:48

@eva1595 Trittico je dobrá volba. Zabírá tak za 14 dnů. Já ho beru více jak rok a pomáhá mi na spaní i na psychiku. Ty věci jsou propojené, jak sama píšeš.

eva1595
Stálice 64 příspěvků 29.11.17 15:51
@Paoloska píše:
@eva1595 Trittico je dobrá volba. Zabírá tak za 14 dnů. Já ho beru více jak rok a pomáhá mi na spaní i na psychiku. Ty věci jsou propojené, jak sama píšeš.

To ano ale já se bojím že ani tento lék nezabere.. nejdříve jsem měla sertralin ten nezabiral vůbec potom cipralex týden dobrý a úzkosti se vrátili ještě ve větší míře tak teď uvidím jak to bude s tritticem

Ou
Kelišová 5437 příspěvků 29.11.17 15:51

Zabírá rychle a nebývá u něj syndrom z vysazení. V těhotenství i při kojení se může a navíc hlavně obnovuje přirozenou strukturu spánku. Jen co se konečně pořádně vyspíte, výrazně se vám zlepší i problémy s náladou a úzkostí.

Tak jako tak je potřeba vstoupit někam do psychoterapie a pochopit které vaše vzorce chování a prožívání tu úzkost udržují a probouzí a jak je proměnit tak, abyste sama sobě neškodila, to prášky neumí.

Ale rozhodně je pro mimino ve vašem břiše mnohem lepší, abyste brala prášky, než abyste nespala.

antidepresivu 3 generace znamená, že patří k moderním lékům- čím novější generace léku, tím šetrnější a cílenější.

eva1595
Stálice 64 příspěvků 29.11.17 15:54
@Ou píše:
Zabírá rychle a nebývá u něj syndrom z vysazení. V těhotenství i při kojení se může a navíc hlavně obnovuje přirozenou strukturu spánku. Jen co se konečně pořádně vyspíte, výrazně se vám zlepší i problémy s náladou a úzkostí.

Tak jako tak je potřeba vstoupit někam do psychoterapie a pochopit které vaše vzorce chování a prožívání tu úzkost udržují a probouzí a jak je proměnit tak, abyste sama sobě neškodila, to prášky neumí.

Ale rozhodně je pro mimino ve vašem břiše mnohem lepší, abyste brala prášky, než abyste nespala.

antidepresivu 3 generace znamená, že patří k moderním lékům- čím novější generace léku, tím šetrnější a cílenější.

Na tu psychoterapii jsem se ptala ale prý bych se na ni mohla dostat až za půl roku či co.. vím z čeho tu úzkost mám z těhotenství když na to nemyslím tak to není nesnesitelný ale kdyz mi ty negativní myšlenky jdou často sami do hlavy tak je to hrozne

wanillca
Kecalka 461 příspěvků 29.11.17 16:26
Napsali
@eva1595 píše:
Ahoj, chci se zeptat dneska mi předepsali trittico jenom že všude čtu že je to spíš na nespavost ale mě trápí úzkosti a za jak dlouho zabere? Na co to vlastně je.. ano bojím se usnout a taky se brzo budím ale to je kvůli úzkosti mám úzkostnou depresivni poruchu myslíte že mi to pomůže když začínám 5 měsíc těhotenství možná mi všechny ty předešlé ad nezabírali kvůli hormonům co to znamená ad 3 generace?

Trittico v těhu?? Toho bych se bála. Nezkoušela jste bylinky, třeba meduňku nebo zlatobýl+ svízel(2:1)? Já po Tritticu šílené úzkosti právě dostala, byla jsem jak chodící mrtvola, po měsíci braní. Okamžitě jsem vysadila a přešla právě jen na ty bylinky. A mojí matce ho proti mé vůli naordinovali v hospicu, (stejně jako ostatním starým lidem) aby je tam neotravovala a spala, neměla se spaním ani psychikou problém. Během několika dnů se přestala hýbat, ztratila řeč, bylo na ní vidět, že se bojí a krátce nato zemřela. Nešla bych do toho, a v těhotenství už vůbec ne.

wanillca
Kecalka 461 příspěvků 29.11.17 16:46
@eva1595 píše:
Na tu psychoterapii jsem se ptala ale prý bych se na ni mohla dostat až za půl roku či co.. vím z čeho tu úzkost mám z těhotenství když na to nemyslím tak to není nesnesitelný ale kdyz mi ty negativní myšlenky jdou často sami do hlavy tak je to hrozne
Úzkost z těhotenství? Proboha, máte se těšit a ne se bát a tlumit drogama, čekají Vás jenom samé dobré a krásné věci, nebojte se a buďte silná žena a matka, děláte to pro své miminko :srdce: :srdce: :srdce:
Paoloska
Echt Kelišová 8139 příspěvků 29.11.17 19:08
@wanillca píše: Úzkost z těhotenství? Proboha, máte se těšit a ne se bát a tlumit drogama, čekají Vás jenom samé dobré a krásné věci, nebojte se a buďte silná žena a matka, děláte to pro své miminko :srdce: :srdce: :srdce:

Já vím, že to myslíš dobře, ale to zakladatelce nepomůže. Stav, který prožívá, těžko vůlí ovlivní.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Jsou ti dva ještě vůbec spolu? Vztah Kopřivové s Jágrem nepřipomíná vztah

Veronika Kopřivová (27) je přítelkyní nejslavnějšího českého hokejisty... číst dále >

Návorková o vztahu s Dvořákem: Byly tam ponorky, tančit ale budeme dál!

Vítězným párem letošní deváté řady StarDance se stal Jiří Dvořák s taneční... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vyrostla v dětském domově, stará se o bratra i syna. Poprvé má svůj pokoj

Kristýna vyrůstala od tří let po dětských domovech, v jednadvaceti... číst dále >

Proměna Gábiny, která je opět single. Změnila účes i šatník

Před nedávnem se rozešla s přítelem, přesto Gábina nechce truchlit. Do nového... číst dále >