Reklama

Trojčata z IVF

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.02.17 17:51
Trojčata z IVF

Holky je tu prosím nekdo kdo čekala trojčata z IVF? je jedno zda těhotenství dopadlo dobře nebo špatně prosím napište mi potrebuji se na něco důležitého zeptat ale muselo jít o dvě vložené embrya a to jedno se rozdelilo

Reklama

Reakce:

Hanka253
Zasloužilá kecalka 829 příspěvků 1 inzerát 10.02.17 18:39

Já ne, ale znám jednu, co ano - 2 embrya a trojčata - ale jestli je tvůj dotaz hodně odborný a detailní, nevím jestli budu schopná odpovědět.

Aninkaaa
Závislačka 2535 příspěvků 10.02.17 18:54

.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.02.17 19:06

@Hanka253 prosimte a nevíš zda cekala pro rozdvojeni embryi jednovajecna dvojcata a treti samostatne, nebo vsechny tri mely samostatnou placentu. nevím jak to jinak popsat

bejbyn
Echt Kelišová 9700 příspěvků 10.02.17 19:17

Nedávno psali o paní, která si dala transferovat jen 1 embryo, protože se bála dvojčat a nakonec z toho byli jednovaječná trojčata ;)
 http://brno.idnes.cz/…-zpravy.aspx?…

monrom
Echt Kelišová 9686 příspěvků 10.02.17 19:24

Je tu několik diskuzí na vícečetné těhotenství. Zkuste pročíst, třeba tam najdete nějakou odpověď. Hledejte přímo v diskuzích, ne v okénku hledat na emimino.

Litta
Extra třída :D 13430 příspěvků 10.02.17 19:31

Záleží, kdy se embryo rozdělí. Pokud je to záhy, mohou mít zvlášť placentu, pokud později, mívají společnou. Co přesně by tě zajímalo?

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.02.17 19:36

@Litta mela jsem po ivf vlozene dve embrya 3dění a bohužel se prý jedno rozdelilo a jsou z toho 3 samostatné embrya se svoji placentou a ted mi v praze pan docent tvrdil ze to neni mozne ze my musely v caru vlozit tri ze by musely byt dvojcata jednobarevné a ja ted fakt nevim zda to v caru nezvorali

Litta
Extra třída :D 13430 příspěvků 10.02.17 19:41
@Anonymní píše:
@Litta mela jsem po ivf vlozene dve embrya 3dění a bohužel se prý jedno rozdelilo a jsou z toho 3 samostatné embrya se svoji placentou a ted mi v praze pan docent tvrdil ze to neni mozne ze my musely v caru vlozit tri ze by musely byt dvojcata jednobarevné a ja ted fakt nevim zda to v caru nezvorali

Svoji placentu mohou mít po rozdělení před fází moruly, která je tak 4. den. Takže by to teoreticky šlo. Četnost takových dvojčat je asi 20–30 % (z jednovaječných, celkově do 10 %).

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.02.17 21:39

@Litta i to ze maji vsichni plodove vaky??? Mam 3plodove vaky a tri deti

Litta
Extra třída :D 13430 příspěvků 10.02.17 21:50
@Anonymní píše:
@Litta i to ze maji vsichni plodove vaky??? Mam 3plodove vaky a tri deti

Ano, jedná se o tzv. bichoriální-biamniální dvojčata, tedy se dvěma placentami a dvěma vaky s plodovou vodou:

http://www.twins.org.au/…twinning.png

Hanka253
Zasloužilá kecalka 829 příspěvků 1 inzerát 12.02.17 02:09

Hmm, to bych musela zjistit. Ale mohu tě potěšit, že je donosila do 32 tt a všichni měli porodní váhu kolem dvou kil a byli naprosto v pohodě.. A to že mají každý své obaly i placentu je ten nejlepší případ pro vícečetná těhotenství a jejich rizika..

miminacek
Povídálka 17 příspěvků 14.05.17 12:37

Ahoj ja taky cekam trojcatka.Po vlozeni dvou embrii se jedno rozdelilo a ja mam tet v brisku dvouvajecny trojcatka. :hug: :hug: :hug: Tak kdyby si chtela tak napis budu rada pa

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

V Německu huj, v Česku fuj: EU se loudá s nápravou dvojí kvality (nejen) potravin

Češi zase dělají nálety na německé supermarkety a diskonty. Situace, která... číst dále >

Na dovolenou jeli po rozchodu? Bučková naznačila konec už před měsícem

Napsala jsem vše, co jsem říct chtěla, na svůj Instagram, odbývá Eliška... číst dále >

Články z Ona Dnes

Máma neví, že mě baví zabíjení, řekla dvanáctiletá dcera ve Výměně manželek

Mia žije s přítelem a dvěma dětmi v Kladně. I když je jí teprve 25 let, o... číst dále >

Příběh Soni: Syn s vnoučaty nás odmítá navštěvovat, vadí mu švagr

S manželem jsme již v důchodu, na který jsme se těšili. Nejen na klid a... číst dále >

Reklama