Trvalé bydliště na úřadě, prosím o radu

Anonymní
25.7.19 22:09

Trvalé bydliště na úřadě, prosím o radu

Prosím potřebuju radu. Mám trvalé bydliště v rodném městě v podnájmu a majitel pochopitelně chce, abych ho zrušila. S tím problém nemám. Jenže bydlím s přítelem a se synem, který tu trvalé bydliště má. Přítel má byt po tchyni, která mi ho nechce dát. To je na delší povídání a nehne to s ní. Takže si ho budu muset dát na úřad. A chtěla bych se zeptat. Můžu mít trvalé bydliště na úřadu tady v Praze? Nechci mít totiž s mým rodným městem mít nic společného. Natož tam pak dojíždět, kvůli formalitám. Je to přes celou republiku, já chodím do práce atd. A jaké prosím budu mít omezení celkově, jako osoba, která má trvale bydliště na úřadě a jestli už není lepší si trvalé bydliště v Praze zaplatit na léta dopředu, už taková vymoženost existuje. Děkuji za rady

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1183
25.7.19 22:19

To není tak jednoduché. Dát si trvalé na úřad sama nemůžeš. Majitel bytu by tě musel jít osobně odhlásit a pak bys automaticky spadla pod úřad… pokud tě odhlásí, tak budeš mít trvalé v tom městě, kdes byla naposledy v nájmu, čili jestli teď bydlíš v Praze, tak dostaneš trvale opět v Praze

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
25.7.19 22:54
@Any111 píše:
To není tak jednoduché. Dát si trvalé na úřad sama nemůžeš. Majitel bytu by tě musel jít osobně odhlásit a pak bys automaticky spadla pod úřad… pokud tě odhlásí, tak budeš mít trvalé v tom městě, kdes byla naposledy v nájmu, čili jestli teď bydlíš v Praze, tak dostaneš trvale opět v Praze

No já tu právě v Praze trvalé bydliště nikdy neměla…

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
25.7.19 22:55
@Anonymní píše:

Protože je to byt v osobním vlastnictví tchyně. A ona mi ho nechce dát prostě.

• Citovat
  • Nahlásit
1183
25.7.19 22:57
@Anonymní píše:

Tak potom je pro tebe nemožné se dostat na trvalé v Praze na úřadě. Musela bys najít dobrou duši, která si tě na nějaký měsíc k sobě v Praze napíše a pak tě dojde odhlásit. Takhle se to normálně dělá. Akorát je s tím práce a musíš 2× dělat novou občanku

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3399
26.7.19 08:45

Pokud nyni nemas trvale bydliste v Praze, tak pod urad v Praze nespadnes urcite. Budes na tom urade v jakem meste si mela naposledy trvale bydliste, takze budes muset dojizdet na tu druhou stranu republiky.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama