Reklama

Tunis 2017

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

silvie1978
Kecalka 312 příspěvků 12.01.17 18:49
Tunis 2017

Letní dovolená v Tunisu, přijde vám to nebezpečné? Na podzim jsme byli v Budapešti, když tam zrovna v centru byl nějaký ten incident. Kamarádka byla v Berlíně, když se tam stala ta tragédie. Kde je v současné době bezpečno? Budete kvůli situaci ve světě v létě v ČR?

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »

Reklama

Reakce:

slavuska1
Vesmírná mluvilka 31608 příspěvků 12.01.17 19:01

Klidně bych jela. my byli teď na přelomu září a října na 14 dní, sice jsem trochu obavy měla, ale cena zvítězila, a byli jsme nadšení. krásný moře, písčitá pláž, byl tam celou sezonu naprostý klid, dle delegátky…dokonce jsem se tam i docela „uklidnila“, předtím jsem měla docela velkej strach z migrantů, že muslimská menšina bude průser, že každej druhej je terorista, no a tam jsme zjistila, že jsou to docela normální lidi, milují děti, arabští klienti se v hotelu každopádně chovali líp jak ruští :lol:

axelina
Ukecaná baba ;) 1884 příspěvků 3 inzeráty 12.01.17 19:10

@silvie1978 my tedy cestujeme hodně (snažíme se vždy tak 6 týdnu v roce strávit v cizině)..ale tak nějak z principu mě Turecko, Tunis, Egypt neláká… nepřipadám si tam svobodná…my si rádi na dovče pujčujeme auto, shanime bydlení sami a cestujeme… což v těhlech zemích moc bezpečné není… poslední roky jsme byli : Kos, Španělsko, Kypr, Fuerteventura, Thajsko, 3× Sardinie - ta mě nadchla…

Burj Chalifa
Nadpozemská drbna 28545 příspěvků 12.01.17 19:13

Ne, v Tunisu se opravdu turisté nestřílí, neboj. ;)

ivunak
Ukecaná baba ;) 1908 příspěvků 12.01.17 19:19

Za mě Tunis a celá severní Afrika ne, ale nikdy mně to tam netáhlo ani před zhoršením bezpečnosti. V ČR nebudeme, ale vybereme jinou destinaci, mám vztah ke Španělsku, ostrovy ve Středomoří ap.

Salorka
Závislačka 4184 příspěvků 6 inzerátů 12.01.17 20:32

My to řešili už vloni…nakonec jsme Tunis odpískali a letěli na Mallorcu, ale letos už máme zaplacený Tunis…pokud se tam do doby odletu něco stane, měníme destinaci, jinak to necháme…

Burj Chalifa
Nadpozemská drbna 28545 příspěvků 12.01.17 20:36
@Salorka píše:
My to řešili už vloni…nakonec jsme Tunis odpískali a letěli na Mallorcu, ale letos už máme zaplacený Tunis…pokud se tam do doby odletu něco stane, měníme destinaci, jinak to necháme…

To úplně logiku nemá. Když se tam něco stane, pak jsou zvýšena místní bezpečnostní opatření a paradoxně tam po incidentu může být bezpečněji.

renap
Ukecaná baba ;) 1872 příspěvků 12.01.17 20:40

My letos Turecko, do Tunisu bych se taky nebála, ale chcem trochu jezdit po výletech a to se v Tunisu moc nedá. Víc se bojim, že nás postihne nějaká hnusná nemoc nebo se zabijem v autě cestou na letiště. To je totiž statisticky daleko pravděpodobnější, než že nás zabije terorista.

Burj Chalifa
Nadpozemská drbna 28545 příspěvků 12.01.17 20:42
@renap píše:
My letos Turecko, do Tunisu bych se taky nebála, ale chcem trochu jezdit po výletech a to se v Tunisu moc nedá. Víc se bojim, že nás postihne nějaká hnusná nemoc nebo se zabijem v autě cestou na letiště. To je totiž statisticky daleko pravděpodobnější, než že nás zabije terorista.

Tunis a Turecko je prašť jako uhoď. Hygienicky i bezpečnostně.

Salorka
Závislačka 4184 příspěvků 6 inzerátů 12.01.17 20:43

@Burj Chalifa To nemá, ale s dítkem by se mi do třeba právě nebezpečného Tunisu nechtělo. I když vím, že pokud se tam něco stane, bezpečno tam bude určitě.

Burj Chalifa
Nadpozemská drbna 28545 příspěvků 12.01.17 20:48
@Salorka píše:
@Burj Chalifa To nemá, ale s dítkem by se mi do třeba právě nebezpečného Tunisu nechtělo. I když vím, že pokud se tam něco stane, bezpečno tam bude určitě.

vážně věříš „stabilizovanému“ Turecku? :zed:

renap
Ukecaná baba ;) 1872 příspěvků 12.01.17 20:51

@Burj Chalifa To není pravda, v obou zemích jsme byli několikrát a Turecko je na daleko lepší úrovni, jak hygiena, zdravotní péče, prostě celkově je to spíš Evropa. V Tunisu je všude bordel -mimo hotel myslím, celkově to působí víc zanedbaně a špinavě.

Salorka
Závislačka 4184 příspěvků 6 inzerátů 12.01.17 20:55

@Burj Chalifa Turecku? My se do Turecka nechystáme

slavuska1
Vesmírná mluvilka 31608 příspěvků 12.01.17 22:36
@Salorka píše:

to mi přijde taky zbytečný…myslím že 2 krát krátce po sobě se obvykle neútočí :)
jinak ta bezpečnost…já všude četla, jak je to tam hlídaný, ale jako není. pláže absolutně ne, tam nebyl nikdo, chodilo se tam tedy přes bar, na každou hotelovou, ale bez problému se tam dalo přijít i jinudy, vstoupit tam na kraji u přístavu, a jít po pláži. POlicajti na větších křižovatkách stáli, ale že by přímo hlídali pláže, jak jsem četla, tak to ani omylem. No a hlídání hotelu, někde jsou tedy i rámy, co jsem viděla cestou na hotel, ale spíš málokde, u nás nebyli, u našeho seděl u vstupu v budce jeden chlápek z ochranky, ale že by to nějak moc sledoval, to teda ne…a co je hlavní, já naivně čekala, že to bude jak kdysi v Egyptě, hotel jen pro Evropany, ale vůbec, byla tam různorodá směska, tak 60 procent Evropané a 40 Arabové, místní Tunisané, Libyjci, Alžířané, i jsme se dali do řeči s jedním párem, a ti prý byli Kurdové, nevím, odkud přesně tedy.jak rodinky, tak jen party chlápků. Vědět tohle dopředu, asi o to přemýšlím ještě víc, já fakt čekala všude rámy, a na každý pláži poldu, ale jak jsme tam byli, tak fakt úplně v klidu, cítili jsme se tam dobře a bezpečně, letos nám to nevyjde, ale napřesrok doufám, že se tam podívame znovu. Jo a ještě ohledně výlet, kupodivu jsou tam docela spolehlivý autobusy, jezdili jsme s nima občas, delegátka teda říkala, že je to pro 2 ženský(byli jsme s babi), a 3 prcky nevhodný, ale nám se to líbilo, kluci měli zážitek..jak kolikrát jen přibrzdil na zastávce, a hned fičí dál, na zastávce, když nastupuje hodně lidí, seběhnou se tam jak vosy na med, a cpou se dovnitř…přitom ale jen ti před námi, ti co stáli za námi až tak počkali, až s dětma nastoupíme, nepřeválcovali nám je, byl to každopádně zážitek. Akorát mě štve, že jsme se na tne výlet z Hammametu do Nabeulu odhodlali až předposlední den, jsem zjistilla, že z Nabeulu jezdí do hlavního města busy co půl hodinu, a stojí to tam pár kaček, jízdenky, vědět to dřív, tak jedeme i do toho Tunisu na výlet, snad příště :pankac: Byli jsme tam fakt moc spokojení, hned bych se tam vrátila :dance:

Salorka
Závislačka 4184 příspěvků 6 inzerátů 13.01.17 06:56

@slavuska1 Taky se chystáme do Hammametu, nikdy jsme tam nebyli, tak uvidíme.

Stránka:  1 2 3 4 5 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Očkování a autismus - mýtus, který ohrožuje dětské zdraví

Očkovat, či neočkovat? Téma očkování dětí se stalo v dnešní době mezi rodiči... číst dále >

Jak jsme přežili krmení z láhve

Jmenuji se Laura a jsem máma. Jako by to bylo včera, když jsem se nestačila... číst dále >

Články z Expres.cz

„Bohoušek si občas něco dal!“ Je za smrtí sbormistra Kulínského pervitin?

Pražští kriminalisté stále pracují na objasnění náhlé smrti bývalého... číst dále >

Eva Decastelo: Komentují moje tlusté ruce? Musí mít chudý vlastní život!

Patří mezi nejkrásnější české moderátorky. I když před několika dny oslavila... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Soni: Syn s vnoučaty nás odmítá navštěvovat, vadí mu švagr

S manželem jsme již v důchodu, na který jsme se těšili. Nejen na klid a... číst dále >

Jsem tak trochu rebelující černá ovce rodiny, říká sestřička z Ordinace

Ha Thanh Špetlíková, která je známá jako zdravotní sestřička ze seriálu... číst dále >

Reklama