Tupozrakost, dětské brýle

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Lolinka_79
Závislačka 4633 příspěvků 24.05.11 18:57
Tupozrakost, dětské brýle

Ahoj holky,

synovi dnes optometristka zjistila během vyšetření tupozrakost pravého oka (jedno očičko má +1,5 dipotrie, druhé -0,75 dioptrie).
Chtěla jsem se zeptat, máte někdo v podbně malém věku už brýlečky ?
Kolik to vůbec stojí takové brýlečky ? Já jen našla tyto . Vůbec nikde na netu nemohu najít alespoň rámcově ceny.
Jaké máte zkušenosti s brýlečkama u tak malých dětí ? Je to horší je zvyknout nebo je to jednodušší u starších, kde už lépe funguje vysvětlování ?

Děkuji za vaše tipy.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »
Reakce:
Peťullinka
Nováček 10 příspěvků 24.05.11 19:05

Ahojky Loli můj syn nosí brýlky od dvou let a ceny brýlý jsou různé od 700kč do 2500kč.A kolik je tomu tvýmu synkovi?

Lolinka_79
Závislačka 4633 příspěvků 24.05.11 19:08

Peti, je mu rok a půl. Máme počkat do září, kdy zkusí znova přeměřit (aby lépe spolupracoval) a pak už normálně k očnímu a přeměření u něj a brýlky. Takže by je prakticky měl před druhým rokem.

QQQQ
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.05.11 19:11

Moje holčička má brejličky od 4let. Tupozrakost, na jedno očičko 5.5 a na druhé 4dioptrie. Cvičením a okluzorem jsme to ale stáhli na 3 dioptrie. Aspoň něco. Brejličky máme za 1200kč.

Peťullinka
Nováček 10 příspěvků 24.05.11 19:14

Tak to ještě malý bobánek,my to měli stejně nejdříve se čekalo,protože dětem se ty očička ještě srovnávají.

Markittka
Extra třída :D 14598 příspěvků 24.05.11 19:16

Starší měla brýle od cca 1,5 roku a brýlky se dají koupit od těch cca 500,– ono záleží jaké chceš, protože jsou i kostěné rámečky, které plně hradí pojišťovna.
U dítěte do 6 let máš nárok na troje rámečky ročně.

Sny mé kamarádky taky dostal v 1,5 roce.

Prostě jsme daly mrňatům brýle osahat, Kity jsem je na nos posadila já, kamarádčin Ondrášek si je posadil na nosík sám a tím veškeré problémy skončily. Jen dát na nožky gumičku, aby nepadaly při hře!

Lolinka_79
Závislačka 4633 příspěvků 24.05.11 19:21

Já mu nedívno zkoušela dávat sluneční baby brýle,které byly na neoprének kolem hlavičky, aby nepadaly..vdržel asi tři sekundy, pak je serval a žužla..furt dokola. Několik dní :mrgreen:

Markittka
Extra třída :D 14598 příspěvků 24.05.11 19:25

Loli, je rozdíl dioptrické, kdy okamžitě líp vidí a sluneční, kdy vidí jinou barvou.

Lolinka_79
Závislačka 4633 příspěvků 24.05.11 19:34

To je asi pravda, že pozná možná změnu k lepšímu. Druhá věc je, že jestli bude mít klapku na jednom očku,to bude horší mu to udržet na nose.

Markittka
Extra třída :D 14598 příspěvků 24.05.11 19:41

právě malý Ondrášek klapku má - 3 dny na jednom a 1 den na druhém a takto střídat a fakt neměl problém, zvyknul si okamžitě.

jpichova
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.05.11 19:45

Loli,
mám 2 děti. Dcerce našli tupozrakost v 5 letech a z 3,5 a 1,5 jsme to okluzorem a pravidelným nošením zredukovali na každém očičku o půl dioptrie za 2 roky. Doporučuje nosit aspoň do 10 let a pak už nebude potřeba. Syna v 9 měs.vzala preventivně taky a bác 2 a 0,75 dioptrií. Říkala,že takhle malým dětem se dávají brýlečky až od 3 dioptrií.
Jinak na plastová skla pojišťovna přispívá od 3 dioptrií 200 Kč na každé oko,jinak stojí 250 Kč jedno. Obroučky jsme kupovali v akci kolem 1500 ve Fokusu,mají tam pořád nějaké slevy,tak chodíme i my s manželem jedině tam :lol: Nechali jsme dělat nové v lednu,ale dcerka v dubnu řekla,že špatně vidí a tak jsme dostali o půl dioptr.méně a jelikož jsme dali nová skla do vlastně 3 měs starých obrouček přišli nás brýlečky na 100 Kč :mavam:

Loan
Závislačka 4220 příspěvků 24.05.11 20:11

Ahoj,
naše malá má brýle asi od roka a půl (přibližně). Naměřili jí +5,5 a +6,5 (v tomto věku je prý normální tak +3 že se oko ještě vyvíjí). Brýle stály celkem i s prací 900kč. Na výběr jsme měli jen ze dvou, takhle maličké moc nemají. Tupozrakost se dá léčit (nebo zlepšit) do předškolního věku.
Držim pěsti, aby se očíčka srovnala :hug:

mazlove
Kecalka 429 příspěvků 24.05.11 21:00

Kluk dostal ve 14měsícú a malá v 19měsícú

pavlak5
Ukecaná baba ;) 1853 příspěvků 24.05.11 21:24

ahoj lolinko -a kde vám ty oči měřili ? Zarazilo mě ,že píšeš ,že ti 1,5 ročního syna měřila optometristka…,to jsi asi myslela lékařku ne? Optometristka nemá co ,takto malé děti měřit a diagnostikovat od toho je lékař(u dětí je to trochu složitější ,protože oko se vyvíjí).Tupozrakost se většinou vyvine po neléčeném šilhání .
Osobně bych ti doporučovala na nic nečekat a objednat se k dětské oční lékařce -která provede vyšetření a vše vyjasní .
Pokud byste přeci jenom ty brýle kupovat museli ,určitě není dobře kupovat přes internet ,ale vaše dětská lékařka by ti doporučila optiku (nejspíš nemocniční) ,kde se specializují na brýle pro kojence a batolata -protože ty většinou nejsou ve standartním sortimentu optik .

jpichova
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.05.11 21:30

U naší dcerky se právě na to přišlo později až v 5 letech,protože vůbec nešilhala :-( a syn 10 měs. to má taky a též bez šilhání

pavlak5 píše:
Tupozrakost se většinou vyvine po neléčeném šilhání .
Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Tuno, A DOST! Ochranka tvrdí, že lžeš, a podává na tebe trestní oznámení

Moderátor Jan Tuna (45) tvrdí, že ho na vánočním večírku v klubu SaSaZu... číst dále >

Houdová odmítá dětem říkat, že převlečení sousedé jsou čert s Mikulášem

Fotky Mikulášů a čertů u krásné Heleny Houdové vyvolaly traumatické... číst dále >

Články z Ona Dnes

Polohy pro zdravý spánek: nejlepší je na zádech, na klubíčko zapomeňte

Člověk stráví v posteli až dvě pětiny svého života. I proto je podle... číst dále >

Pracny, košíčky a další skvělé cukroví, které pečeme v redakci

Také letos vám přinášíme osvědčené recepty na vánoční cukroví, které se peče... číst dále >