Tvaroh naslano

347
10.12.09 18:50

Tvaroh naslano

Ahojte, dobry den…
tchynka mi dovezla dva polotucne tvarohy…potrebovala bych poradit nejaky „slany“ recept, protoze na sladke u nas nikdo v rodine neni. Neznate nejakou mnamku, kde by se dal tvaroh spotrebovat? Napr. slany kolac nebo nejake testoviny apod.? :think:
Diky predem vsem za inspiraci:-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

17068
10.12.09 19:10

já dělám z tvarohu hlavně pomazánky - většinou sýr, česnek nebo co dům dá. Jinak do jídla na slano mi jednou posílala mamča recept na těstoviny s tvarohem a petrželkou jen se to osolilo a zamíchalo, prý to byla mňamka, ale já si to neumím moc představit :nevim:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5162
10.12.09 19:17

a udelat jen tak pomazánku? Budapešť - cibuli, sladkou mletou papriku, může být červená papriku (i naložená), osolit (podravka). MOc pomazánky nedělám, ale tahle má vždycky úspěch :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
17842
10.12.09 19:58

Brambory s tvarohem,mnam,mnam :wink:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1279
10.12.09 20:59

Bozi recept - 250g mekkeho tvarohu, 250g masla, 250g hladky mouky - zadelat testo, vyvalet placku, tu potrit rozslehanym vejcem, posypat cimkoli - mleta paprika, kmin…placku radylkem nakrajet na ruzne tvary a pect.-)

Příspěvek upraven 10.12.09 v 21:55

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
347
10.12.09 21:20

ty jo tak tohle zni dobre!!! navic mame v sobotu oslavu, takze do toho asi pujdu! Diky :potlesk:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2588
10.12.09 21:36

My máme hrozně rádi papriky plněné tvarohem.
Tvaroh smíchat s nadrobno nakrájenou cibulkou, osolit, opepřit, přidat špetku chilli a malinko mléka na zředění. Někdy tam přidám lučiny, když mám. Červené papriky (jsou nejlepší) rozpulit, očistit a naplnit směsí. Nechat aspoň hodinku odležet.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1279
10.12.09 21:51

Lupit muzu jen doporucit je to strasne dobry, delala jsem na mikulasskou merendu u sousedu a vsichni se mohlu uzrat.-) jo a je to hotovy behem chvilicky:-)JO A VLASTNE JA TO VEJCE TROCHU OSOLILA…BYLO TO TAKMYSLIM JESTE LEPSI.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
23505
10.12.09 21:55

Ty těstoviny s tvarohem bych úplně nezavrhovala, jinak se dá tvaroh použít i třeba jako náplň zapečených brambor nebo na slano i jako slaný štrůdl třebas s brokolicí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22
11.12.09 09:55

mě napadá to, co ostatní - pomazánka, nebo brambory s tvarohem

jinak se dá udělat z tvarohu i směs na zapečené palačinky na slano - přidat k tvarohu trochu strouhaného sýra, sůl a koření, promíchat s listovým špenátek a třeba nasekané maso, dát do pekáčku a zapéct :-P

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
347
11.12.09 10:22

hmmm, to zni taky moc dobre…myslela jsem prave spis neco „tepleho“ jako hlavni jidlo a tohle je taky dobry napad + to slane pecivo
Diky vam vsem za inspiraci, hned jak dam maleho po obede spinkat, poustim se do toho!!!
Krasny advent!!! :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22971
11.12.09 10:52

Kdysi jsem dělala tvarohové karbenátky a byly moc dobré. Na netu jsem našla tohle, je to skoro stejný recept.

Suroviny:
250 g tvarohu: 2 vejce, šunka, hl. mouka, olej na smažení, vegeta, strouhanka, sůl

Příprava:
Tvaroh dáme do misky a přidáme nakrájenou šunku nebo jiný salám, vejce a vegetu dle chuti (ne moc!). Lžící nabíráme směs a obalujeme v trojobalu. Lehce na rozpáleném tuku osmažíme do zlatova.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
347
11.12.09 14:33

Holky, tak musim poreferovat…
upekla jsem to pecivo naslano + jeste z toho sameho testa takovy slany dort do kolacove formy (na spod vrstvu testa, na to rajcata, syr, anglickou, posypala jsem italskym korenim, znovu prikryla vrstvou testa.ze zbyleho testajsem vykrajela tvary srdicek pokladla jim kolac, potrela celym vejcem a posypala lnenym seminkem). To drobne pecivo jsem uz chutnala, je to lahoda a ten kolac vypada luxusne, nakrojime zitra :-)
Pa pa a vesele chvilky u vareni :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
inabe
4.10.10 18:03

:potlesk: :roll: tohle moje babička plnila ořechama..nebo povidly..mňááámm..zkuste…)))

• Nahlásit
  • Citovat
inabe
4.10.10 18:05

:-D tohle patřilo k „božímu receptu“ od Lllucie))))))))))…//250/250/250/

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama