Zácpa - tvrdá stolice u 3 měsíčního miminka

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.06.19 17:43
Tvrdá stolice při u

Dobrý den chtěla bych poprosit o radu.. malému jsou 3m a od rána má strašně tvrdou stolici… jsme na UM (nutrilon AR -už měsíc) a dávám mu k tomu každé ráno probiotika.. nevíte čím je to? Každý den malému dělám buď fenyklový nebo heřmankový čaj ale žádný nechce :( jsem z nej už zoufalá :(

Reakce:
lebonkaa
Povídálka 18 příspěvků 09.06.19 17:54

Zkuste změnit značku UM.

stinga
Echt Kelišová 7809 příspěvků 09.06.19 18:22
@lebonkaa píše:
Zkuste změnit značku UM.

stejná rada, změň UM

Freya10
Kecalka 412 příspěvků 09.06.19 19:12

Dělá to to AR - to zahuštění.
Pokud má AR mléko z důvodu refluxu, tak změna na jakékoliv jiné zahuštěné pravděpodobně moc nepomůže.
Nám na totožný problém pomohlo namíchávat si to zahuštění „na míru“ = míchala jsem Nutriton (zahušťovadlo) s UM - tedy v našem konkrétním případě jsem míchala Nutriton a Sunar. Nutritonu jsem si vychytala tolik, kolik stačilo na omezení zvracení ale zároveň udrželo bobky na vytlačitelné hustotě :lol: Myslím, že u nás to bylo snad půl nebo třičtvrťě doporučeného dávkování Nutritonu… :palec:

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.06.19 19:20

Když on už měl 3 po 1 blinkal po 2 zácpa a potomhle ok.. jen od rána ta stolice noo muzu ku osladit čaj

Freya10
Kecalka 412 příspěvků 09.06.19 19:23

Já bych tedy žádný čaj nejen nesladila, ale ani nevnucovala…tříměsíční to úplně parádně zvládne na mlíku a pokud máš přeci jen dojem, že je moc horko, tak trocha převařené vody mezi krmeníma…
Proč má vlastně AR?

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 09.06.19 20:08

Protoze Měl od hami a po nem opravdu blinkal.. hodně.. tak nám dr doporučila tento.. když on ani tu vodu právě nechce.. a přece jen jsou ty vedra..

Freya10
Kecalka 412 příspěvků 10.06.19 07:02

Nu a kolik toho vypije?
Když vypije 6× denně 150ml mléka, tak to má cca 900 ml tekutiny za den…je to cca 130ml čisté vody x těch 6 = cca 800 ml vody denně. Tolik vody poměrově k váze nikdo z nás nevypije a pokud dost čůrá, tak jí má opravdu dost.
Plně kojené děti jsou také jen kojené, takže pokud mu nabízíš UM když si řekne (a ne striktně po třech hodinách), tak v tom z hlediska tekutin není zásadní rozdíl…to, že se u UM mají dodržovat intervaly minimálně 3 hodin je kravina (potvrzená v nemocnici na dětské gastrologii ;) ) - dcera v období léta velmi špatně jedla (bylo ji půl roku) a měli jsme nabízet častěji UM a žádnou vodu mezi tím (aby se nenažbrundala vodou a neodmítala UM).
Na druhou stranu - může být tolik okolností (třeba víc UM a častěji nechce, vážně méně čůrá, vážně má žízeň, ale UM si na žízeň dát nechce…), že si tu takto z dálky radit něco na 100 % netroufnu…ale být to moje dítě na UM, tak takto maličkému nic jiného necpu a když už, tak vodu a třebas 20 ml denně na ochutnání…prostě jak by chtělo ;)

Nu a s tím bobkem uvidíte-třeba to bylo jen momentální a kdyby ne, tak můžete zkusit Nutrilon (bez AR) a k tomu míchat Nutriton. Nám tedy dcera házela šavle (a ne ublinkávala, ale vážně obloukem) i po AR formulích, ale alespoň méně…takže pokud vám teď na AR jen ublinkává, tak by mu šlo ten poměr toho zahuštění snížit a střevům tím pomoct ;)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 10.06.19 09:53

@Freya10 je pravda tě když jsme doma a je příjemné ze se ozve po 3h a když jsme venku tak chce jít po 2h
Dnes už opět kaká normálně

Freya10
Kecalka 412 příspěvků 10.06.19 10:01

Tak paráda…tak to byl jen nějaký výkyv ;)
Tak ať se daří… :palec:

Váš příspěvek
Reklama