Reklama

Tvrdnutí břicha v sedmém týdnu těhotenství?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Patie
Ukecaná baba ;) 2461 příspěvků 1 inzerát 04.02.17 19:05
Tvrdnutí břicha v 7. tt?

Ahoj holky :)
Mám dotázek - jsem poprvé těhotná, v 7. tt. Předtím jsem nikdy nečetla o tvrdnutí břicha v těhotenství. Až když jsem dnes u televizi měla chvilkovou křeč v podbříšku, upozornil mě přítel, že když jsem na něm dnes usnula, cítil, jak se mi občas samo stahuje břicho. Je to normální? Bohužel, tím, že to bylo ve spánku, vůbec to nedokážu posoudit, ani nevím, jak se to pomalu projevuje. Každopádně, co jsem četla, většinou se tvrdnutí objevuje až v pozdějších stadiích těhotenství, a mám strach o miminko, jestli to pro něj nemůže být nějak špatné… :nevim: Může to být stresový? Posledních pár dní jsem na nervy, snažím se být co nejvíc v pohodě, ale chybí mi ještě dvě zkoušky, dneska mě od té jedné dost hnusně vyhodil, řešíme stěhování…Mimčo bylo neplánované, takže teď nevím kam dřív :nevim:
Děkuju všem za reakce :mavam:

Reklama

Reakce:

stonožka12
Kecalka 476 příspěvků 8 inzerátů 04.02.17 19:33

Máte-li doma hořčík, tak si hned vemte, jinak zítra pro něj do lékárny, v pondělí na gyndu, nejspíš Vám tam taky nějaký předepíšou nebo dají v injekci. Pokud to jen trochu půjde, tak se nenervujte, hodně odpočívejte.

sisk
Ukecaná baba ;) 1772 příspěvků 04.02.17 19:33

@Patie myslím ze ne. V tomto týdnu ještě plod nemívá ani srdeční akci. Neumím si to nějak v praxi představit.
Hlavně klid.

Pipet
Generální žvanilka 24069 příspěvků 04.02.17 19:34

Tvrdnutí je „stah“ dělohy. Aktuálně je děloha tak malinká a schovaná v pánvi, že si troufám říct, že rukou položenou na břiše se nedá cítit. :nevim:
To spíš pohyb střev - těhotenství ovlivňuje peristaltiku.

Patie
Ukecaná baba ;) 2461 příspěvků 1 inzerát 04.02.17 19:37

@stonožka12 Mám doma Mamavit, v něm hořčík je - stačí to?

Mne je právě divné, že přes den žádné problémy nemám, občas mě břicho bolí jako bych cvičila (přímé břišní svaly), ale nic hroznýho… Já jdu v pondělí právě na kontrolu stejně ;)

Patie
Ukecaná baba ;) 2461 příspěvků 1 inzerát 04.02.17 19:40

@Pipet Taky jsem se k tomu přikláněla, včera jsem prujmovala a jinak cele těhotenství spíš zácpa.

Děkuju holky za reakce, jen jsem potřebovala uklidnit asi, ale doktorovi se v pondělí zmíním. Je to hrozný, jak se furt člověk o to malý bojí :)

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.02.17 20:45

Ahoj holky, dneska mám k večeru hrozne tvrdé břicho, spíše pod prsama než v podbřišku (tam je to co se týče bolesri ok). Jsem v začátku 6 týdne. Nemáte s tím nejAka zkušenost?

pikola
Neúnavná pisatelka 18956 příspěvků 20.02.17 20:49

Pod prsama to dite urcite neni.

hehehe
Extra třída :D 11528 příspěvků 20.02.17 20:50

Žaludek? :nevim:

martina82
Ukecaná baba ;) 1026 příspěvků 20.02.17 20:53
@pikola píše:
Pod prsama to dite urcite neni.
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: sem se nasmala :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

martina82
Ukecaná baba ;) 1026 příspěvků 20.02.17 20:54

Tak ja mam pod prsama zebra a pod nimi zlucnik slinivka :think:

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Kdy začít děti učit zacházet s penězi? Začněte pomocí her v předškolním věku

Jedním z nejčastějších sociálních problému, se kterými se dnes potkávají... číst dále >

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Články z Expres.cz

Eva Decastelo: Komentují moje tlusté ruce? Musí mít chudý vlastní život!

Patří mezi nejkrásnější české moderátorky. I když před několika dny oslavila... číst dále >

Třetí televizní škrt pro Leoše Mareše: Jak číst komplikace v jeho obsazení

Je to už třetí televizní projekt s Leošem Marešem v relativně krátké době,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Devadesátkový trend znovu na scéně. Čtyři tipy, jak nosit džíny do pasu

Džíny patří k základním kouskům šatníku. Stačí jen najít střih, který si bude... číst dále >

V Praze nám můžou závidět, říká Šumavan Marek Ztracený

S partnerkou a synem žije v Železné Rudě. To je místo, kde Marek Ztracený... číst dále >

Reklama