Tvrdnutí břicha v sedmém týdnu těhotenství?

2468
4.2.17 19:05

Tvrdnutí břicha v 7. tt?

Ahoj holky :)
Mám dotázek - jsem poprvé těhotná, v 7. tt. Předtím jsem nikdy nečetla o tvrdnutí břicha v těhotenství. Až když jsem dnes u televizi měla chvilkovou křeč v podbříšku, upozornil mě přítel, že když jsem na něm dnes usnula, cítil, jak se mi občas samo stahuje břicho. Je to normální? Bohužel, tím, že to bylo ve spánku, vůbec to nedokážu posoudit, ani nevím, jak se to pomalu projevuje. Každopádně, co jsem četla, většinou se tvrdnutí objevuje až v pozdějších stadiích těhotenství, a mám strach o miminko, jestli to pro něj nemůže být nějak špatné… :nevim: Může to být stresový? Posledních pár dní jsem na nervy, snažím se být co nejvíc v pohodě, ale chybí mi ještě dvě zkoušky, dneska mě od té jedné dost hnusně vyhodil, řešíme stěhování…Mimčo bylo neplánované, takže teď nevím kam dřív :nevim:
Děkuju všem za reakce :mavam:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

4.2.17 19:33

Máte-li doma hořčík, tak si hned vemte, jinak zítra pro něj do lékárny, v pondělí na gyndu, nejspíš Vám tam taky nějaký předepíšou nebo dají v injekci. Pokud to jen trochu půjde, tak se nenervujte, hodně odpočívejte.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1776
4.2.17 19:33

@Patie myslím ze ne. V tomto týdnu ještě plod nemívá ani srdeční akci. Neumím si to nějak v praxi představit.
Hlavně klid.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24396
4.2.17 19:34

Tvrdnutí je „stah“ dělohy. Aktuálně je děloha tak malinká a schovaná v pánvi, že si troufám říct, že rukou položenou na břiše se nedá cítit. :nevim:
To spíš pohyb střev - těhotenství ovlivňuje peristaltiku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2468
4.2.17 19:37

@stonožka12 Mám doma Mamavit, v něm hořčík je - stačí to?

Mne je právě divné, že přes den žádné problémy nemám, občas mě břicho bolí jako bych cvičila (přímé břišní svaly), ale nic hroznýho… Já jdu v pondělí právě na kontrolu stejně ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2468
4.2.17 19:40

@Pipet Taky jsem se k tomu přikláněla, včera jsem prujmovala a jinak cele těhotenství spíš zácpa.

Děkuju holky za reakce, jen jsem potřebovala uklidnit asi, ale doktorovi se v pondělí zmíním. Je to hrozný, jak se furt člověk o to malý bojí :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
20.2.17 20:45

Ahoj holky, dneska mám k večeru hrozne tvrdé břicho, spíše pod prsama než v podbřišku (tam je to co se týče bolesri ok). Jsem v začátku 6 týdne. Nemáte s tím nejAka zkušenost?

• Nahlásit
  • Citovat
23108
20.2.17 20:49

Pod prsama to dite urcite neni.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11689
20.2.17 20:50

Žaludek? :nevim:

• Nahlásit