Ublinkávání po UM

868
28.6.13 22:23

ublinkávání po UM

Ahoj, malému jsou 3 týdny a po každém pití pak chvíli ublinkává a někdy dokonce „vyhodí“ vše. Je to v pořádku? Může to být tou nedovyvinutou záklopkou, co novorozenci mají?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
1501
28.6.13 22:25

Tak malá jedla hodně a pak blinkala, prostě nevěděla kdy má dost. :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
25959
28.6.13 22:26

Může to být reflux (to je ta nedovyvinutá záklopka) a nebo se třeba jen přejídá. Pokud nezvrací obloukem, tak to neřeš, odezní to s věkem ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6791
28.6.13 22:26

Jojo, malej to taky dělal. I hodinu a dýl po krmení. Měl reflux i bez házení šavlí do oblouku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29440
28.6.13 22:29

Pokud prospívá a neblije obloukem, tak je to normální. Mimina nemají, jak už víš, dovyvinutou hrtanovou záklopku, takže se jim to mlíko vrací. Náš malej byl blicí hodně, v podstatě se to spravilo až s příkrmama. Já to nějak moc neřešila, někdo dává odříhnout v průběhu krmení, někdo zahušťuje Nutritonem - ten jsem teda zkoušela, nicméně mi zahustil dítě tak dokonale, že kadilo jen s rourkou, takže jsem ho radši nechala blindit.

Příspěvek upraven 28.06.13 v 23:25

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
423
28.6.13 22:44

Nebo zkus vyměnit značku mlika. Mne to maly dělal po Sunaru. :think:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1185
28.6.13 22:59

Máme HIPP BIO Combiotic a dnes jsem koupila HIPP BIO AR - ani refluxivní :-)

@gabi.design Co je to ten Nutriton?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5320
28.6.13 23:11

Určitě to může být tou nevyvinutou záklopkou. Dcera mně to teď dělá taky (ale jsou jí už přes 4 měsíce), mně se osvědčil Nutrilon AR. Ale teď mě napadá, že to je rada asi trochu mimo, protože nepíšeš, zda je prcek na UM, jestli je kojený, tak budeš muset asi vydržet, než to přejde :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29440
28.6.13 23:25

@Petrule78 Přidává se to do mléka nebo se to dá dát i samostatně, je to karubin, ten to mléko zahustí a mělo by se pak udržet v žaludku. Vyrábí to Nutrilon: http://umela-mleka.heureka.cz/…specifikace/#…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1185
28.6.13 23:40

@gabi.design Děkuji, no já dávám teď ten HIPP AR a dobrý :-)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
892
28.6.13 23:55

@crazymisha a takhle to má od narození? Nebo začal až teď? A nezvrací obloukem? Nebo jen ublinkává? a jinak je hodnej, nebrečí moc a spinká? Nám začala malá zvracet tak ve třech týdnech. Muselo se to řešit operací :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
868
29.6.13 07:05

@bonna83 Nezvrací pokaždé, jen ublínkava. A to ma od narozeni. A pak mi treba 1× za den vyzvraci vse, co prave vypil.

Jsme na Sunaru od narozeni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
892
29.6.13 08:34

@crazymisha Tak to může být tou nevyvinutou záklopkou. Ale raději si to hlídej, kdyby zvracel obloukem nebo nepřibýval, tak si řekni o ultrazvuk bříška. Naše malá právě začala ublinkávat v těch 3 týdnech a pak třeba obden zvracela obloukem. A taky ne po každým jídle. Jen občas. A teda ke konci už i při jídle to vyzvracela. Vůbec nechtěla spát a pořád plakala. Pak přestavala přibývat na váze a začala zvracet i krev. Měla zúžený vrátník, takže jí jídlo nešlo ze žaludku do střev, ale zvracela je. Někdy tím taky děti trpí, ale nemusí se to operovat, protože to není tam moc zúžené. Hlavně kluci na to prý trpí. Tím tě nechci strašit, jen si to raději hlídej. Některý děti se tím dětstvím taky vyložene prozvrací a nic jim není :)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5320
29.6.13 09:40
@hamika píše:
Určitě to může být tou nevyvinutou záklopkou. Dcera mně to teď dělá taky (ale jsou jí už přes 4 měsíce), mně se osvědčil Nutrilon AR. Ale teď mě napadá, že to je rada asi trochu mimo, protože nepíšeš, zda je prcek na UM, jestli je kojený, tak budeš muset asi vydržet, než to přejde :nevim:

koukám, že jsem byla večer už asi unavená, zmínka o UM je přímo v nadpisu, tak pardon :oops:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat