Učení Aj na 2.stupni a kvalifikace
- Fotoalbum (0)
- Sledovat e-mailem
- Přidat k oblíbeným
- Zapnout podpisy
- Hledání v tématu
- Sledovat eMimino.cz
Reakce:
@Anonymní píše:
Ahoj všem, jsem v soukromém sektoru a ráda bych časem šla učit na 2. stupeň ZŠ. Zájem mám o anglický jazyk. Působím jako lektor dlouhodobě, řadu let jsem jazyky doučovala, žila jsem i v zahraničí, ale nestudovala jsem učitelský obor. Jsem Mgr., ale z ekonomie.
Zajímalo by mě, kdybych si šla dodělat pedagogické minimum, jakou jazykovou zkoušku je třeba nutné na učení mít? Stačí mít FCE/CAE certifikát, nebo je nutná například státní jazyková zkouška?Bylo mi nabídnuto učení českého a anglického jazyka i bez nějaké specializované kvalifikace, ale zajímalo by mě, jaká je praxe.
Děkuji.
Fakt ti nabidli cestinu na druhem stupni? To uz je teda docela bida ve skolstvi.
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
Který kraj? Praha a Středočeský? Minimálně se uvádí C1 a didaktické studium. Teď už se dá dálkově studovat i jazyk na univerzitě.
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
Pedagogicke minimum (za mě na dva roky v rámci czv, závěrečná práce, státnice, ale obsahem pro biologa jednoduchý, byl to spíš střet se systémem po naší přátelské fakultě)
Kurz didaktiky (za mě 80 hodin na british council, též formalita)
C1 zkouška, tedy cae (a to snadné není, i když umíš anglicky dobře, hlavně writing - musíš přesně vědět, co chtějí, jak přesně to má vypadat, totéž speaking; prostě znát hodně přesně, za co se dávají body a cvičit to, umět dobře anglicky nestačí)
Na češtinu nevím.
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
Zakon o pedagogických pracovnících, paragraf 8 (1) i, respektive tedy paragraf 12.
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
Měla jsem na střední učitelku jazyka, která léta žila v Americe. Ona taky měla titul v ekonomice, než odešla do světa. Pak se vrátila. A při nás dálkově studovala učitelství AJ.
Nejjednodušší cesta je, že se v té škole domluvíš a dáš si přihlášku na VŠ. Normálně si doplníš vzdělání. Vyber si dvouoborový program. Další Mgr. neuškodí. Že přijde nabídka. To se stát může. Taky jsem tento týden byla pozvána k vedení, jestli si nechci výhledově doplnit kvalifikaci učitelství NJ. Podnět vzniknul na jejich straně. Byla jsem zaskočená. Kdo ví, jak dlouho bude druhý jazyk na ZŠ.
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
@vokishka píše:
Fakt ti nabidli cestinu na druhem stupni? To uz je teda docela bida ve skolstvi.
Spíš se divím, že se ji nepokusili zlanařit na matiku a informatiku. ![]()
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
@SAJ píše:
Spíš se divím, že se ji nepokusili zlanařit na matiku a informatiku.
no to by bylo logičtější, ale zrovna čeština?
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
@Kelsey 2024 bude krizový rok. Záleží s čím budou druhý cizí jazyk nabízet. Jestli s Tv nebo vaření, Infoška…tak asi bez šance. Jestli v kombinaci více Či, Ma Fy…tak to má možná šanci.
Vy nemáte kvalifikovaného němčináře? U nás jich je daleko více než aprobovaných angličtinářů.
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
@truelly píše:
@Kelsey 2024 bude krizový rok. Záleží s čím budou druhý cizí jazyk nabízet. Jestli s Tv nebo vaření, Infoška…tak asi bez šance. Jestli v kombinaci více Či, Ma Fy…tak to má možná šanci.
Vy nemáte kvalifikovaného němčináře? U nás jich je daleko více než aprobovaných angličtinářů.
Máme jednoho. Ale často marodí a dlouze. Pak se to látá suplem, kdo může. Chtějí mít zálohu.
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
@Kelsey píše:
Máme jednoho. Ale často marodí a dlouze. Pak se to látá suplem, kdo může. Chtějí mít zálohu.
Tak to chápu. Nicméně nezávidím situaci. Byl by to zahul. Taková občanka ještě dejme tomu…
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
@vokishka píše:
no to by bylo logičtější, ale zrovna čeština?
Ne, to by tedy nebylo logičtější.
Byl by to srovnatelný průser.
Zakladatelka aspoň umí Aj, možná i učit (díkybohu teda), ale sorry, z ekonomky neumí ani Čj, ani M, ani IKT.
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
@SAJ píše:
Ne, to by tedy nebylo logičtější.Byl by to srovnatelný průser.Zakladatelka aspoň umí Aj, možná i učit (díkybohu teda), ale sorry, z ekonomky neumí ani Čj, ani M, ani IKT.
Průšvih to je, ale ta čeština mi připadá horší, protože ji viděla naposledy tak na střední, i ta matika nic moc. To ICT učil u nás ten, kdo uměl zapnout počítač, ted už je to teda lepší.
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
@truelly píše:
Tak to chápu. Nicméně nezávidím situaci. Byl by to zahul. Taková občanka ještě dejme tomu…
Přesně to jsem navrhovala, že na MUNI je na CŽV občanka pro ZŠ a společenské vědy pro SŠ. Je mi to velmi blízké. Mám vystudované učitelství pro SŠ (odborné předměty a praktickou přípravu). Takže na CŽV můžu. To se jim moc nelíbilo. Psychologii, speciální pedagogiku cokoli. Jazyk nechci.
- načítám...
- Citovat
- Zmínit
Ahoj všem, jsem v soukromém sektoru a ráda bych časem šla učit na 2. stupeň ZŠ. Zájem mám o anglický jazyk. Působím jako lektor dlouhodobě, řadu let jsem jazyky doučovala, žila jsem i v zahraničí, ale nestudovala jsem učitelský obor. Jsem Mgr., ale z ekonomie.
Zajímalo by mě, kdybych si šla dodělat pedagogické minimum, jakou jazykovou zkoušku je třeba nutné na učení mít? Stačí mít FCE/CAE certifikát, nebo je nutná například státní jazyková zkouška?
Bylo mi nabídnuto učení českého a anglického jazyka i bez nějaké specializované kvalifikace, ale zajímalo by mě, jaká je praxe.
Děkuji.