Jak jste prožívali vstup do školy handicapovaného dítěte

Anonymní
10.1.20 14:46

Učitelky a děti s hendikepem

Mám otázku na učitelky, které mají vnoučata nebo děti s nějakým „problémem“ jako je ADHD, ADD, Aspergeruv syndrom, PAS, vývojová dysfazie, dysporuchy, MR…
Jak jste se s tím vyrovnaly? Jak jste prožívaly vstup dítěte do školky a do školy?
Omlouvám se za anonym. Je to pro mě aktuální téma, ale zároveň dost citlivé a osobní.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymní
10.1.20 15:08

Mam dite s ADHD a s podezrenim na Aspergeruv syndrom (ted probihaji vysetreni), doma tedy spis sazime na lehkou dysfazii, ale clovek nikdy nevi, na Aspergera upozornili dva lide nezavisle na sobe, tak kdo vi. :think:

Ted jsem psala do podobne diskuze. Clovek se s tim smiruje porad a nektere veci proste zamrzi vzdycky. Vstup do skolky byl u ADHD sok, ucitelky uplne na nervy a syna nedavaly. Me do te doby nenapadlo, ze by byl tolik jiny, ano, mel sva specifika, ale rikala jsem si, tak je takovy akcni a rychlejsi. :lol: Do skoly sel letos a zvladl to skvele. Ma ale super pani ucitelku. Verim, ze to musi byt narocne, ale maji docela malo deti, navic syn je hodne chytry. Tak verim, ze to bude dobre. :oops: Mladsi ma podezreni na Aspergera, zase je o trochu klidnejsi, do skolky jde az pristi rok, tak uvidime.

Anonym kvuli detem, dekuji. :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
10.1.20 15:17

Jsi učitelka? Mně jde vyloženě o učitelské děti. Je to dost specifické.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
10.1.20 15:19
@Anonymní píše:
Jsi učitelka? Mně jde vyloženě o učitelské děti. Je to dost specifické.

Ano jsem. 8)

• Nahlásit
  • Citovat
47720
10.1.20 15:27

Znam byvalou p. ucitelku, ktera nese velmi tezce, ze jeji vnouce se nechce ucit, skola ho nebavi, nezajima a nudi. Uceni je opruz nejvetsi.
Vysledky jsou odpovidajici pristupu.
Nema zadnou poruchu, nic potvrzeneho. Babicka chce pomahat, ale to dite nechce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
10.1.20 15:31

Mam dite s AS a zaroven vyssi inteligenci. Nyni je predskolak v pripravne tride. S manzelem jsme ucitele na ZS a tchyne ucitelka MS. Bohuzel do toho vidime i z druhe strany, tak se to v nas pere a kolikrat musime zatnout zuby. Nyni vybirame skolu, kam nastoupi do 1. tridy a je to neskutecne tezke. Zajima te neco konkretniho?

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
10.1.20 15:41

ADD plus dys - jsem češtinář, takže si dělám legraci, že kovářova kobyla chodí bosa. Beru to jak to je, syn má výhodu, že vim, jaké metody mohou zabrat, učím se s ním a zkoušíme, co zabere.
Má i logo vadu, prostě ivf a nedonošenec.
Je sice inteligentní, ale vzhledem k tomu, jak moc práce mu dá něco se naučit, je jasné, že půjde na řemeslo. ( ještě je šance, že mu zůstane jen to, že je mimoň a soustředění se zlepší, tak by byl KLASICKÝ IT, jako manžel, tam se to ztratí). Naštěstí je šikovný, manuálně zručný.
Pro něj je horší to, že ze všech našich dětí má tento problém jediný a podceňuje se. Máme I dítě, které se nemusí učit a nosí jedničky bez námahy, je primus třídy, vyhrává olympiády atd.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
10.1.20 15:41
@Anonymní píše:
Mam dite s AS a zaroven vyssi inteligenci. Nyni je predskolak v pripravne tride. S manzelem jsme ucitele na ZS a tchyne ucitelka MS. Bohuzel do toho vidime i z druhe strany, tak se to v nas pere a kolikrat musime zatnout zuby. Nyni vybirame skolu, kam nastoupi do 1. tridy a je to neskutecne tezke. Zajima te neco konkretniho?

Budete si brát dítě k sobě do školy?

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
10.1.20 15:43

@Kelsey on je ale velký rozdíl, když dítě nechce a když chce a nejde to. Když se s dítětem dře a výsledky nejsou vidět.

• Nahlásit
  • Citovat
6340
10.1.20 15:50
@Anonymní píše:
@Kelsey on je ale velký rozdíl, když dítě nechce a když chce a nejde to. Když se s dítětem dře a výsledky nejsou vidět.

Když jsi úča, celý život premiantka hladovějící po vědomostech, a tvoje dítě to má naprosto na salámu a nezmotivuje ho nic, tak to taky není nic moc. :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10.1.20 16:07

Byla jsem mámou vysokofunkčního autisty, měla jsem ho na praktic. škole, sama uč. 1. st. - kdyžtak SZ

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
10.1.20 16:14
@Anonymní píše:
Budete si brát dítě k sobě do školy?

Ja jsem s mladsim doma, ale zvazovala jsem i skolu, kde jsem pusobila. Ale pouze v pripade, kdyby sla do prvni tridy skvela kolegyne, kterou znam. Jinak ne. Manzel radikalne odmitl hned :lol: Premyslela jsem i nad domacim vzdelavanim, ale to by nebylo dobre pro obe strany. Navic spoluzaci jsou potreba.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
10.1.20 16:28
@Anonymní píše:
Ja jsem s mladsim doma, ale zvazovala jsem i skolu, kde jsem pusobila. Ale pouze v pripade, kdyby sla do prvni tridy skvela kolegyne, kterou znam. Jinak ne. Manzel radikalne odmitl hned :lol: Premyslela jsem i nad domacim vzdelavanim, ale to by nebylo dobre pro obe strany. Navic spoluzaci jsou potreba.

Domácí výuka už mě taky napadla. :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
10.1.20 16:29

@Kubula.K o tom nepolemizuju. Ale to, co popisuju, je dost specifická situace.

• Nahlásit
  • Citovat
6340
10.1.20 16:32
@Anonymní píše:
@Kubula.K o tom nepolemizuju. Ale to, co popisuju, je dost specifická situace.

To já vím. ;) A ta druhá taky. :,( Ale jestli je to OT, tak tady nebudu plevelit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama