Reklama

Udělala jsem dobře s tchánem?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Jendurka
Kecalka 330 příspěvků 02.02.17 12:45
Udělala jsem dobře s tchánem?

Ahoj. Potřebovala bych znám nestraný názor na situaci. S manželem jsem spolu 17 let a máme 9 letou dceru. Tcgánovci bydlí téměř přes ulici. Vycházeli jsme spolu velice dobře, Někdy se nám něco nelíbilo, ale přesne to člověk. Manžel má bratra který zde nebydlí a má dceru 5 let.Asi před 14 dny zde neteř byla u tchánovců a šli i snaší dcerou bobovat. Když přišla dcera domu, byla divná. Pak sem se od ní dozvěděla že jí tchán nadávat do debilů. A nebylo to poprvé. Což sem řešila až druhý den, kdy sem manželovi říkala že to tak nenechám a jdu si s nim promluvit. Nejdříve to zapíralže to není pravda a pak na mě začal ječet, že to pravda je a že si ode mě nenchá na něj řvát atd. dopadlo to špatně a od té doby se snámi nebaví, To mi je tak nějaj jedno, ale ani s dcerou. Myslíte že jsem udělala dobře? Tchán je strašněj cholerik tak sem pak raději šla domů. Ted mi je líto dcery :-(

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

Doe_Jane 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.02.17 12:48

Netrap se tím už to stejně nevrátíš, určitě se to brzy urovná, omluvit se můžeš jestli chceš, ale on by si měl taky uvědomit jak se choval..

Jendurka
Kecalka 330 příspěvků 02.02.17 12:51

@Doe_Jane děkuji, pořád si ymslím, že se nemám za co omlouvat. Šla jsem bránit moje dítě a já opravdu nebudu ta. která to bude urovnavat. A moc děkuji za reakci :kytka:

inkakřivák
Extra třída :D 13176 příspěvků 02.02.17 12:54

No podle té reakce se mi něco nezdá. Nemohlo v tom být něco jiného, anebo třeba řekla ti dcera skutečně celou pravdu? Protože upřímně takto reaguji taky, když mi někdo neustále tvrdí, že jsem něco vyvedla a není to pravda. Stalo se mi třeba toto - syn a hudebka. Poctivě denně cvičil, poslouchala jsem to pořád, a na schůzce v hudební škole mi učitel vyčetl, že syn necvičí. Popřela jsem to a řekla jak to je. Znovu mi to opakoval, a když jsem stále trvala na svém, on mi tvrdil, že lžu. Nakonec jsem nevydržela a zaječela že jo, že lžu, že syn necvičí, a taky nevidím proč by cvičil když má kantora blba a já na to kašlu a jestli je spokojený a odešla hrdě středem. Syn přestal chodit a bylo to. Takže - přiznala jsem něco, co nebyla pravda a kantora jsem solidně sjela. A tohle je přesně stejné. Já nevím, zkus se zeptat dcery, proč a zač jí to děda řekl, co tomu předcházelo. Je to prostě divné. Ono to urazí, když říkáš pravdu a ten druhý trvá na svém.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.02.17 12:54

Tak je prostě cholerik, tak to mívají. Nadává jí tak běžně, nebo jenom při záchvatu, když bouchne? Pokud je to časté, tak bych ho držela od dcery dál.
Můj táta je také cholerik, mezi svátky jsme tam byli s dvouletým synem na návštěvě. Malej neměl úplně svůj den, tak se často vztekal a tátovi ruply nervy, seřval mě jako malou, jak mám hroznou výchovu, jakej jsem spratek nevděčnej a že je ten parchant po mně…a nakonec nás vyhodil 8o :nevim: Teď šplhá, pořád se ptá, kdy přijedeme, co umí syn nového, ale ještě jsem tam nebyla, trucuju (a nevychází mi to časově)

yogurtová
Povídálka 36 příspěvků 02.02.17 12:56

Udělala bych to samé. Možná je efektnější řešit věci klidu, ale boužel hned také vidím rudě. Cholerici jsou oba naši dědečkové a budou se do krve hádat, že sníh je fialový, jen aby neustoupili. Ukázala jsi dceři, že tu pro ni jsi. Omluvit by se měl hlavně tchán dceři. Mluvila jsi o tom s dcerou, jak to vnímá?

Lucias12
Kecalka 221 příspěvků 02.02.17 12:58

Taky si myslím, že se nemáš za co omlouvat… Dětem bych taky nadávat nenechala… Ať se nad sebou tchán pěkně zamyslí… Myslím, že dceři nebude vadit, když se s ní nějakou dobu nebude bavit… Nikoho nebaví, když je mu nadáváno… Myslím si, že tchán se za nějakou dobu začne bavit jako kdyby se nic nestalo… Omluvu bych ale spíš nečekala /toho nejsou většinou chlapi schopní a už vůbec ne v jejich věku/.

svycarka
Echt Kelišová 7513 příspěvků 02.02.17 12:58

@Jendurka rict memu decku opakovane ze je de.bil rvala bych taky. Omluvit bych se neomluvila, maximalne bych si znovu s tchanem v klidu promluvila, co ho vede k tomu urazet sve vnouce, ze to opravdu neni normalni. Zaroven ze nechces aby Vase hadka narusila jinak pohodove vztahy. Uvidis jak se k tomu postavi, kdyz se omluvi ci vyjadri litost zachovam se stejne. Pokud na me vybehne, poslala bych ho znovu do patricnych mezi.

Jendurka
Kecalka 330 příspěvků 02.02.17 12:58

@inkakřivák děkuji.Prý jí to řekl, jen proto, že si lehla do sněhu a řekla že zatím bobovat nebude.Oni totiž dost upřednostnují dceru od švagra. Už několikrát to tak byla. Nikdy problém není.,když je s nimi sama, ale jakmile hlídají obě dvě, je to průšvich. Jinak dcera mi leže, dost plakala, že jí nemaj rádi, když je ta sestřenka. Tchána znám velice dobře takže vím jaký je.

Jendurka
Kecalka 330 příspěvků 02.02.17 13:01

@yogurtová Ano zrovna včera, mi říkala že jí babička asi už nechce vidět, když jí nezavolá ani nenapíše. O dědovi ani zmínka. Jen říkala že se jí stýská po babi. A že je to její vina, že mi to neměla říkat. Hruza :-(

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 02.02.17 13:09

Rozumím ti, měli jsme to podobně. Sice našim dětem nenadávali tchánovci do debilů, ale dělali velké rozdíly mezi vnoučaty. Dětem to bylo samozřejmě líto. Naštěstí jsme se odstěhovali dost daleko, a návštěvy nebyly nijak časté. Na tvém místě bych tchána slušně požádala, aby na vaši dceru nekřičel a nenadával ji, že jí je to moc líto a doma kvůli tomu brečí. Pokud to bude respektovat, nechala bych to být. Jestli ne, omezila bych styky na minimum. Omlouvat se nemáš za co.

inkakřivák
Extra třída :D 13176 příspěvků 02.02.17 13:10

Neříkám, že ti lže, jenom ti nemusela říct úplně všechno. I když chpu, že jí věříš, taky bych se postavila na stranu dcery, je to normální a správné. Jenom bych asi na tchána neřvala, slušně bych mu vysvětlila, že prostě tohle nemám ráda a at to nedělá. Taky jsem jednou s tchánem kdysi něco takového řešila, byly to rady do výchovy ve stylu - namlat jim a uvidíš, jak usnou bez pohádky. Prostě jsem odpověděla, že ne a bylo to. At si mele co chce.
Prostě bych se přimlouvala za nápravu vztahů. Ani babičku ani dědu nebudou mít děti vždycky.

Jendurka
Kecalka 330 příspěvků 02.02.17 13:10

@Lucias12 žádnou omluvu nečekám od něj vůbec. Nikdy se za nic neomluvil. Takže asi tak. @svycarka vklidu sem tam přišla, ale jak na mě začal ječet, tak sem začala také. Takže bohužel už mě tam nikdo nedostane

Jendurka
Kecalka 330 příspěvků 02.02.17 13:12

@inkakřivák ano máš pravdu. Já tam opravdu přišla že to vše v klidu vyřešíme. Ale začal na mě řvát, tak už pak v klidu nešlo. Nejhorší je že trpí dcera.Je jasné že asi dítě neřekne vše, ale stále si stojím za tím, že by neměl své vnučce takhle nadavat a urážet jí.

Huk
Zasloužilá kecalka 596 příspěvků 02.02.17 13:13

No já bych taky nenechala nadávat dítěti do debilů. Jestli je rozumná řeč aspoň s tchýní, požádala bych ji, ať si starýho trochu zpracuje.
Dceři bych vysvětlila, že děda ujel, že je horká hlava (v životě takových potká víc), ať si to nebere k srdci a že určitě chápe, proč se takové věci neříkají.

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Na dovolenou jeli po rozchodu? Bučková naznačila konec už před měsícem

Napsala jsem vše, co jsem říct chtěla, na svůj Instagram, odbývá Eliška... číst dále >

Bučková a Vágner už spolu na ryby nevyrazí. Po třech letech se rozešli

Modelka a náš nejznámější rybář se rozhodli jít od sebe po dvouletém vztahu.... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pětkrát o očekávání: Submisivní muž ženě neimponuje, říká psycholožka

„Bez ohledu na proměnu společnosti a generační rozdíly očekává stále žena... číst dále >

Příběh Soni: Syn s vnoučaty nás odmítá navštěvovat, vadí mu švagr

S manželem jsme již v důchodu, na který jsme se těšili. Nejen na klid a... číst dále >

Reklama