Reklama

Bydlíme společne s tchyní a nedá se to

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.01.17 12:46
bydlíme společne s tchyni a nedá se tol

Maminky potřebují -Prosím radu. Bydlíme v domečku u přitelovych rodičů. Bydlíme tady 6 let a mam 2 leteho prcka. Chci už delší dobu jít pryc. Porad respektují svého muže ze on do bytu nechce. Tak jsem porad ustupovala -ale už se tady necítím Dobře. Máme s tchyni společnou kuchyň a sociálku.
Je to narocne.
Jenže v poslední Dobře jsem už hledala byty jsou to hrozne částky. Narazila jsem na byty obecní na směšný nájem jen je nutne do toho zainvestovat urcite tech 150 000,–
Je to bydlení asi na 3-5 let
Pak se bude brát hypotéka a budeme stavět dum…
Nevím jestli odejít proste za každou cenu. Nebo ja nevím. Jak funguje te vy co máme společnou domácnost s tchyni.
Je to napsanému trosku zmatena jak to po sobe čtu. Možná chci slyšet názor druhého nebo ja sama nevím…

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Reakce:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.01.17 12:48

Omlouvám se za překlepy a chyby:-D

kituska
Závislačka 2710 příspěvků 24.01.17 12:52

Ja se ti ani nedivim :( ja bych nechtela bydlet ani s tchyni ani s rodici..mladi maji byt sami a prirel by to mel respektovat. myslim, ze 3roky na byte by mohl vydrzet, kdyz ty jsi do ted vydrzela u jeho rodicu..

lleennttiillkkaa
Generální žvanilka 22825 příspěvků 24.01.17 12:54
@Anonymní píše:
Maminky potřebují -Prosím radu. Bydlíme v domečku u přitelovych rodičů. Bydlíme tady 6 let a mam 2 leteho prcka. Chci už delší dobu jít pryc. Porad respektují svého muže ze on do bytu nechce. Tak jsem porad ustupovala -ale už se tady necítím Dobře. Máme s tchyni společnou kuchyň a sociálku.
Je to narocne.
Jenže v poslední Dobře jsem už hledala byty jsou to hrozne částky. Narazila jsem na byty obecní na směšný nájem jen je nutne do toho zainvestovat urcite tech 150 000,–
Nevím jestli odejít proste za každou cenu. Nebo ja nevím. Jak funguje te vy co máme společnou domácnost s tchyni.
Je to napsanému trosku zmatena jak to po sobe čtu. Možná chci slyšet názor druhého nebo ja sama nevím…

Nešla by alespoň kuchyň vyřešit nějak provizorně? Alespoň sporák a lednice zvlášť? Pokdu chcete do budoucna hypotéku, tak bych určitě raději šetřila, asi.

nostress
Extra třída :D 12912 příspěvků 24.01.17 12:55
@Anonymní píše:
Je to narocne.
Je to napsanému trosku zmatena jak to po sobe čtu. Možná chci slyšet názor druhého nebo ja sama nevím…

Prostě klasika. Takových diskusí je tady už bezpočet. Osobně bych nikdy nebydlela ani se svými rodiči. Sice jsme kdysi na přechodnou dobu bydleli u manželových rodičů, ale i to bylo víc než dost. Nikdy více. Chápu tě. S přítelem
bych si ještě v klidu o všem promluvila, i o tom, jak se tam cítíš, že už to nedáváš psychicky a pro jeho mámu to je jistě taky náročné. Vyhni se křiku
a urážlivým výrazům třeba na adresu jeho matky. Mluv pokud možno stručně a věcně. Předtím si zjisti všechny možnosti, kam by jste mohli jít přechodně bydlet.Na krátkou dobu by vám stačila i garsonka.

cecetka
Kelišová 7172 příspěvků 24.01.17 12:56

Problem vidim hlavne ve spolecne kuchyni a socialce. My mame vse vlastni, upravili jsme domek na 2 plnohodnotne byty. Jsou dny, kdy se s rodici vubec nevidime, jen se slysime (podobne jako se sousedy v panelaku).
Co mas delat ti tady nikdo nerekne. To si musite vyresit s manzelem sami. Ale muzes se aspon vypovidat a vse ventilovat ven :kytka: Mozna, ze nejsi z toho bydleni nestastna sama. Mozna i tchyne by byla rada za soukromi.

kdochcekam 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.01.17 13:15

Zakladatelko však vaše dítě má už dva roky, za rok půjde do školy a ty do práce a zase budete míň doma a ta ponorka ubyde. Buďte rádi, že našetříte a můžete za pár let začít budovat svoje vlastní. Snaž se myslet na výhody té babičky v domě. Pohlídá, máš si s kým popovídat, ušetříte…uvidíš, to bude dobré.
Edit: Do školky. Pardon

Příspěvek upraven 24.01.17 v 13:25

Shaari90 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.01.17 13:22

Já jsem přechodnou dobu bydlela s tchyní a tchánem a myslím si dlouhodoběji by to vztahy akorát pokazilo :? Myslím si, že s některou tchyní to teoreticy jít může… ale to jsou asi spíš výjimky. U mojí tchyně třeba vidím problém, že ona si pořád ještě nezvykla, že má děcka z domu, tak se strašně upínala na naši malou - dokonce řekla, že by šla na rodičák místo mě, že už ji nebaví pracovat :lol: Byl to asi tak trochu vtip, každopádně dokud si tchyně neodvykne na svou roli matky, nenajde si vlastní záliby a kamarády, tak by bydlení s ní určitě nedělalo dobrotu - protože bych z ní akorát měla pocit, že mi „fušuje“ do role matky. Bohužel jak tak pozoruju, má to podobně hodně matek s dospělými dětmi - že žijou spíš životy druhých a nemají vlastní zájmy a nejradši by si adoptopvaly nějaké dítě, aby nemusely měnit svůj dosavadní život, kdy skákaly hlavně kolem druhých…

Shaari90 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.01.17 13:29

Jinak my bydlíme v podnájmu a nevadí mi to. Když seženete levný podnájem a k tomu si budete šetřit na hypo, tak proč ne?

Padme93
Závislačka 2511 příspěvků 24.01.17 13:39

Pokud výhledově do pár let půjdete pryč, tak bych vyřešila bydlení alespoň oddělením koupelny a kuchyně.

jenomže - za pět let se vezme hypotéka, za další tři roky (pokud nebudete stavět dřevostavbu) se přestěhujete, to máš dalších 8 let společného bydlení… Uf, to bych nedala.

Raději bych si našla nějaký nájemní byt třeba 2+1, na tu přechodnou dobu by to mohlo stačit. A měla svatej klid.

Nebo šla do obecního za levno, na nějakou investici se tam vyprdla a co nejrychleji začala s hypotékou.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.01.17 15:09
@Padme93 píše:
Pokud výhledově do pár let půjdete pryč, tak bych vyřešila bydlení alespoň oddělením koupelny a kuchyně.

jenomže - za pět let se vezme hypotéka, za další tři roky (pokud nebudete stavět dřevostavbu) se přestěhujete, to máš dalších 8 let společného bydlení… Uf, to bych nedala.

Raději bych si našla nějaký nájemní byt třeba 2+1, na tu přechodnou dobu by to mohlo stačit. A měla svatej klid.

Nebo šla do obecního za levno, na nějakou investici se tam vyprdla a co nejrychleji začala s hypotékou.

No presne to je to -než se ze stavbou začne než se dostaví nebude to tak rychle. A dalších 5 let tady si myslím že vztahy se akorát pokazí…
Investice v obecním byte bude nutno nejsou tam oodlahy-kuchyň koupelna. Myslím že těch 80 000-tam padne urcite!! Právě proto tak nad tim přemýšlím

Padme93
Závislačka 2511 příspěvků 24.01.17 15:13

Tak i v tom obecním se dá co nejvíc ušetřit, mimochodem to by stejně mělo platit město, ne? ty opravy a tak.

myslím, že se to dá udělat i fakt za levno. Koupit nějaký levnější lino ve výprodeji, kuchyň sehnat někde z výprodeje skladů nebo od někoho z druhé ruky, často to bývá na bazarech v okolí.

Zkrátka bych co nejvíc ušetřila a šla bydlet do toho obecního. Raději přežít pár let v ne uplně vyšperkovaném bytě a mít klid, než nervy s rodinou.

nostress
Extra třída :D 12912 příspěvků 24.01.17 15:24
@Padme93 píše:
Tak i v tom obecním se dá co nejvíc ušetřit, mimochodem to by stejně mělo platit město, ne? ty opravy a tak.

myslím, že se to dá udělat i fakt za levno. Koupit nějaký levnější lino ve výprodeji, kuchyň sehnat někde z výprodeje skladů nebo od někoho z druhé ruky, často to bývá na bazarech v okolí.

Zkrátka bych co nejvíc ušetřila a šla bydlet do toho obecního. Raději přežít pár let v ne uplně vyšperkovaném bytě a mít klid, než nervy s rodinou.

Přesně tak. :palec:

Kočičí duše
Zasloužilá kecalka 956 příspěvků 24.01.17 15:49

Hele, já fakt neznám nikoho komu bydlení s rodiči svědčí a pořád nechápu proč to tolik lidí podstupuje :think: My máme s rodiči vztahy dobré, ale bydlet bychom k nim nešli. Už tak když přijedou na návštěvu, tak mi kolikrát mamka radí jak mám co uklízet, že se moc koupeme a kdesi cosi. Tchánovcům zase vadí že si o víkendu rádi přispíme, že neobědváme přesne v poledne. Pár hodin se to dá, ale každý den se dohadovat o úklidu, vaření, denním režimu, používání zahrady - no asi po dvou dnech bych toho měla totálně plné zuby :roll: Radši jsme si vzali větší hypotéku, ale za ten klid a soukromí to stojí :potlesk:

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 24.01.17 20:23
@Padme93 píše:

Tohle jsem asi i potřebovala slyšet.
No da se to divala jsem se na netu da se vse sehnat levne.Tak uvidíme.
A kde zjistím co vse má platit město.
Paní z úřadu mi dnes řekla že dřív kupovali kuchyně -ale přišel druhý člověk do nájmu - ze se jim nelibi dali do sklepa a pak už se to nedalo použít. (Zvlhlo) Tak právě pozjišťují. Bylo by to snazší kdyby základní věci byli Hotové podlahy -kuchyň. Dveře atd to je opravdu holobyt!! Nemám kde zjistit co by melo platit město…

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Očkování a autismus - mýtus, který ohrožuje dětské zdraví

Očkovat, či neočkovat? Téma očkování dětí se stalo v dnešní době mezi rodiči... číst dále >

Startuje velká fotosoutěž! Vyhrajte pro své nejmenší populární hračky Fisher-Price

Milé maminky, ve spolupráci s oblíbenou značkou Fisher-Price jsme pro vás... číst dále >

Články z Expres.cz

Kde se vzala kráska od Mareše a Boučka? Začala kariéru u Westa!

Karle Svobodové alias Angeé se povedlo něco, co by nejspíš neprošlo ani Leoši... číst dále >

Student sdílel článek, že ženy nemají penisy. Vyloučili ho z novin a donutili rezignovat

Britského studenta Durhamské univerzity vyloučili nejen ze všech... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pětkrát o očekávání: Submisivní muž ženě neimponuje, říká psycholožka

„Bez ohledu na proměnu společnosti a generační rozdíly očekává stále žena... číst dále >

VIDEO: Jak se ze služky Gottwaldové stala první dáma. A lidé se jí smáli

Toužila být obdivována jako její předchůdkyně Hana Benešová. Jenže Martě... číst dále >

Reklama