Reklama

Tchýně dala miminku pečivo

Fotoalbum tématu (2) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.01.17 02:30
Tchýně dala miminku pečivo

Ahoj,

Mame tří měsíční plne kojene miminko. Jsme na návštěvě u tchyne a u prarodicu. Miminko jsem nakrmila a pri kojeni usnulo. S manzelem jsme na pul hodiny odesli na hrbitov a malou jsme nechali doma s tchyni. Prijeli jsme za cca 40 min. Malá uz nespinkala, tchýně říkala, ze doma bylo vse v pořádku. Mala poplakavala a pak se poblinkala a vyblinkala v mlecku kousky nejakeho peciva. Manzel uderil na tchyni a ta se priznala, ze mala mela hlad, tak ji v kravskem mleku rozpustila vanocku a davala ji po lzickach. Tchyni je 43 let, není to žádná senilni paní. Je to tak dva měsíce, co jsem ji rikala, ze miminko se začíná prikrmovat v 6 měsících a to zeleninou. Sama jedno dítě v 19 letech porodila a pochybuji, že ho krmila pecivem ve 3 mesicich. Mala od te doby porad pláče a odmítá prso. Na chvilku usne a za chvilku se vzbudi, musi byt hladova, podarilo se mi ji trochu nakrmit az ted ve 2 v noci.
Manžel tchyni vynadal a ja jsem radši ani nevylezla z pokoje. Mam chuť se zitra sbalit a odjet. Mame tady byt tyden. Ale žijí tady i prarodiče a těch nam je líto.

Prosim poradte co s miminkem a jak se ted chovat k tchyni? Nemůžu uvěřit, že je snad tak blba. Mam to nechat na manželovi nebo si s ni taky promluvit? Může to miminku nejak ublížit? Vyvolat nějakou alergii?

Děkuji za každou radu

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 37 Další »

Reklama

Reakce:

bibi2233
Kecalka 446 příspěvků 9 inzerátů 22.01.17 02:55

Jejda, prosím tě, hoď se do klidu. Kravské mléko ani vánočka nejsou jedovaté. Samozřejmě to v tomto věku není ideální, ale malé z toho nic nebude. To že odmítá prso je zřejmě z důvodu stresu, který cítí z tebe, případně z manžela a celkově z nepohody v rodině z této situace. Uklidni se a malá bude taky v pohodě. Myslím, že když tchýni normálně vysvětlíte, že si nepřejete, aby ho něčím krmila, tak to normálně vezme. Nedělala bych z toho žádnou bojovku, nějaké odjezdy natruc apod. Je prostě jiná generace a ta ty příkrmy tolik neřešila. Jako já jsem taky dost hysterka, ale fakt panikaříš přehnaně, a to je co říct, když tohle napíšu.

bibi2233
Kecalka 446 příspěvků 9 inzerátů 22.01.17 02:58

Bude to dobrý :kytka:

Uživatel je onlineFenekUsaty
Závislačka 4058 příspěvků 22.01.17 04:17

Verim, ze tou vanockou a mlikem tveho manzela v tech 19 letech normalne krmila, tenkrat byla jina doba. Mimina, co mela hlad, ze prikrmovala kasickou z masla a mouky, defakto jiskou (miminama myslim opravdu kojence). Moje mati pred 70 lety byla nekojena a vyrostla na kravskem mlece. Tim nechci tvrdit, ze vanocka je idealni prikrm! Tim se chci jen zastat trosicku tchyne v tom, ze tenkrat bylo normalni neco jineho, nez dnes. Ze by trimesicni dite odmitlo kojeni proto, ze ochutnalo vanocku nebo kravske mleko, se mi zda velice nepravdepodobne. Spis je vystresovane. Sledovala bych, jestli se neosype, pokud ano, tak by to bylo nejpravdepodobneji po bilkovine kravskeho mleka nebo lepku, ale oboji se timesicnim detem muze uz zkusit dat. Tchyni uz bych ani nic nerikala, myslim, ze uz to pochopila sama :)

Danulinka16
Ukecaná baba ;) 2321 příspěvků 22.01.17 04:51

Je fakt praštěná, co jinýho říct…Taky by mě to dost naštvalo, řekla bych ji to ještě i za sebe, v klidu, neodjizdela bych.

Uživatel je onlineCuddy
Neúnavná pisatelka 15278 příspěvků 22.01.17 05:12

No co, ty se hod do klidu a dite si hlidej. Na hrbitov priste jdete s kocarkem.

Kfětoslava
Ukecaná baba ;) 1771 příspěvků 22.01.17 05:28

@FenekUsaty né Fenku ušatý, tchýni je 43, né 73. Bude mi 40 a opravdu mi nekape jeste na maják, abych kojenemu miminu tohle nacpala. A moji mámě je přes 60 a tohle by ji vazne taky nenapadlo.
Zakladatelko, malé z toho nejspis nic nebude, max z toho mléka nějaký průjem, ale naštvaná bych byla taky. A tchýni bych si pro sebe zařadila do škatulky- nevím, co ji napadne příště. A podle toho se zařídila.

Králičice
Extra třída :D 12976 příspěvků 22.01.17 05:47

Tchyně mohla zvednout telefon a zavolat :? a byli by jste doma za chvíli..

Tunrida
Hvězda diskuse 47211 příspěvků 22.01.17 06:12

Prosimte, hlavne se uklidni a nedelej z toho treti svetovou a nrotganizuj teatralni odjezd. Tak ji to muz rekl, neni treba z toho delat aferu na cely tyden. Ja chapu, ze te to nastvalo, me by to nastvalo taky, ale s mirou ;) Mala bude v poradku, jen to potrebuje stravit a uklidnit zaludek po tom zvraceni.

Gorlami
Závislačka 3183 příspěvků 2 inzeráty 22.01.17 06:19

Tchyne je totalne blba… Moji tchyni i matce je o 20 let vic a takova pitomost by je v zivote nenapadla :roll:. Mimnko prece nemuze behem 40 minut vyhladovet tak, ze do nej narvu mliko s vanockou. Moje tchyne, kdyz hlida a mala place (taky mame trimesicni), tak ji proste nosi. S tchyni bych si urcite promluvila, snazila bych se v klidu bez zbytecnych emoci, ale nevim jak moc by se mi to podarilo, protoze bych byla neskutecne vytocena. Nicmene si myslim, ze miminko bude ok, asi ma ted podrazdeny zaludek a streva, ale to se urcite brzo spravi.

axlpol
Závislačka 2653 příspěvků 85 inzerátů 22.01.17 06:56

:lol: :lol: sorry, ale mě ta historka pobavila.Moje matka by udělal to samé. Teď má 76let, ale udělala by to i ve 40-ceti :lol:
My děti nikomu hlídat nedáváme. Nejen protože jsou dvě, ale nevěříme nikomu z okolí, sami si z dětství pamatujeme spoustu věcí a špatných návyků kterým jsme čelili. Jak nás krmili a fotili jako sedící batolata s klobáskama apod. Všichni mi vyčítají, že máme děti jen pro sebe, ale třeba matka bez hůlky nevstane ani z křesla a to by chtěla hlídat od miminka dvojčata :roll: jak by je přebalovala jednou rukou nebo pokládat a brát z kočárku, když druhou rukou se drží hole to nevím. Tchýně a další jsou takoví v bledě modrém.
Prostě stalo se, dítě to přežije, jen bude mít trochu rozhozené zážívání, ale to pomine. Já třeba bych na tchýni nedokázala být zlá nebo jí za to vynadat, ale když už by dítě hlídala, měla by pevně dáno co smí a co né. Kdyby jela po svém, slušně a nenápadně bych omezovala hlídání.

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.01.17 07:13

Tak mala od dvou nejedla a stale odmita jíst. Takže nejlépe ji asi neni. Mne nejvic na situaci stve, ze jsem dva mesice zpátky, výslovně tchyni rikala, ze si nepřeji, aby se cokoliv male davalo a ona to porušila. Nedejboze, abych musela prestat kojit.

viky23
Neúnavná pisatelka 16164 příspěvků 22.01.17 07:26

Boze to je kravaza tohle bych urazela pracky. Uz to tady ctu pomilionte, ty tchyne v nestrezenym okamziku musi tomu miminu neco nacpat. Nevim proc to delaji. Uz by me tam nevideli a mimino taky ne :pankac: tohle mi proste vadi.

Příspěvek upraven 22.01.17 v 07:29

Pipilota Citrónie
Ukecaná baba ;) 1111 příspěvků 22.01.17 07:26
@Anonymní píše:
Tak mala od dvou nejedla a stale odmita jíst. Takže nejlépe ji asi neni. Mne nejvic na situaci stve, ze jsem dva mesice zpátky, výslovně tchyni rikala, ze si nepřeji, aby se cokoliv male davalo a ona to porušila. Nedejboze, abych musela prestat kojit.

To bude dobrý. Není malá nafouklá? Je fajn že část vyblinkala. Tchyně aspoň ukázala zač je toho loket a v dohledné době si ji pohlídáš, ale byla by škoda to vyhrotit.

axlpol
Závislačka 2653 příspěvků 85 inzerátů 22.01.17 07:29

@viky23 taky nechápu, proč lidi mají s toho takovou tu dětinskou radost, když, můžou za zády dětem vecpat něco co nesmí. :zed:
Dělá to moje matka, moje tchýně…a proto si držíme odstup, jinak by mě jeblo, pořád něco řešit.

Příspěvek upraven 22.01.17 v 07:36

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 37 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Rekonstrukce bytu: Na co si dát pozor?

Kupujete byt a potřebuje opravit? Anebo už nejste tolik spokojení s vlastním... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Jak pokračuje cesta za zdravým životním stylem?

Naše čtyři výherkyně jsou skoro u cíle! Nebo snad teprve na počátku? Ptali... číst dále >

Články z Expres.cz

Jako malý kluk! Brečícího Ronalda utěšoval Nedvěd, kterého málem vyšoupl z Juventusu

Dostal červenou, kterou dostat neměl. Takový už fotbal, ve většině světa... číst dále >

Uprchlíci se z Turecka valí dál: Moře vyměnili za souš, počty strmě rostou

Díky nasazení evropských hlídkových plavidel se sice podařilo omezit cestu... číst dále >

Články z Ona Dnes

Příběh Vlasty: Dceru stíhá jedno neštěstí za druhým, začala pít

S manželem máme dvě děti, dceru a syna. Zatímco syn je dítě štěstěny, dcera... číst dále >

Dvojčata z Atlanty se narodila jako holčičky, dnes jsou z nich bratři

Angel a Fabian Griffinovi už od deseti let vědí, že jim příroda nadělila... číst dále >

Reklama